Popis a fotografie Anthurium Utah.Péče a rostoucí tipy

Anthurium Utah je jednou z nejoblíbenějších květin pěstovaných v interiéru.Lidé tomu říkají „mužské štěstí“, protožepodle znamení je považován za symbol maskulinity.Článek popisuje funkce péče, poskytuje užitečná doporučení ohledně obsahu, popisuje metody reprodukce a další rysy tohoto pohledného muže.

Botanický popis

Anthurium Andreanum Utahpatří do rodiny aroidů.Tato stálezelená rostlina v přírodě roste na stromech, má plody ve formě šťavnaté masité bobule.Rodištěm květin jsou lesy Střední a Jižní Ameriky.Tato teplomilná rostlina má velmi ráda vlhkost.

Doba květu v přírodním prostředí je od poloviny jara do začátku podzimu. Ve vnitřních podmínkách může anthurium rozkvétat od února do října.

Anthurium Utah byl poprvé objeven v Jižní Americe v druhé polovině 19. století biologem Eduardem Francoisem Andreem.

Objevená květina byla poslána do Anglie, aby ozdobila Královskou botanickou zahradu.Ve stejném období byla na Havaji vytvořena celá plantáž, která pěstovala anthurium v ​​Utahu.

Vzhled květu je velmi jasný - od fialovofialové po fialovou lilajeho povrch je podobný textury jako lesk.Listy jsou tmavě zelené barvy, jako květy, ve tvaru připomínající srdce. Výška rostliny může dosáhnout 30 centimetrůa velikost květů je 11–15 centimetrů.

Foto

Dále vidíte fotografii rostliny:Tipy pro péči

Při péči o anthurium je důležité si uvědomit, že tato rostlina je zvyklá na tropické vlhké klima, takže je třeba maximalizovat pokojové podmínky na podmínky jeho přirozeného prostředí.

Požadavky na teplotu

Anthurium miluje teplo velmi, proto by ani minimální známka na stupnici teploměru neměla klesnout pod 15 stupňů ani v zimě. Během období aktivního růstu rostliny je příznivá teplota vzduchu 25 stupňů.

Zalévání a vlhkost

Zalévání květin by mělo být mírné, v zimě by se mělo zalévat.Udržujte vlhkost vzduchu v rozmezí 70 - 85%.

Vzhledem k povaze přirozeného prostředí by se listy anthuria měly stříkat častěji vodou o teplotě místnosti.

Osvětlení

Anthurium nenáročné na osvětlení a dává přednost jasnému světlu pouze v zimě.

V létě by tato rostlina měla být zastíněna .Optimálním místem pro jeho umístění bude východní, západní nebo severní okno.

Aby se zabránilo popálení nebo vyblednutí květu, je třeba se vyhnout přímému slunečnímu záření.

Půda

Pro úspěšnou kultivaci by mělařádně připravte půdu. Měl by zahrnovat několik složek:

 • mech;
 • lesnatá půda;
 • rašelina;
 • uhlí;
 • kůra jehličnanů.

Půda by se měla pravidelně uvolňovat, aby dobře absorbovala vodu a byla dostatečně nasycena kyslíkem.Na dně hrnce by měla být položena drenáž.

Jak správně oříznout?

Prořezávání by se mělo provádět takto:

 1. Prohlédněte si rostlinu a identifikujte zvadlé listy, stonky a květiny.
 2. Prořezávejte z horní části rostliny, držte nůž nebo nůžky pod úhlem.
 3. Na konci postupu léčte anthurium vodou pro včasné uzdravení.

Hnojivo

Anthurium potřebuje nejvyšší obvaz během období aktivního růstu. Růst rostlin by měl být podpořen roztokem minerálních hnojiv, který by se měl aplikovat přibližně 1krát týdně.

V zimě by se mělo množství obvazu snížit na 2krát měsíčně.

Jak si vybrat správný pot?

Aby se Anthurium cítilo dobře, měl by být vybrán mělký hrnec, o něco širší než ten předchozí.Mělo by odpovídat velikosti květu. U květináčů s nadměrnou velikostí se může kvetení zhoršit.

Kromě toho, aby nedošlo k poškození květu při další transplantaci, je lepší zakoupit plastovou nebo skleněnou nádobu - aby se následně rostliny snadno odstranily.

Transplantace

K transplantaci anthuria potřebujete:

 1. Připravte si předem vhodnou nádobu;
 2. půdu před přesazením dobře navlhčete;
 3. jemně extrahujte květinu ze starého květináče, aby nedošlo k poškození kořenového systému a listů;
 4. zasadit rostlinu do připravené půdy a poprvé ji přivázat k podpoře.

„Novic“ bude nejdříve vyžadovat intenzivní zalévání a postřik.Navíc po transplantaci musí anthurium poskytnout částečný stín.

Mladé rostliny by měly být znovu vysazeny jednou ročně a rostliny s dlouhými kořeny - podle potřeby.

Doba odpočinku

V zimě by se měl anthurium zalévat mnohem méně často než obvykle - jednou týdně a půl.Hnojení květiny by také nemělo být více než 1krát za 2 týdny.Optimální teplota během klidu je 15 stupňů.

Vzhled hnědých skvrn na listech naznačuje podchlazení rostliny.V tomto případě je nutné zvýšit pokojovou teplotu.

Funkce reprodukce

Pro anthurium jsou použitelné následující metody reprodukce:

 1. řízky;
 2. rozdělení pouzdra;
 3. výsadba osivem.

Řízky

Toto je nejjednodušší způsob množení, který bude vyžadovat boční výhonky rostliny.Roztrhejte je ze základny květu a vložte je do předem připravených květináčů.K rozmnožování jsou vhodné řízky s délkou 15–20 cm.

Pokud na procesech nejsou žádné kořeny, měly by být umístěny do vlhké směsi písku a rašeliny v poměru 1: 1 nebo do perlitu a pokryty fólií. PozdějiPo 30 dnech mohou být zakořeněné rostliny vysazeny do samostatných květináče.

Rozdělení keře

Tento způsob reprodukce je také jednoduchý: rozdělte staré keře na několik malých keřů tak, aby každý měl kořeny a body růstu.Transplantaci do předem připravených květináčů.

Pokud se anthurium rozmnožuje rozdělením keře, budou moci ve stejném roce rozkvétat nové keře.

Výsadba semeny

Propagace anthuria za použití semen samotných je spíše bolestivý proces.Aby rostlina produkovala semena, bude třeba ji ručně opylit měkkým středně velkým kartáčem a vyčkat, až zraje.Tento proces může trvat 9 až 12 měsíců, takže buďte trpěliví.Semena Utah Anthurium jsou podobná kukuřičným jádrám, ale o něco menší.

Přistání by mělo být provedeno okamžitě, jakosemena nejsou skladována dlouho.Anthurium vypěstované z nekoupených semen začne kvitnout asi za 2-2,5 roku.

Nebezpečná onemocnění a škůdci

Anthurium Utah se vyznačuje přítomností takových chorob a škůdců, jako jsou:

 • Šedá hniloba- je tvořena příliš vlhkým vzduchem a nadměrným zavlažováním.
 • Šupina, roztoči, mšice- mohou představovat nebezpečí s nedostatkem vlhkosti a přítomností vadlých listů a květů na rostlině.

Pro prevenci různých chorob by měly být listy rostliny ošetřeny mýdlovou vodou.Pokud se objeví škodlivé škůdce, je třeba provést postřik insekticidy.

Další příbuzní

Anthurium Utah zdaleka není jediným zástupcem svého druhu.Nejbližší příbuzní tohoto pohledného muže jsou takové odrůdy jako:

 • Anthurium Dark Red , která má podle názvu bohaté červené květy, které se liší barvou od vína po téměř černou.
 • Tulipán- se vyznačuje jasně fialovou barvou.
 • Fiorino , které, stejně jako předchozí odrůda, má fialovou barvu a patří do skupiny malých anthurií.
 • Dakotaje velmi podobný Utahu, má však jasně červenou barvu a žluté uši.
 • Princezna Alexia Blue- tato odrůda vyniká mimo jiné ultramarínovými květy, které jsou během dozrávání doplněny zelenými odstíny.

Anthurium Utah je vhodný pro pěstování v téměř každé místnosti.Požadavky na jeho údržbu jsou minimální, takže i začínající zahradníci se mohou pokusit pěstovat „mužské štěstí“ doma.