Plemeno pro chov v alpských oblastech - kuřata Oravka

Chov drůbežího masa a vajec je ideální činností pro začínajícího chovatele drůbeže.Tento typ produktivity zahrnuje kuřata plemene Oravka.Tito ptáci jsou schopni nést impozantní počet vajíček ročně.Díky tomu je Orava schopna rychle získat hmotu, což jim umožňuje použití jako plemena masa.

Kuřata Oravka byla původně chována v horských oblastech Slovenska.Postupně získala popularitu mezi chovateli drůbeže žijícími v Zakarpatsku a ukrajinskými Karpaty.Toto plemeno kuřat bylo speciálně vyšlechtěno pro snadný přenos obsahu ve vysokohorských oblastech.Současně se chovatelé snažili chovat slepice schopné produkovat nejen kvalitní maso, ale také velké množství vajec.

Vzhledem k tomu, že toto plemeno je relativně mladé, je nyní cílem chovatelů pouze zlepšování vnějších prvků.

Popis plemene Oravka

Oravka může mít jinou barvu: od měděné červené po bílou.Na počátku však byly slepice žluté a kohouti tříbarevní.

Kohout tohoto plemene slepic má středně velkou hlavu.Má silný zobák střední délky.Hřeben není příliš velký, úměrný hlavě.Oči kohouta jsou na červené tváři.Současnějsou oranžové nebo jen červené.Ušní uši jsou oválné, červené.Náušnice mají také oválný tvar a červenou barvu.

Kohout plemene Oravka má středně dlouhý krk, který se stává plnou, dobře vyvinutou hrudí. Tělo je charakterizováno obdélníkovým tvarem .To je docela kompletní kvůli dobře vyvinuté svalové hmoty.Hřbet je široký a rovný, mírně klesající k ocasu.Křídla kohouta jsou střední délky.Co se týče ocasu, je malý a široký.Ve vztahu k tělu ptáka je umístěn v úhlu 125 stupňů.

Žaludek kohouta je plný a hluboký.Nohy střední délky, ne osrstěné, mají žlutou barvu.Někteří jedinci mají na obou stranách nohou malé pruhy.Prsty na nich jsou rovné, široce rozložené.

Slepice jsou velmi podobné kohouti, proto se liší pouze primárními pohlavními charakteristikami.Zpravidla jsou menší.Současně se silněji vyvíjí žaludeční kuřata a ocas je vzhledem k tělu umístěn v úhlu 135 stupňů.

Vlastnosti

Toto plemeno kuřat snadno snáší život ve vysokohorských oblastech.Její tělo se dokáže dobře vypořádat s náhlými změnami atmosférického tlaku a nadmořské výšky.Kromě toho si tyto slepice dokáží poradit is nejnáročnějšími mrazy a větry díky své husté postavě a velkolepému peří.

Kromě toho jsou Orava nádhernými nosnicemi.Mohou snášet až 180-200 vajec ročně, což je dostatečně dobrý indikátor pro plemena masa a vajec.

Bohuželhlavní nevýhoda tohoto plemene kuřatlze považovat jeho nízkou slávu mezi ruskými farmáři .Skutečnost je taková, že Oravka je slovenské národní plemeno kuřat, a proto je obtížné získat na území Ruska.Aby bylo možné vytvořit stádo rodičů, musí chovatel zadat objednávku na Slovensku nebo jít na území ukrajinských Karpat, kde jsou takové slepice aktivně chovány.

Údržba a chov

Drůbeží organismus neustále interaguje s vnějším prostředím.Má klíčový vliv na produktivitu a stav Oravy.Významná odchylka od jakýchkoli norem může vést k vyčerpání ptáka a ke snížení jeho produkce vajec.

Tráva byla původně chována pro údržbu v horských oblastech .Lze je však udržovat na rovném terénu.V tomto případě je třeba vzít v úvahu skutečnost, že slepice tohoto plemene vyžadují pravidelnou chůzi.Nemohou trvale žít v domě, protože jsou zvyklí trávit většinu času na čerstvém vzduchu.Proto si před chovem tohoto plemene musíte dělat starosti s uspořádáním oploceného dvora.

Všechna masová a vaječná kuřata, nejen Orava, by měla dostat dostatečné množství zdravé výživy.V něm musí být obsaženy bílkovinné prvky, protože ptáci musí budovat svaly.Kuřata získávají bílkoviny z vařených vajec a strouhaných kostí.Pro lepší trávení by měla být kuřata podávána pískem nebo drcenými skořápkami.Tento doplněk stimuluje všechny trávicí procesy a také plní kuřecí tělo.vápník

Během chovu mladých zvířat musí chovatel vědět, že nemůže tolerovat náhlé změny vlhkosti a teploty.Z tohoto důvodu musí být v domě neustále udržováno stejné mikroklima, dokud nejsou kuřata dostatečně stará, aby byla odolnější.

Charakteristiky

Kohouti tohoto plemene kuřat mohou dosáhnout hmotnosti 2,8–3,3 kg a křik - 2,2 až 2,8 kg.Průměrná produkce vajec v prvním roce produktivity je 180 až 200 vajec.Hnědá vejce navíc váží 55 g.

Analogové

Vzácná kuřata Oraka lze nahradit populárním plemeno New Hampshire ].To je velmi žádané mezi amatérskými chovateli a profesionály.Tato kuřata rostou velmi rychle, dobře peří a brzy začnou snášet vejce.Toto plemeno je ideální pro začátečníky, protože nevyžaduje zvláštní podmínky zadržení.

Další možností náhrady může být plemeno Plymouthrock.Tato kuřata se prodávají téměř ve všech školkách.To vám umožní bez problémů vytvořit mateřské stádo.Kromě toho získávají dobrou svalovou hmotu, což také nemohli bez povšimnutí profesionální farmáři.

Pro začátečníky jsou plemena Amrox velmi vhodná.Vyznačuje se rychlým růstem a zvýšenou výdrží.Takoví ptáci mohou být chováni i v drsných zimách.Kromě toho mohou nosnice i v zimě líhnout potomky a snášet vejce, což je velmi důležité nejen pro velké, ale také promalé soukromé farmy.

Brahma fawn je plemeno kuřat, které patří mezi nejoblíbenější mezi ruskými občany.

Našli jste štěnice štěnice u kuřat a nevíte, jak se jich zbavit?Pomůžeme vám!Čteme to: https://selo.guru/ptitsa/bolezni-ptitsa/nasekomye/klopy-i-blohi.html.

Závěr

Kuřata Oravka je slovenské plemeno kuřat, které se v Rusku vyskytuje jen zřídka.Tito ptáci byli chováni speciálně pro udržení výšek v horách nebo v okolních regionech.Z tohoto důvodu nejsou ptáci mezi ruskými chovateli nijak zvlášť oblíbení.Pokud je to však žádoucí, lze je zakoupit na Ukrajině nebo na Slovensku.