Podrobný popis: jaký je rozdíl mezi plemeny kuřat Brama z Kokhinhin?

Při zmínce o ozdobných ptácích se okamžitě objevují první myšlenky na majestátní pávy a labutě, světlé papoušky a kanárky.Jen velmi málo si bude pamatovat speciálně plemena holubů.A že existují dekorativní plemena kuřat, to znají jen milenci.

Jednou z „kuřecích módních hvězd“ jsou plemena brama a kokhinkhin, oblečená ve velkolepém a jasném peří od zobáku k špičkám nehtů na nohou.Ano, jejich nohy jsou také kompletně pokryty péřovými „kalhotami“!

)

Popis plemene Brahmaputra

Brahma jsou velké, mohutné ptáky s vysoce postaveným tělem a dlouhými, opeřenými nohami.Majitelé široké hrudi, dlouhého mocného krku s relativně malou hlavou zapůsobí na bojovníky.

Přidejte k tomuto další „pochmurný pohled“ kvůli vyčnívajícím obočím a hluboko posazeným očím a určitě se rozhodnete, že se jedná o bandity ptačího dvora.Naopak, neplemeno ostružiny se však vyznačuje flegmatickým charakterem a klidem .

Původně se plemeno těchto slepic nazývalo brahmaputra, pojmenované po Indoviřeka, která teče kolem okolí jejich vlasti, pak byl snížen název plemene.Toto plemeno bylo vyšlechtěno křížením dvou dalších:

 1. Indochinese kokhinkhin;
 2. Malajské válečné kohouty.

Má se za to, že plemeno ostružiny bylo chováno v chrámech v Himalájích, zejména proto, aby se přizpůsobilo chladnému podnebí hor.Původ z alpských oblastí potvrzuje husté peří peří, rozvinutou spodní vrstvu, přítomnost vrstvy podkožního tuku a velkou váhu.

Hřeben tohoto plemene je malý, ve tvaru podu, s hladkými obrysy.Peří je měkké s bohatou chmýří, ale není volné, ale ulpívá na těle.

Hlavním rysem peří, který zastíní i chlupaté nohy, je luxusní kontrastní límec, který mají všichni kohouti plemene Brama.

Brama plemeno je rozděleno na poddruhy podle barvy :

 • Tmavé - slepice mají stříbro-bílou hlavu, černobílý límec, hlavní peří je šedé s půlkruhovým peřím.Kohouti mají také stříbro-bílou hlavu a černobílý límec, ale dole je černý peří se zeleným nádechem, nohy jsou šedé.
 • Světlo (kolumbijská brama) - hlavní část je stříbro-bílá, límec, horní část ocasu a peří jsou černé.Ukradli jednotlivce se nažloutlým nádechem peří.
 • Fawn (žlutá) - slepičí hlava a hlavní tělo jsou bohaté na žluté, límec je zlatý černý.Kohouti mají tmavší barvu těla, v červenohnědých tónech.Ocas je černý se zeleným nádechem.
 • Koroptev - slepice jsou světle hnědéhlava, hnědočerný límec a neobvyklá barva zbývajícího peří: trojitý půlkruh bílé, černé a hnědé.Kohouti mají červeno-červené hlavy a červeno-černé límce a černý peří se zeleným nádechem klesá žaludkem a nohama.
 • ​​

Charakteristika druhů ptáků z Indočíny

Jihovýchodní oblast Indochiny se stejným názvem se považuje za místo narození plemene Kohinhin.Stejně jako zástupci předchozího plemenese cochinchiny vyznačují mohutnou stavbou a širokým hrudníkem .

Tyto vlastnosti předali Brama, nové větvi svého plemene.Ale bohužel se stejnou váhou se nemohou chlubit stejným článkem.Jejich krk, záda a nohy jsou mnohem kratší.Nádherná a volná peří není tak pevně připevněna k tělu a dává ptákům kulovitý tvar.

Při přechodu z krku na záda je patrný výrazný ohyb.Hřeben je ve tvaru kocovin ve tvaru listu.

Druhy barvy košenin :

 1. Černá - nasycená černá barva peří se zeleným nádechem, povolená fialovou barvou.Rám pera je také černý.Ptáci s hnědým odstínem jsou odmítáni.
 2. Bílá - plné stříbro-bílé peří.
 3. Modrá - světle šedo-modrá barva těla.Hlava, límec, křídlo a ocas mohou mít černou sametovou barvu.
 4. Fawn - nasycená žlutá barva těla.Límec, křídla a ocas - krásný medově jantarový odstín.
 5. Koroptev - u kuřat je barva peří kmene s charakteristickým půlkruhovým vzorem bílo-hnědá.Vrakpero je černé a vrstva peří je šedo-černá.Límec je zlatohnědý.Kohouti mají hlavu, límec a dolní část zad v bohaté červeno-červené barvě.Břicho, nohy a ocas jsou černé.

Jak se liší?

Přes běžné geny slepic plemene Brama se liší od svých předků cochinchin nejen růstem a vzhledem, ale také produktivitou.

]
Ukazatele produktivity Bramah plemeno plemeno Cochinhin ]
Hmotnost kuřat 3,5–4 kg 3,5 kg
Hmotnost kohoutů 4,5–5 kg 4,5 kg
Věk zrání 8 měsíců 7-8 měsíců
Počet vajec za rok 120–150 ks 100–120 ks
Průměrná hmotnost vejce 60–65 g 55-60 g
Barva vajec krém tmavě hnědá
Chuťové vlastnosti Kostra je tenčí Vklady tuku

Jak vidíme aZástupci stolní plemene Dawn o něco těžší a jsou dlouhé zrání.Tyto slepice přinášejí více vajíček ročně a jsou větší.

Maso obou plemen je vysoce kvalitní, ale plemeno pražma má tenkou kostru a košenily jsou mastné.

Fotografie

Popsali jsme výše uvedená plemena kuřat a nyní jim nabízíme nahlédnout do fotografií.

Brahma


Kokhinhin

Vlastnosti obsahu

Vlastnosti obsahu slepic plemene Brama :

 1. Hřady nejsou vyšší než 40 cm (špatně létají, mohou být zraněny).
 2. Postel by měla být suchá a čistá, aby se neznečistily peří na nohou.
 3. Nestahujte vejce, mohou se rozdrtit.
 4. Chlad je dobře snášen, v zimě nepotřebuje další topení.
 5. Pravidelná chůze.
 6. Postava je klidná, poslušná.
 7. Zraj pozdě, kuřata krmená počátečním krmením po dobu 6-7 měsíců.

Vlastnosti chovu koňských kuřat:

 • Hřady o délce 20 cm (nemohou létat vůbec).
 • Udržujte podestýlku v čistotě a suchu, aby nedošlo k zašpinění peří na nohou.
 • Chůze je volitelná, v obecné stodole se cítí dobře.
 • Znak je flegmatický.
 • Nenáročné a vytrvalé, nevyžadují dodatečné zahřívání.
 • Kontrola obezity, nízkokalorických diet nebo množstevních limitů.
 • Hatch nahý.
 • Obě plemena jsou odolná vůči chladu, snášejí zimu bez problémů a nevyžadují další zahřívání kuřecího moku.Navíc v zimě roste produkce vajec ptáků těchto plemen za dobrého osvětlení.
Nezapomeňte, že v kuřecí bedně musí být okno.

Cochinchins jsou nenáročný a nepotřebují pravidelnou chůzi jako brama. Kuřata Cochinchin se líhnou nahá a vyžadují pečlivější kojení.„Dospívající období“ brawy trvá o měsíc déle a v těchto 6-7 měsících jsou kuřata krmena výchozím krmným směsem.

Obě plemena mají klidný „severský“ charakter. Cochinchiny právě kvůli jejich neklidnému času jsou často obézní.V tomto případě je nutné snížit množství krmiva nebo jej nahradit nízkokalorickým.

Co je lepší pro maso a které je lepší pro vejce?

Obě plemena patří k masu .Brama byla zpočátku chována jako těžká váha masných plemen (kohouti dosáhli 7 kg), ale výrobci se pak zaměřili na dekorativní vlastnosti na úkor produktivity.

Brahma má stejně jako Cochin vysoce kvalitní maso.Ale s tendencí kokhinkinů k obezitě nemusí být jejich maso tak dietní jako maso z pomfretu.

Navzdory skutečnosti, že obě plemena jsou orientovaná na maso, v zimě spěchají výborně, dávají 100–120 vajec ročně pro pomfret a 120–150 vajec ročně pro kokhinkiny.

Kdo je lepší chovat doma?

Na jedné straně jsou Kokhinkinové v podmínkách nenároční, nepotřebují procházku a zrají dříve.Na druhou stranu je brama větší a přináší více vajíček. Vyberte si, co dáváte přednost: snadná péče nebo vysoká produktivita .

Při porovnávání specifikací nezapomeňte, že se jedná především o dekorativní plemena.Představte si, jak zdobí a oživí vaši přední zahradu svým vzhledem.

S velkou pravděpodobností lze předpokládat, že sousedé začnou klesat a častěji se na vaše kuřata dívat.Vyberte si plemeno, které se vám líbí více navenek.

Podobnosti s plnokrevníkem Orpingtonem a Wyandotte

Kuřata plemene Brama a Cochin mají pro všechny své rysy mnoho společnéhoskály jako orpington a wyandotte.

Vezměme si podobnosti v pořadí :

 • Ve zbarvení slepic orpington a vyandot také umožňují černou barvu pouze se zeleným nádechem.
 • Mezi barvami těchto plemen je také vzácná koroptevová barva.
 • Žlutý odstín není přijatelný u stříbro-bílého zabarvení.
 • Obě tyto horniny jsou hustě postavené a nemohou létat.
 • Obě plemena jsou klidná.
 • Dobré slepice.
 • Je náchylný k obezitě.
 • Mají nádherné peří.
 • Dobře snášejí chlad.

Dávejte pozor na čistotu chůze a podestýlky v kuřecím koši a krásné brahmy a kokhinkiny se stanou hrdostí farmy a chlubí se nadýchanými „kalhotami“.Možná fotky vašich krás půjdou do místních novin.Koneckonců, projít lhostejně tyto „hvězdy“ s arogantním vzhledem a načechranými nohami je prostě nemožné!

​​

Podobná videa

Přehled hornin Brama a Kokhinkhin lze vidět také v tomto videu: