Poinsettia se červenat?Naučte se, jak vytvořit vánoční hvězdný květ!

Poinsettia (Euphorbia nejkrásnější) - rostlina s jasnou listovou rozetou velmi podobnou květu, rychle získaná na popularitě u pěstitelů květin.

Jeho dekorativní vzhled je schopen ozdobit jakýkoli interiér.Obzvláště jim dává slavnostní příležitost na Štědrý den a Nový rok.

A jeho název - vánoční hvězda - dostala květinu kvůli době květu.Jeho centrální listy jsou malovány v jasných barvách v předvečer Silvestra.

Tento prvek výzdoby, tradiční v Evropě, se stále častěji vyskytuje v domovech Rusů.A pro kvetoucí hvězdu Betléma ve vašem domě stačí vytvořit určité podmínky.

Jak to kvete?

Nejsou to květiny, které dávají této rostlině zvláštní dekorativní efekt, jsou prosté a malé v Poinsettii.Krása jí dává listová rozeta umístěná ve středu stonku kolem květenství.Může to být jasně červená, bílo-růžová, fialová, krémová.

Barva vydrží až 6 měsíců, poté se změní na zelenou a listy spadnou. Barvení listů začíná koncem listopadu - začátkem prosince .Poinsettia se objevuje v celé své kráse na novoroční svátky.

RADA. Kupte si nejkrásnější Euphorbia pouze v obchodech, kde je teplo.Nekupujte předměty prodávané na ulici.nebo v chladných stáncích - taková rostlina vás potěší jasným květem, podobně jako Betlémská hvězda, ne dlouho.

Prohlédněte si květiny uprostřed stonku.Pokud již kvetly, odmítají kupovat, taková rostlina nebude schopna zachránit listy po dlouhou dobu, protože vegetační období již skončilo.Vyberte si případy s poupaty uprostřed barevné rozety listů.

Podmínky pro kvetení domu

Aby kvetla Poinsettia, věnujte jí maximální pozornost doma.Je třeba pěstovat při střední teplotě vzduchu. Květina nemá ráda teplo, ale zima (pod plus 16) je pro něj kontraindikována .Je také nemožné zabránit teplotním skokům, z toho rostlina ztratí listoví.

Rovněž je nutné dobré osvětlení Poinsettie, umístit jej na nejjasnější místo v bytě.Rostlina pravidelně zalévejte, jak se vrchní půda vysychá.Nedopusťte, aby voda v nádrži stagnovala.

Vzduch v místnosti by neměl být suchý, vánoční hvězda miluje teplo a vlhkost.Aby se cítila dobře, stříkejte prostor kolem ní teplou vodou jednou za dva dny. Na listy nestříkejte vodu, budou pokryty ošklivými skvrnami .

Je nutná květina a ochrana před průvanem - může vyhodit listy ze studeného vzduchu, a to i na krátkou dobu.

DŮLEŽITÉ. Když jste si zakoupili Poinsettii, netranspirujte ji jako jiné rostliny do nové půdy a nového hrnce.To lze provést až po rozkvětu.

Růstové období

Resetlisty

Na konci vegetačního období, i když listy nebyly zbarveny, Poinsettia zahodí všechny listy.To však neznamená, že rostlina musí být zahozena. Od ledna do května se o ni pečuje jako obvykle .Pravidelně napojena, často stříkaná vzduchem.

​​

V dubnu se zalévání sníží, půda mezi zalévání by měla vyschnout.Postřik se neprovádí.V tomto okamžiku se teplota sníží na 15 stupňů.Rostlina začíná postupně ztrácet listy.Trvá to asi měsíc.

Jakmile listy zcela padly, stonky ořízněte 10 cm nad zemía dejte hrnec na chladné a zatemněné místo.Poinsettia odpočívá.Zalévání to v tuto chvíli není nutné.Pokud je místnost velmi suchá, můžete půdu jednou až dvakrát navlhčit.

Vegetace

V květnu byla Poinsettia přesazena do větší nádoby.Neužívejte kapacitu mnohem více než předchozí.Při přesazování se pokuste kořeny nepoškodit. Půda k transplantaci by se měla skládat z rašeliny - 2 díly, sodíkové směsi - 1 díl, hrubého písku - 1 část .Pro zlepšení nutričních vlastností přidejte do substrátu dlouhodobě působící hnojiva.

Při přesazování nezapomeňte na dno hrnce umístit velkou vrstvu drenáže.Poinsettia netoleruje podmáčenou půdu, její kořeny se mohou hnit.

Zalévání se postupně zvyšuje.Když se objeví první sazenice, začnou pravidelně stříkat vzduch.Během aktivního růstu musí být rostlina krmena jednou za dva týdny.Ale taková frekvence je nutná,pokud jste do půdy nepřidali hnojivo. Krmení se provádí jak minerálními, tak organickými hnojivy .Dávejte přednost směsím hnojiv pro kvetoucí rostliny.

Během růstu stonků zkontrolujte poinsetii, zda se nevyskytují choroby a škůdci.Rostliny mohou poškodit molice, komáři hub, roztoči pavouci, mealybugs.Při první známce jejich vzhledu ošetřte květ insekticidy.

Poinsettia potřebuje pro dobrý růst nejméně 4-5 hodin denně slunečního světla.

Od června do srpna lze zařízení vyjmout na balkon.Nesmí na něj dopadnout pouze přímé sluneční světlo, z toho mohou padat listí a padat. Pokud není balkon, větrejte často místnost, ve které pěstujete květ .

Pokračujte ve zkracování střel.To pomůže vytvořit nové, a proto počet barevných růžic listů.Poslední prořezávání se provádí nejpozději v polovině srpna.Od této doby začíná pokládka poupat.

Při prořezávání květů nechte 5-6 výhonů, ne více.Odřízněte zbývající stonky k základně.Použijte oříznuté výhonky k pěstování nových vzorků.

Půda v květináči je pravidelně uvolňována, takže kořeny nemají hladovění kyslíkem.V září, s nástupem chladných nocí, vraťte vánoční hvězda na teplo.

Spící období

Poinsettia rozkvétá do konce března.Krásná květina odhaluje stonky a upouští všechny listy.Přestaňte krmit rostlinu a postupně snižujtezalévání.Počkejte, až bude proces kapání listů dokončen, a poté odřízněte všechny výhonky a zkraťte je na 10 cm. To musí být provedeno tak, aby ve skutečnosti z kořenového systému vyrostl nový výskyt.

Poinsettia se ponoří do hlubokého míru.Místo jeho údržby by mělo být co nejteplejší a nejchladnější.Lehce ji nakrmte vodou a nalijte ji do hrnce, ale do pánve.

Při péči o vánoční hvězdu se řiďte těmito pravidly a vánoční hvězda vám v zimních mrazech představí své světlé listy.Bude to skvělá dekorace novoročního stolu, pomůže vytvořit slavnostní atmosféru a pohodlí.

Jak již bylo zmíněno, Poinsettia patří do čeledi euphorbiaceae .Mezi jeho příbuznými je mnoho zajímavých rostlin pěstovaných uvnitř.

Na našem webu najdete spoustu užitečných informací o takových: Euphorbia Belozhilkovy a Euphorbia Brilliant.

Fotografie

Tajemství řádné péče

K rozkvětu Poinsettie proveďte následující :

 1. V říjnu začněte omezovat denní hodiny.Od 6-7 hodin večer do 7-8 hodin ráno skryjte vánoční hvězda před světlem.Můžete to dát do skříně nebo postavit tmavou krabici, pomocí které zakryjete květinu.
 2. Dokonce ani u žárovek nemusí dojít ke zbarvení listin.
 3. Odpoledne pokračujte v pěstování květin na nejsvětlejším místě.Voda a sprej jako obvykle.Krmte pravidelně
 4. V tomto režimu přidržte hvězdu po dobu nejméně 10týdny.
 5. Jakmile si všimnete vzhledu poupat a na listech se objeví skvrny, stmívání zastavte.
 6. Přestaňte krmit květinu.
 7. Pro udržení kvetení déle udržujte teplotu pod doporučenou rychlostí.

Za těchto podmínek bude vaše krása rozkvétat od 4 do 6 měsíců.

Často slyšíte otázku: " Proč listy Poinsettienezčervenají?"

Možná, že se z důvodu nedostatečného světla a tepla nečervenává.Silným stresem pro tuto květinu je změna místa během vytváření pupenů.Nepřestavujte květinu z místa na místo.

Jak víte, Poinsettia patří do rozsáhlé skupiny rostlin zvaných sukulenty.Mezi nimi je mnoho zajímavých exemplářů.

Představujeme vám vaši pozornost Desert Rose nebo Adenium, krásná, ale jedovatá květina.

Užitečné video

Podívejte se na video o péči a pěstování vánoční hvězdy

Přečtěte si také o ostatníchdekorativní kvetoucí rostliny na našem webu:

 1. Verbena.Poinsettia je výhradně pokojová rostlina.Někdy však potřebujeme zářivou květinovou odrůdu pro záhonu nebo letní terasu.

  V tomto případě se verbena zachrání.Kromě vícebarevného zbarvení je hlavní výhodou verbeny jeho nenáročnost.Je dokonce schopen odolat mrazům -4 stupně.

 2. Gloxinia.Tato krása skvětiny-zvony jasných barev se mohou stát skutečnou ozdobou našich okenních parapetů.

  Desítky odrůd s květinami od bílé po kaštanovou, od světle fialové až po tmavě fialovou.Hlavním rysem gloxinie je, že potřebuje zimní dovolenou, v tuto chvíli nadzemní části vymizí a na jaře se probudí pouze kořen teplejšího života.

 3. Gerbera.Tato africká sedmikráska se vyznačuje zvláštní sofistikovaností květů.Všechny barvy duhy jsou natištěny na dortech.

  Termofilní rostlina zcela zakořenila v pokojových podmínkách a potěší nás svými druhy jednoduchými, froté okvětními lístky ve tvaru jehly.Jeho zvláštností je citlivost na zalévání a nechuť k přímému slunečnímu záření.