Plemeno pro chov v klecích pod širým nebem - Pushkin slepice

Puškinské plemeno kuřat patří k plemenům masa a vajec, což z něj činí jedno z nejvýhodnějších v chovu.Chovali se asi před dvěma desetiletími, ale toto plemeno bylo schváleno až v roce 2007 ve Výzkumném ústavu genetiky a rozvoje zemědělství.zvířata.

Hlavními předky tohoto plemene byly slepice Astrolorp s černým motýlem (plemeno masa a vajec) a kohouti bíglí (obecně nejvíce nesoucí vajíčko) - tato plemena jsou zodpovědná za relativně vysokou produkci vajec kuřat Pushkin.Pokud jde o maso, hmotnostní přírůstek kuřat a kohoutů byl dosažen směrovým křížením s brojlery, konkrétně s bílými a barevnými představiteli moskevského brojlera „Broiler-6“.

Výsledky lze jen stěží nazvat extrémně účinnými, podle charakteristik masa „Puškin“ jsou brojlery stále velmi daleko, ale skutečnost, že maso puškinských kuřat je docela chutné, je těžké popřít.

Za zmínku také stojí, že plemeno Pushkinskaya má dva poddruhy - chované v Sergjevu Posadovi a v Petrohradě.Posadskaya byla chována s použitím méně plemen, což ji činí stabilnější, ale verze St. Petersburg je více nosná, i když méně přísná.Během posledních dvaceti let od vytvoření plemene se oba poddruhy opakovaně sloučily a znovu rozdělilyže obsah tohoto článku platí pro oba, ačkoli malé odchylky jsou stále možné.

Popis plemene Pushkinskaya

Puškinová kuřata se svým vzhledem velmi snadno rozlišují -většina ptáků tohoto plemene má pestrou barvu(i když kohouti)často bílé) a velmi vysoko zvednuté ocasy.Nohy ptáků jsou také poměrně vysoké, takže si nemusíte dělat starosti s jejich „křížem“ - Puškinová kuřata snadno chodí i na velmi vysoké trávě.

Hlava kuřat je mírně protáhlá, ale vypadá organicky spojená s ostrým zobákem ohnutým směrem dolů střední délky a vysokým hřebenem jasně růžové barvy.Na hřebenu je hrot a je výrazný.Ušní uši jsou také růžové, ale někdy mohou být bílo-růžové nebo dokonce bílé.Oči ptáků jsou obvykle oranžové, ale standard plemene není upřesněn, takže nemohou sloužit jako hodnotící kritérium.Krk je vysoký, se zjevnými náznaky hřívy.

Kuřata tohoto plemene jsou poměrně malá - pouze pár kilogramů, ale kohouti rostou na tři.Navíc maso samotné je docela chutné.Slepičí vejce přepravují ročně asi 220 kusů, existují však informace o vyšších objemech, až 270 až 290 vajec ročně.Co je zajímavé - v prvním roce svého života spěchají mnohem aktivněji než v následujících letech.

Barva vajec je bílá nebo světle krémová, hmotnost vajec je 58 gramů. Procento plodnosti vajec přesahuje 90% , což umožňuje rychle chovat tato kuřata.Pomáhá také relativně rané dospělosti - v 165. den života je kuře připraveno k odchovu potomků.

Fawn Brahma je v Rusku v zásadě stejně jako všechny typy Bramu velmi populární kvůli své nenáročné povaze a vysokému výkonu.

Pěstování žampionů může být velmi lukrativní.Přečtěte si, jak to udělat správně v zde.

Míra přežití kuřat také překračuje 90%, avšak ve vyšším věku, z různých důvodů, až 12% hospodářských zvířat umírá, hlavně v důsledku nemocí, na která jsou tato kuřata přesto mírně citlivá.

Slepice samy o sobě neví, jak létat - a proto jsou považovány za nejvýhodnější pro zemědělce, kteří jejich kuřata nechávají v klecích, ale jsou vypouštěni do klecí pod širým nebem.Obecně je toto plemeno z hlediska vlastností masa a vajec téměř ideální pro malou farmu, která chce produkovat kvalitní a chutná vejce ve velkém množství, ale nechce ztratit produkci masa.

Pokud jde o maso, nosnice tohoto plemene mají jednu vlastnost, která jim při porážce hodně pomáhá.Takže, v případě nebezpečí, neběží v kruzích, ohlašují čtvrť, ale jednoduše dřepí na zem a snaží se skrýt.Chov takových kuřat je mnohem snazší, což může výrazně urychlit proces porážky.Co je zajímavé - jatečně upravená těla takových slepic si nějakou dobu zachovávají svou prezentaci, což odůvodňuje jejich použití jako maso.

Fotografie

V této části článku můžete vidět tyto ptáky jasněji.První fotka ukazuje pruhované a pestré plemeno slepice Pushkinskaya:

A tady jstevidíte velké množství jedinců v poměrně velkém kuřecím koši:

Pestré slepice jedí trávu ve dvoře:

A tady je fotografie z kuřecí farmy, kde každé plemeno kuřeoddělené od ostatních:

Nádherná fotografie dvou jedinců našeho plemene v zimě na schodech domu:

Puškinovy ​​slepice a kohouti při procházce v blízkosti domu:

A samozřejmě, krásná kuřata, která se nedávno vylíhla:

Pěstování a chov

Ve skutečnosti, zvláštní rysy v pěstování a chovu anotyto slepice nejsou - jsou extrémně klidné a nenáročné.Hlavně díky správnému výběru - obě předková plemena jsou také téměř dokonale přizpůsobena ruským podmínkám.

Drůbež je při krmení nesmírně nenáročná , a proto je možné nekupovat extrémně drahá krmiva a obejít se obilím a jednoduchým krmným směsí (je lepší dát oba ten den, ale v různých časech).Krmení ptáků stojí asi dvakrát denně, ale pokud jim dáváte raději malé dávky, můžete krmit častěji.

Kuřata nevyžadují zvláštní podmínky pro ustájení - stačí pouze relativně teplá místnost a střecha nad hlavou.Kromě toho byl hlavní podíl kladen na odolnost proti mrazu - kuřata již klidně chodí pod širým nebem.A embrya jsou docela přizpůsobena drsným podmínkám a jsou tiše pěstována v inkubátorech i po několika dnech bez nosnic.I když je to již otázka štěstí a neustále se tak nedoporučuje.

Se vztahem v kuřecí bedněrozhodně to nebudou žádné problémy -kohouti tohoto plemene jsou schopni zvládnout dostatečně velký „harém“ , až 20–25 kuřat.Pokud však „manželky“ nestačí pro sultány kuřecí mušky, potom jsou možné potyčky a boje mezi ptáky.Ideální možností je přesídlení kohoutů v různých kuřecích bednách a zasílání masa těm, kteří nemají kuřata.

Hlavní problémy při chovu kuřat Pushkin jsou, kupodivu, spojeny s nákupem kuřat.Faktem je, že ani pořízení kuřat v továrně nebo drůbeží farmě, ani jejich nákup z ruky v žádném selském statku neposkytuje záruku kvality.

V prvním případě můžete získat pouze továrnu, a proto nervózní a nestresově odolná kuřata, která, přestože patří do tohoto plemene, budou kvůli nadměrnému stresu špatně snášet a mít chutnou masa.Ve druhém se můžete dostat k nepsaným kuřatům.

Ve skutečnosti je výhodnější druhý případ - dokonce i nečisté plemeno Pushkin má vynikající vlastnosti, navíc jsou některé hybridy dokonce lepší než čistokrevná kuřata.Pokud však chcete chovat sami, může to být problém.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Kuřata Puškinová si můžete koupit na většině drůbežářských farem Ruské federace, které obecně chují kuřata, ale ve většině případů jsou slepice chovány v továrních podmínkách.Pokud vás to neděsí, stačí kontaktovat jakýkoli vyhledávací zdroj s příslušnou žádostí a přejít na web drůbeže.

Ale při nákupu kuřat nebo vajec z vašich rukou už musítepot, hledají kontakty lidí, kteří je chtějí sdílet.Doporučujeme vám projít velká fóra chovatelů drůbeže, například již hnusná, ale stále docela živá http://www.pticevody.ru/.Stará a nová témata tohoto fóra zanechala spoustu kontaktních informací jak chovatelů běžných produkčních plemen kuřat, tak i nejvíce dekorativních a vzácných ptáků.Pravda, data mohla být zastaralá po dlouhou dobu a lidé sami mohli změnit své koníčky, ale pokusem není mučení, že?Toto téma je relativně živé: http://www.pticevody.ru/t1214p100-topic, můžete s ním začít.

Pokud nechcete ztrácet čas hledáním, můžete použít malý seznam prodejců, které jsme již našli:

  • +7 (921) 932-34-44, Drůbežárna “Farma +”, Gatchina, Leningradská oblast.
  • +7 (918) 216-10-90, Drůbežárna " Chicken Yard ", Apsheronsk, území Krasnodar.
  • +7 (928) 367-77-82,Eugene .Odesílání přes Rusko.

Maranské kuře je známé tím, že má vejce čokoládově zbarvená.

Pokud chcete vědět, jak správně udržovat, krmit a chovat křepelky, měli byste si přečíst tento článek.

Analogy

Plemeno má poměrně málo analogů, ale většina z nich za ním zaostává alespoň v jednom důležitém parametru.Především stojí za zmínku jeho předci - Astrolorps a Leggorn.První z nich však zdaleka nejsou odolné vůči mrazu a jsou mnohem horší.A druhý není vůbec maso.

Kuřata mají podobné vlastnosti jako plemeno Galans , také nazývaná černá vousatá kuřata.Existuje však i další faktor - nikdo nevyráběl Galanov průmyslově a vejce tohoto poměrně vzácného plemene lze nalézt pouze mezi nadšenci.Kromě toho jsou Galanové spíš jako plemeno masa, ne vejce, protože za zvýšení tělesné hmotnosti až na 3-4 kg musíte zaplatit snížením produkce vajec na 180-200 vajec ročně.

Orlovský slepice mohou také soutěžit s kuřaty Pushkin - dalším produktem ruského výběru, ale tentokrát starší, zděděným z Ruské říše.Mají také vyšší tělesnou hmotnost a samotná kuřata vypadají o něco masivněji, ale nesou jen velmi málo vajec - asi 150 kusů ročně, což je pro plemeno vajec nepřijatelné.A jejich temperament nelze srovnávat s klidnými Pushkinity.

Závěr

Před shrnutím bych chtěl zmínit, že toto plemeno bylo chováno relativně nedávno, a proto má stále potenciál ke zlepšení.To však není vůbec možné - kuřata již mají všechny dovednosti, které vyžadují.Jsou extrémně odolní proti chladu, houževnatí, mají poměrně velkou hmotu, často spěchanou a, což je nejdůležitější, nejsou náchylní k potyčkám a střílení.Je však třeba dodržovat některé, poměrně jednoduché podmínky - zejména ty, které byly naznačeny o něco výše.

ObecněPuškinová kuřata jsou téměř ideálním řešením pro každého zemědělce průměrné ruky .Ano, a soukromí vlastníci budou pravděpodobně chtít vyzkoušetzískat tak nenápadného a velmi užitečného ptáka, což dokazuje obrovské množství fanoušků kuřat Pushkin v Rusku i v zahraničí.Kromě toho je šlechtitelský potenciál ideální pro experimentátory, kteří chtějí výsledky své práce zapůsobit na svět.

Obecně nebudou problémy s nákupem a chovem plemene, tak se odvažte také!Věřte mi, kuřata Pushkin jsou jedním z nejlepších plemen na ruském trhu.