Popis a fotografie fialek odrůdy Cherry.Funkce "Frosty" a "Winter", starat se o ně

Výběr fialové jako dárek pro ženu není možné udělat chybu.Pro svou vnější přitažlivost, krásu a jasné barvy okvětních lístků si fialová získala sympatie a dokonce lásku pěstitelů květin.Zvláště dobré fialové odrůdy "Cherry".

V článku najdete popis vzhledu a fotografie odrůd "Frosty Cherry" a "Winter Cherry", jakož i jemnosti péče o ně.

Obecněpopis a fotografie rostlin

Fialky jsou trvalky s řapíkatými listy.Květiny na fialkách přicházejí v různých barvách, jednotlivé.Listy rostliny vypadají jako srdce, plazivý stonek.Ovoce je reprezentováno krabicí s křídly.

Chovatelé nepřestávají chovat stále více druhů a odrůd fialek, a proto je obtížnější se rozhodnout.Rostliny, které na první pohled nepředstavují, mohou během kvetení proměnit i nejmenší okenní parapet na úžasně krásné květinové záhony. Z různých odrůd vynikají elegancí stupně fialek „Cherry“, , konkrétně „Frosty cherry“ a „Winter cherry“.

Charakteristickým rysem fialových odrůd "Frosty Cherry" a "Winter Cherry" je to, že mají dech beroucí tmavou třešňovou barvu s bílým okrajem naokraje okvětních lístků.To velmi připomíná jasně červenou třešeň ve sněhu, posypanou mrazem, která dala název odrůdám.

Kdy a jak to vypadalo?

Okouzlující kultivar Frosty Cherry se objevil díky tvrdé práci ruského chovatele Konstantina Moreva v roce 2005.11 let práce vyvrcholilo vytvořením neobyčejné rostliny s dokonalými květinami.Květiny různých nasycených třešňových odstínů, s jasnými tahy nebo jako by byly pokryty jinovatkou, vypadají stejně magicky.U dalších odrůd fialek, které choval K. Morev, najdete zde.

Nejzajímavější odrůdu Winter Cherry vytvořila také ruská chovatelka Elena Korshunova v roce 2006.Toto je talentovaný odborník, za nímž je mnoho úspěšných děl.

Zde jsme hovořili o nejlepších odrůdách fialek slavné květinářky a chovatelky E. Korshunové .

Obě třešně patří k mladým odrůdám, které jsou mimořádně populární díky barevné a velmi účinné kombinaci třešně a bílé barvy v květinách.

Popis vzhledu: listy, květy atd.

„Mrazivá třešeň“ je fialová s velkými dvojitými květy asi 4 cm.Barevné schéma je prezentováno jako malinaa světle růžové odstíny. Okvětní lístek představuje barevný přechod, od nasycené třešňové červené ve středu k bledě bílém pruhu podél okraje.

Působivou vlastností zahradníka je schopnost květu změnit barvu se změnou okolní teploty.Květinypři vysokých teplotách se stávají tmavými třešněmi a při poklesu teploty dochází k zesvětlení.A také v závislosti na době květu, světelné stabilitě se změní i nasycení.

Rozeta rostliny má standardní vzhled a velikost představovanou jednoduchými špičatými listy.Dlouhá až 10 měsíců a hojné kvetení řadí rostlinu mezi oblíbené zahradníky.Počet stopek lze zvýšit pomocí speciálních hnojiv.Biologický odpočinek je velmi užitečný.Vzhled ztmavených okvětních lístků zpravidla naznačuje stárnutí rostliny.

​​

Violet Cherry Violet má obrovské, polodotykové květy se zvlněnými okraji. Okvětní lístky uprostřed hluboké třešně, téměř černé barvy, jako by kolem okraje mrazivé.Tato odrůda je také charakterizována změnou barvy se změnou teploty.

Péče o tyto odrůdy

Optimální teplota života je 10-15 stupňů Celsia.Při teplotách pod 5 stupňů pod nulou nebo nad 30 stupňů rostlina umírá.Violet potěší svého majitele krásnými květinami v teplotním rozmezí 20 až 25 stupňů Celsia.

Optimální vlhkost vzduchu je 60–80%.Nadměrná vlhkost ve vzduchu je škodlivá, postřik není proto u těchto odrůd indikován.Listy z prachu se čistí pomocí sprchy.

Osvětlení rostliny. Je nutné poskytnout denní hodiny od 12 hodin denně. V zimě a na podzim je pro rostliny zapotřebí další osvětlení.Roztahování se směrem ke světlu, řapíkům a listím,indikují nedostatečné osvětlení.

Při změně osvětlení, pozorování si můžete vybrat polohu v domě, kde budou mít fialky nejkrásnější barvu.

Na přímém slunci se mohou na letácích vyskytovat popáleniny.

Fialky by se měly zavlažovat včas, protože sušení zeminy uvnitř květináče má nepříznivý účinek na rostlinu i nadbytek zalévání.Je vhodné používat horkou vodu, kousek po kousku, ale pravidelně ji nalévat podél okraje hrnce.Přebytečná voda, která po zavlažování stéká do pánve, by měla být odstraněna.Nenechávejte stojatou tekutinu.

Pro třešně třešně a třešně zimynení půda hustá a příliš bohatá na živiny nevhodná. Inhibuje rostlinu, což vede ke ztrátě vzhledu a ke snížení počtu stopek, jakož i ke zvýšenému riziku nemocnosti.Dospělá fialka je krmena dvakrát měsíčně zvláštními prostředky a oplodněna 2 týdny po transplantaci.

Doporučuje se transplantovat 2krát ročně se zvětšením průměru hrnce, aniž by se změnila výška.Zdravá rostlina je přesazena do země, ale pokud se objeví příznaky choroby, keř se odstraní, celá půda se důkladně otřese a nahradí novou půdou.

Fialky jsou nežádoucí, aby zůstaly v průvanu nebo na otevřených oknech.Pohyb vzduchu nepříznivě ovlivňuje vzhled květu.

V zimě, pokud je to možné, je žádoucí snížit teplotu na 15 stupňů, méně vody. Kvetení po klidu je obvykle hojnější.

Charakteristickérozdíly v kultivaci

Výsadba

Pro výsadbu dospělé rostliny je vhodné použít hrnec, který není příliš hluboký, bez odvodnění.Půda by měla být lehká a volná, a proto v půdě: 3 díly - rašelina, 1 díl - prášek do pečiva a 1 díl - půda Vermion.

Při výsadbě fialek semeny neexistuje žádná záruka, že květina zdědí všechny mateřské rysy.

Směsi a květináče

Můžete si vzít speciální směs pro fialkynebo směs jehličnanů, sodovky a listové půdy, přidat trochu rašeliny, prášek do pečiva.

Popsané odrůdy fialek nemají rádi hluboké velké hrnce, protože jejich kořeny jsou umístěny v horní půdní vrstvě.Pro větší pohodlí je lepší používat nízká jídla.

Nemoci

Bohužel, rostliny mohou také onemocnět.Použití nových květináčů a nové půdy během výsadby je měřítkem prevence výskytu a vývoje nemocí.

Choroby rostlin a jejich pravděpodobné příčiny:

  1. Přítomnost děr a žlutých skvrn na listech je příliš jasné světlo.
  2. Blanching listů, zvlněné okraje - studené.
  3. Hnijící kořeny - nadměrné zavlažování studenou vodou.
  4. Padající květenství je příliš mnoho hnojiv.
Chcete se dozvědět více o vlastnostech a pravidlech pěstování dalších odrůd fialek?Přečtěte si články našich odborníků o odrůdách řady Optara, milovaných všemi, kteří vzkvétají Bronzový jezdec a Isadore, slavný macešky, tajemná víla, neobvyklá modrámlha " a jasná " Chanson ".

Závěr

Neobvyklé jasné druhy fialek odrůd „Cherry“ zanechávají nesmazatelný dojem kvetení.Jsou nenároční, péče o ně nezpůsobuje zvláštní potíže.Dosáhněte jasného kvetení, které potěší téměř celý rok, silou začínajícího domácího pěstitele.