Poklad pro ty, kteří milují Muscat - Tason Grapes

Tato odrůda jeskutečným pokladem pro ty, kteří milují muškátový oříšek! I když budete jíst čerstvé, alespoň si vyrábíte víno, všude bude Tason na vrcholu.
A jaké klastry jsou obrovské, objemné, zlaté, s růžovou růží - budete obdivovat!

Jedním z neštěstí je strach z plísňových infekcí.Ale je to dobrý důvod opustit Tasona?

)

Co je to za druh?

Tason je stolní hybridní poddruh růžových hroznů.Růžové odrůdy také zahrnují Angelica, Gurzuf pink a Flamingo.

Doba splatnosti je superčasná.Bobule dozrává do konce července - prvního srpna.

Odrůda je velmi oblíbená díky své vytrvalosti a díky vynikajícím obchodním kvalitám - bobule nepraskají, nehnijí a vydrží skladování a přeprava.

Mezi zákazníky je vysoká poptávka ve formě bobulí a sazenic.Velmi se nám líbí v její přirozené podobě - ​​díky nenápadně sladké aromatické chuti s bohatou úpravou s nádechem růže, medu, muškátového oříšku a jahod.Používá se také v kyticích elitních stolních a dezertních vín.

Odrůdy Potomek Rizamatu, Helios a Zarya Nesvetaya se často používají také ve směsích.

Tasonové hrozny: popis odrůdy

Keře jsou velmisilné rostoucí rostliny. Klastry jsou nadprůměrné velikosti, kónické nebo válcově-kónické, středně husté, s hmotností do 1,2 kg.Zavlažování je vzácné.

Není náchylný k loupání a Ruslan, Victoria a Harold.

Bobule je 7-8 g, vejčitá, zlatožlutá.Kůže je středně tlustá, při jídle se nepociťuje.Buničina je hustá, šťavnatá, svěží.

List je kulatý, středně velký, tmavě zelený, středně řezaný.Hermafroditové květiny.Zrající výhonek je velmi světle hnědý, v červené barvě.

​​

Foto

Fotografie z hroznů Tason:

Historie výběru

„Rodiče“ Tasona jsou Itálie a Zoreva.Přijali jej odborníci VNIIViV.Potapenko.Přesněji, toto je jedna z oblíbených odrůd Natalya Puzenko spolu s Muscat Summer a Gift Irina.

Stejně jako každý jiný hroznový miluje jih, cítí se nejlépe na Ukrajině, v Rostovském kraji, na Krymu, ale dokonce „vyšplhal“ do centrální zóny.Navíc se cítí docela dobře i na předměstí (s náležitou péčí).

Vlastnosti

Odrůda Tason není ničím jiným než Vitis vinifera (kultivovaný hroznový lat, lat.) Čistá voda, což znamená, že je náchylná k napadení bakteriemi.Přesněji - mělo to být proto, že v důsledku předčasného zrání Tasona nemají houbové protivenství čas, aby ho dohonily.

Vyžaduje se vysoká produktivita, je třeba přidělit očima, odstranit přebytečné výhonky.Prořezávání se provádí na šesti až osmi očích a ponechá až 35-40 na keř.

Taképříděly jsou nezbytné pro takové odrůdy, jako jsou Supaga, Charlie a Shakhtar.

Dobrá odolnost vůči mrazu - 22–24 stupňů Celsia.Vyžaduje to přístřeší na zimu.

Zrání vinné révy je dobré, také míra přežití řízků.Nejlepší ze všech jsou „přátelé“ se zásobami stabilních odrůd.Obsah cukru Tasonu je 19-22 Brix.Hladina kyselosti je asi 6 g /l.

Skóre ochutnávky (čerstvé) je také vysoké - 8.2.Nebojíme se dešťů, ale pokud je léto zamračené, růžové „tan“ Tasonu se může projevit slabě a místy.Vosy nejsou odolné.

Nemoci a škůdci

Nemyslete si, že nikdo nebude žádat zemědělce, aby sdílel takový poklad jako Tason.Nejprve se samozřejmě objeví ptáci - sojky, červy, vrabci.

Ale s nimi nebudou žádné problémy, mřížka problém vyřeší - nejen lano, ale pevné a s malými buňkami.Po pokrytí hroznů takovou „skořápkou“ můžete zapomenout na útoky pernatých útočníků.

Rovněž budou poskytnuty vosy.Vše záleží na tom, do jaké míry jste připraveni je na svém webu tolerovat - protože vosy také přinášejí významné výhody, ničí například mšice.

Je tedy dostačující zabalit shluky do sáčků s malými oky - vyfouknou čerstvý vzduch a agresoři ho nedostanou.Nechte vosky přejít na jiné činnosti.

Ti zemědělci, kteří považují vosy za nadbytečné, mohou používat lepivé insekticidní pasti.Musíte také hledat na celém webu hnízda a rodiny s "kousnutými pruhy" - nalezené okamžitě zničené.Není třebapříliš líný a zavírajte díry v sloupcích, na nichž jsou namontovány keře - prostě do nich rádi uspořádají hnízda osy.

Dalším nepřítelem Tasonu je múčnatka, obě oidium a plísně.Pokud si toho „nevšimnete“, pak si snadno nevšimnete, jak celý vinice zmizel.Proto musí být keře postříkány přípravky obsahující měď - Vitriol, Karbofos, Kaptan, Tsineb, Tiram, Tsinos, Mankozeb, Folpet.

Vítejte a fyloxera.Hořlavý sírouhlík v koncentraci 300 až 400 krychlových centimetrů na metr čtvereční je proti němu účinný.

Je možné o něco méně, ale v žádném případě by toto číslo nemělo klesnout pod 80 „kostek“ - podle zemědělců se jedná o spodní hranici, ve které keř přežije a fyloxéra se dlouho nenechá znát.

Člověk by neměl zapomenout na taková běžná onemocnění hroznů, jako anthracnosa, bakteriální rakovina, chloróza, ) rubeola a bakterióza.Přijatá včasná preventivní opatření chrání rostliny.

Péče o Tason, jak vidíme, je nutná , není tak komplikovaná. Standardní postřik proti parazitům nebo plísním - ano, takový pěstitel je povinen provést.

No, přístřeší na zimu není vůbec obtížné.Ale veškeré vynaložené úsilí se vyplatí mnohokrát - stačí se podívat na tyto nalité, voňavé kartáče nebo zkusit bobule ...

Užitečné video

V následujícím videu můžete vidět hrozny Tasonu podrobně: