Podrobný popis a fotografie hroznů "Nadezhda Aksayskaya"

Kdo řekl, že obyvatelé Sibiře a Uralu vidí hrozny pouze v obchodech nebo na obrázcích?

Nic takového díky chovatelům ani v této drsné oblasti tato vinice bohů nemůže růst.Mezi takové odrůdy patří Nadezhda Aksayskaya.

Říká se, že je nenáročný nejen na počasí - to si mohou vzít i začínající pěstitelé.Je to tak?

Co je to za druh?

Nadezhda Aksayskaya je stolní poddruh bílých hroznů. Zrání brzy. Na křoví zůstává velmi dobře, protože je ponecháno déle viset - na cukr.

Rané odrůdy rovněž zahrnují bílý zázrak, Rizamat, růžové hrozny a výročí Novocherkasska.

Také tento hrozen velmi dobře odolává skladování a přepravě na velké vzdálenosti.To je v dobré poptávce se zákazníky jak jako ovoce, tak jako sazenice.

Klastry jsou skutečným pokladem pro ty, kteří si cení bílých hroznů: velké a těžké, viditelné zdaleka.Je oblíbený mezi vinaři v kyticích stolních bílých vín, v domácích přípravcích, dezertech a v naturáliích.

Mezi bílými odrůdami stojí za zmínku například Lancelot, Bianca a Delight White.

HroznyNadezhda Aksayskaya: Popis odrůdy

Keř je středně vysoký. Banda je velmi velká, dosahuje dokonce 2 kg,válec kuželový, hustý, někdy okřídlený.Bobule je velká - 12-14 g, oválná, zlatozelená.Kůže je hustá, středně silná, lehce sněditelná.Buničina je šťavnatá, křupavá.Chuť je harmonická, odhaluje v dochuti citrusové, muškátové a medové tóny.

Stopky jsou silné, silné, dlouhé, světle zelené. Květ hermafroditu. List tmavě zelené barvy, zakulacený, střední velikosti, se střední pitvou.Zrající výhonek je světle hnědý s červenohnědými uzly, silný.

Bisexuální květiny vlastní také potomek Rizamatu, Romeo a Gordey.

Foto

Fotografie z hroznů Nadezhda Aksayskaya:

Historie výběru

Objevila se odrůda hroznů Nadezhda Aksayskayanarozen v důsledku práce amatérského chovatele V.U. Kapelyushnyho na Ukrajině.Odrůda byla testována po dobu deseti let, poté se rychle rozšířila do všech jižních a středních oblastí Ruska, dokonce i v sibiřských a uralských zeměpisných šířkách.

Stejná ruka chovatele patří Crimsonovi, Pařížskému a Hrabě Monte Cristo.

Charakteristiky

Aksayskaja se Morozova nebojí - jeho limit je 23–25 stupňů Celsia.Ale tam, kde teplota klesne pod -16, musí být keře ještě pokryty pro zimní měsíce.Je pravda, že se stále bojí hub a vyžaduje preventivní postřik.

Mezi extrémně odolné proti chladu patří Super Extra, Krasa Severa a Pink Flamingo.

Odrůda je velmi plodná a náchylná k přetížení.

Proto je nezbytné přidělit květenství a výhonky.Prořezávání se provádí ve dvou nebo čtyřech očích, přičemž na keř může zůstat maximálně 35.Procento obsahu cukru je 16-18 Brix.Odolné vůči parazitům, vosy jsou ovlivněny mírně.Fyloxere také dobře odolává.

Nemoci a škůdci

Nadezhda Aksayskaya nutně potřebuje preventivní postřik proti padlí plísním- plíseň a oidium, také šedá hniloba.

Pro hrozny jsou velmi nebezpečné - všechny části keře trpí, bobule se stávají nepoužitelnými - nemůžete z nich vyrobit ani dušené ovoce ani víno, natož je jíst.Nemocné výhonky a listy jsou odděleny, jinak váš produkt získá výraznou plesnivou dochuť.

Z plísní, pomáhá postřik chemickými látkami - jako je Bayleton, Rubigan, Karatan, Bi-58, Topaz, Strobi, Quadris.

Dalším nepřítelem vinic je šedá hniloba. Omayt, Rovral, Bordeauxova kapalina, Ridomil Gold se proti němu používají.

Phyloxera je také vítána.A pak se musíte potit: parazit není snadné odstranit.Proti němu je účinný pouze postřik hořlavým sirouhlíkem - 300–400 kubických centimetrů na metr čtvereční.Můžete mírně snížit dávku, ale ne méně než 80 "kostek", jinak bude vaše úsilí zbytečné, parazit se určitě vrátí.Je pravda, že to znamená rovnoudokonce i keř sám může zabíjet stupně, ale keř je lepší než celý vinice.

Nemělo by se zabránit preventivním opatřením proti běžným chorobám, jako je anthracnosa, chlorosa, bakterioza, bakteriální rakovina rubeoly a .

Boj proti vosám vypadá na tomto pozadí docela jednoduše - stačí zabalit shluky do sáčků ze sítě a zničit všechna nalezená hnízda.U ptáků je to ještě snazší - položte tuhou mřížku a na problém můžete zapomenout.

Prostě nepotřebujete lano, pokud nechcete mít pravidelnou „sklizeň“ kromě hroznů ve formě mrtvých, bijících a křičících ptáků.Musíte je prostě nechat jít na vinici a nezabíjet.

Nadezhda Aksayskaya pozoruhodně odolává ruským zimám,odolává chorobám a dává majiteli nádhernou úrodu.

Stačí jí s tím trochu pomoci - dodržujte velmi jednoduchá opatření k prevenci plísní, které jsou součástí arzenálu jakéhokoli zahradníka.

Užitečné video

Hrozny z Nadezhda Aksaykaya vizuálně najdete ve videu níže:

https://youtu.be/lcCAM4mafWM