Ponurý vzhled a nevrlý charakter jsou charakteristickým znakem Luttiher kuřat

Sportovní plemena kuřat jsou považována za jedno z nejstarších plemen.Začali chovat ve střední Asii, kde se zrodila kultura kohoutího souboje.

Za tímto účelem byly vybrány zvláště silné a otužilé ptáky.Je to toto plemeno, které můžete nazvat kuřata Luttiher.

Luttiher kuřata byla vyrobena z plemene Kubalaya.Předci tohoto plemene byli přivezeni do Evropy Portugalci a Španěli kolem 16. století.

Existuje však i jiná verze původu plemene.Odborníci se domnívají, že přímým příbuzným Luttihery je filipínské plemeno kuřat Manilos a malajských kuřat s hřebenem ve tvaru hrachu.

Chovatelské předky lichtenských kuřat byly ošetřovány belgickými chovateli, kteří pracovali v luttenském regionu.Jejich hlavním cílem bylo chovat velkého a odolného ptáka s mohutnými rameny a krásným, rovnoměrným držením těla.

Současně by měla mít silné drápy a těsně přiléhající peří.Oficiální Luttihera standard byl zakotven teprve v roce 1983 německými farmáři.

Popis Luttiher

Zjevně se kuřata plemene Luttiher vyznačují dobře definovanými svaly a napjatým držením těla.Tito ptáci jsou velmi silní, takže snadno stojí v jakýchkoli bitvách.

Navíc mají velké nohy s ostrými a velkýmidrápy.Kromě toho se vyznačují pochmurným výrazem obličeje a nevrlým charakterem.

Druhy kohouta

 • Tělo je masivní a širokoúhlé tělo s protáhlým držením těla.
 • Krk je silný a protáhlý, postavený vzpřímeně, peří je úzké a dosahuje délky ramen ptáka.
 • Hlava je silná lebka, obočí silně vyboulené.
 • Tvář je černá nebo fialová.
 • Hřeben je jednoduchý, někdy ho může kohout zkrátit.
 • Náušnice jsou velmi špatně vyvinuté, červené barvy.
 • Ušáky jsou malé, červené.
 • Zobák je silný a mírně zakřivený.
 • Oči - sedí vysoko, nevyčnívají z orbit, mají tmavou barvu.
 • Hrudník - vyčnívá mírně dopředu, široký;hrudní kost je podlouhlá.
 • Zadní strana je široká a dlouhá, šikmo nakloněná s úzkým peřím po celé ploše.
 • Křídla - přiléhající k tělu, dlouhá.
 • ​​
 • Ocas je dlouhý, má copánky, je otevřený a je umístěn v úhlu k široké zadní části.
 • Břicho - těsné, lehce pokryté peřím.
 • Kotníky jsou dlouhé a silné, tlačené dopředu.
 • Nohy jsou dlouhé, kostnaté, vzpřímené a dobře vyvinuté.
 • Prsty jsou podlouhlé a mají silné drápy.
 • Peří je drsné.

Vzhled kuře

Kuřecí Luttiher se vyznačuje plochým držením těla .Tvář tmavých ptáků může být téměř černá.Zbytek znaků kuřete je velmi podobný kohoutku.

Rozdíly se zaznamenávají pouze pomocí hlavních sexuálních charakteristik.U kuřat Luttiher může hřebenvleže, ale mezi chovateli je výhodnější postavit se vzpřímeně.

Pokud jde o barvu ptáků, chovatelé upřednostňují ptáky s modrým peřím.Peří může mít ohraničení, ale také může chybět.

Hrudník některých jedinců má oranžový nádech a krk se stává zlatavějším.Je také možné chovat jedince se stříbrným krkem a oranžovým hřbetem, nebo zcela černobílou kuřat.

Vlastnosti

Luttiher kuřata snadno přežijí za všech klimatických podmínek.To platí zejména pro ruské chovatele, protože nepřizpůsobení ptáci často trpí silnou zimou.

Kohouti tohoto plemene se vyznačují nevrlou povahou, takže často bojují.Proto mohou být tatokuřata použita k provádění soubojů , které jsou v některých zemích považovány za zajímavou zábavu.

Pokud jde o Luttiherovy slepice, jejich mateřský instinkt je dobře rozvinutý.To umožňuje chovatelům kuřat, aby se nebáli bezpečnosti vajec a mladých zvířat.Nezapomeňte také na dobrou produkci vajíček a na přítomnost velké svalové hmoty, kterou pak můžete jíst.

Bohužel,Luttihers vzhledem ke své lhostejnosti netolerují ostatní kuřata , takže musí být chováni v oddělených klecích nebo slepicích.Kromě toho se chovu tohoto plemene doporučuje pouze odborníkům.

Údržba a chov

Kuřata Luttiher jsou velmi pohybliví a riskantní ptáci.Neustále běhají, skákají a přehrabujív zemi.

Vzhledem k těmto chovným zvyklostem by mělo být vedle kuřecího koše uspořádáno vhodné venkovní pero, kde ptáci poběží a zahřejí se po odpočinku na hnízdě.

Drůbežárna by měla být oplocena, aby příliš aktivní slepice neutekla .Dokonce i během zimní procházky se toto plemeno cítí skvěle, takže se nemusíte bát, že ptáci zamrznou.

Mládež zvýšila výdrž.Ke všem ostatním se zde přidává péče o mláďata.Proto kuřata Luttiher zřídka umírají, což je příjemná statistika pro každého zemědělce.

Kuřata však musí být krmena speciální dietou s vysokým obsahem bílkovin, aby rychleji získala svalovou hmotu.Postupně by se mělo zvyšovat množství krmiva, ale mělo by k tomu dojít po dosažení věku 3–4 týdnů.

Vlastnosti

Živá hmotnost kohouta Luttihera je 5 kg a nosnice 3,5–4 kg.Množství svalové hmoty závisí v mnoha ohledech na kvalitě krmiva.

Pokud jde o vejce, mají žlutou nebo bílou barvu a jejich hmotnost se může pohybovat od 55 do 60 g. Luttiher slepice mají v průměru 100 až 120 vajec ročně.

Pro některé milovníky jsou kuřata součástí jejich života.Chraňte své domácí mazlíčky před onemocněním, jako je ptačí dyspepsie.

Kde koupit v Rusku?

Nyní v Rusku je velmi obtížné najít velké drůbežárny, kde je toto plemeno chováno.Možná však najdete soukromé farmáře, kteří jsou chováni na malých farmách Luttiherovnikdo nemůže zaručit čistotu plemene.

Majitelé malých soukromých farem zpravidla umísťují reklamy na weby avito.ru nebo na fóra, například fermer.ru.

Analogové

Plemeno, které se nejvíce podobá kuřatům Luttiher, jebelgické boje.Toto plemeno chovali také chovatelé z Belgie, takže s Luttiherou má hodně společného.

Belgičtí bojovníci však nejsou tak aktivní.Nepotřebují stálou procházku a velký dvůr.Stačí, když si vybaví dobře větrané kuřecí družstvo, kde budou ptáci neustále žít.

Plemeno Luttiher lze také nahradit kuřaty Kubalaya.Jsou dobře přizpůsobeni jakýmkoli životním podmínkám, mají ubohý charakter, dobrou produkci vajíček a velkou svalovou hmotu.Mohou být pěstovány i začátečníkem, který se špatně orientuje ve správné údržbě ptáka.

Závěr

Luttiher kuřata jsou typickými představiteli sportovního nebo bojového typu kuře.Mají silnou povahu, vytrvalé tělo a krásný exteriér.

Chov těchto kuřat není obtížný, ale jejich chov se nedoporučuje těm chovatelům, kteří nikdy nepřestávali bojovat s kuřaty.