Pokud orchidej spadl květiny: proč se to děje a jak pomoci rostlině?

Obvykle se v každém domě objevuje během květu orchidej.Po určitou dobu potěší domácnost květinami, které způsobují skutečné potěšení a obdiv.

Někdy se však proces kvetení rozpadne velmi rychle a rostlina vyžaduje zvláštní péči a výživu.

Kolik kvetou příště kvetou a zda vůbec kvetou, záleží na stupni péče a míře pozornosti, takže pokud chcete, aby rostlina začala znovu potěšit její kvetení, musíte se k péči přistupovat se vší vážností.

Vlastnosti kvetení

Velké květenství je umístěno na spodní části stopky .V každé z odrůd je počet květů odlišný a může dosáhnout až 80 kusů.Vůně lze charakterizovat jako jemnou a jemnou.

Paleta barev se může lišit od jemných pastelových barev po malované ve složitých vzorech.Pupeny se otevírají postupně, boční a horní listy se stávají prvními a po rtu.Otevření pupenu trvá asi den.Je nutné vytvořit spolehlivou oporu pro stopku, aby se nerozpadla pod váhoukvetoucí pupeny.Doba květu se obvykle táhne několik měsíců, což majitele potěší.

Co urychluje proces vadnutí pupenů?

Proces vadnutí pupenů mohou urychlit různé faktory.Jedním z nich je nedostatek zasvěcení, odborníci doporučují umístit rostlinu na dobře zasvěcenou parapetu.V takovém případě se vyhněte přímému slunečnímu záření.

Nápověda! Ideální možností by bylo umělé osvětlení, které bude zachránce v zimních zataženo.

Dalším důvodem jsou náhlé změny teploty, včetně těsné blízkosti baterií a jiných topných systémů.Měli byste také dodržovat plán zavlažování a hmyz, který může nevědomky létat oknem a opylovat květiny.Dalším důvodem může být nedostatečná nebo nadměrná vlhkost.

Jak odlišit přirozené poklesy od náhlého propuštění?

Přirozený pokles květů orchidejí lze snadno rozlišit od náhlého výboje.První, kdo zemře a spadne z květů, které kvetly jako první.Když padají ze stonku květů, květy padají chaoticky.Při nákupu obvykle není známo, kdy se květ začal rozkvétat, takže byste měli koupit orchideje sotva otevřenými pupeny.

Proč mohou rychle mizet?

Mezi hlavní příčiny padajících pupenů je třeba zdůraznit následující skutečnosti :

 • Nedostatek světla.
 • Zalévání vodou nebo nedostatečné zalévání.
 • ​​
 • Nedostatečná vlhkost vzduchu.
 • Nalezení květiny v pracovní verzi.
 • Prudká změna teploty.
 • Změňte místo, kde rostlina stojí.
 • Nemoci nebo škůdci.
 • Být v blízkosti ovoce a zeleniny, které jsou zdrojem ethylenu (jablka, banány a další).

Jaké prostředky nápravy mohou pomoci?

Chcete-li vyřešit mnoho problémů spojených s kvetením orchidejí, můžete problém vyřešit přesunutím květu, nalezením dokonalého zdroje osvětlení a nepřítomností průvanu.Problém však můžete vyřešit také chemickými přísadami nebo lidovými prostředky.

Chemické přísady

Chemické přísady by se měly používat, pokud rostlina trpí různými škůdci , včetně mealybug, který nasává šťávu z květina pupeny, což způsobuje jejich vyblednutí.V tomto případě se hmyz odstraní mýdlovým roztokem a po každém insekticidu se postižené oblasti ošetří.Po zpracování zemře veškerý zbývající hmyz.

Rostlina musí být okamžitě izolována od ostatních výsadeb a všech rostlin musí být vyšetřen na výskyt hmyzu.

Lidové léčivé přípravky

Insekticidy lze nahradit lidovým léčivým přípravkem, který lze připravovat doma.Nalijte 5 stroužků česneku vroucí vodou, asi půl litru.Nechte působit nejméně pět hodin.A po smíchání s nasáklým štětcem zpracováváme vše od listí po pupeny.Opouštíme tinkturu, rostlina musí být zpracovávána každé tři až čtyři dny a denně sledovat stav květu.

Co dělat, když rostlina upustí pupeny?

Co když orchidej začala uschnout květům nebo najednou všechno spadlo? Důvody pro pokles otevřených a pouze vázaných pupenů jsou stejné(proč orchideje mohou klesnout a uschnout pupeny a květiny, přečtěte si zde ).Nejprve je nutné určit hlavní důvod, proč mohou kvetoucí a nekvetecí pupeny padat, což je třeba bojovat za obnovení rostliny do původního kvetení.A pak pečlivě sledujte celkový stav květu.

Květinářství, které se rozhodne pěstovat orchideje, může čelit různým problémům.Přečtěte si o tom, proč rostlina hniloba, zožloutne a osuší, a co dělat, když listy, kořeny a květy zčerná ], byl bílý povlak a forma, všechny listy spadly.

Jak se o rostlinu dále starat?

Je třeba věnovat pozornost podmínkám, za nichž je orchidej obsažena, mezi tyto ukazatele patří:

 1. Vlhkost.
 2. Osvětlení.
 3. Návrh.
 4. Zalévání.
 5. Pollinators.

Je proto třeba sledovat celkový stav květu.Rovněžje nutné použít minerální a vitamínové návnady , které umožňují udržovat rostlinu ve zdravém stavu.

Pečlivý přístup k rostlině umožní zachování její krásy po dlouhou dobu.Kvetení potěší oko řádnou péčí po dobu několika měsíců.Hlavní věcí je okamžitě zjistit příčinu toho, co se děje a berevhodná opatření k odstranění problému.

Užitečné video

Doporučujeme sledovat video o tom, proč květiny padají z orchideje: