Popis a fotografie Gregarius Radicans, Tropicana a dalších populárních druhů rostlin Nematanthus

Nematanthus je jedinečná rostlina, která kombinuje světlé listy a krásné květiny.Mnoho pěstitelů květin se zamilovalo do svého harmonického vzhledu, ale začali ho relativně nedávno pěstovat na území zemí SNS.

Díky úžasnému tvaru a barvě květů získala tato rostlina mnoho přezdívek.V Polsku se to nazývá hunchback flower a v anglicky mluvících zemích byla přezdívána zlatá rybka.V Německu tato květina evokuje romantická spojení s polibkem.

Populární druhy a fotografie

Zvažte, jaké druhy této jedinečné rostliny existují.Fotografie jsou prezentovány.

Gregarius

Jeden z nejúžasnějších druhů.Nejčastěji pěstují zahradníci a milovníci pokojových rostlin.Jeho druhé jméno je známější - „zlatá rybka“.Tento druh má husté tmavě zelené listy a specifické světlé korálové květy, připomínající vzhled zlaté rybky.

Gregarius se nejčastěji pěstuje v zavěšených nebo nástěnných květináčích.V této poloze není třeba stříhat výhonky a větve této rostliny, jako popínavé rostliny, padají.

Gregarius radicans

Namatanthus gregarius má několik poddruhů a jedním z nich jsou Nematanthus gregarius radicans (Nematanthus gregarius radicans).Tento poddruh se vyznačuje vztyčeným stonkem značné délky, který se postupem času poněkud klesá.

Gregarius má těsný radixprotilehlé listyumístěné ve dvojicích na stonku.

Tropicana

Mezi ostatními vyniká svými velkými květy, které mají tvar džbánu.Na poupatech jsou patrné červené skořice a zlaté vínové pruhy.Tmavě zelené listy Tropicany mají lesklý povrch a na vnější straně načervenalý odstín.Listy mají oválný tvar, mírně směřující nahoru.

Rostlina má vzpřímené výhonky.Postupem času se začnou klouzat a mírně se větvit.Výhodou Nemantanthus Tropicana je jeho bohaté dlouhé kvetení.

Hypocyte nahý

Hypocyte nahý je okrasná rostlina patřící do čeledi rodů .Jeho zvláštností jsou květiny, které jsou podobné rtům, složené pro polibek.Listy hypocirkusu holého eliptického tvaru se špičatou špičkou.Jejich povrch je hladký a barva uvnitř je světle fialová.

S nástupem léta se v dutinách listů tvoří trubkovité květy.Jejich zvláštností je, že spodní část je oteklá.Rostlina kvete i doma.Toto období trvá od června do září.

Fritsch

Fritsch je velký typ Hypocirru s krásnými velkými listy až do délky 7-8 centimetrů.Na spodní straně listů je lehký chmýří.Tento druh je mnohem méně běžný než ostatní, ale je také milován mnoha zahradníky kvůli jeho velikosti.

Keře dospělé dospělé rostliny dosahují výšky 50 až 75 centimetrů.Vtenká a silně snížená stopka. Nematanthus Fritsch se vyznačuje jemně zakřivenými květy ve tvaru trychtýře .Květenství jsou malovány v tmavě růžové barvě a dorůstají až do 5 centimetrů na délku.

Hlezno

Hlezno je typ křoví lezecké epifytiky.Jeho listy jsou velké a leží naproti sobě.Má světle zelený odstín a eliptický tvar.Na délku, list dosáhne 10 centimetrů, a v průměru až 4 centimetry.Listy jsou světle zelené.

​​

Na dlouhých pediklech jsou osamělé jasně červené květy, oteklé na trubici a mající tvar trychtýře. Kalich se rozprostírá na pět segmentů malé šířky .Okvětní lístky jsou jasně červené.

Nematanthus albus

Albus je známý svými širokými trubkovitými květy, které dorůstají do délky 5-6 centimetrů.Květiny jsou malované v jemném krémovém stínu a bohatě zdobené mnoha skvrnami a žlutými tečkami.Z nich vychází příjemná vůně.Listy tohoto druhu jsou velké, asi 6 centimetrů dlouhé, natřené tmavě zelenou barvou.

Spodní strana listů je načervenalé barvy a pokrytá žilami stejné barvy.Tvar je protáhlý, mírně směřující k vrcholu.Listy mají také své vlastní zvláštní aroma.Výhonky jsou vztyčené, ale časem se začnou ponořit a trochu se větví.Na délku rostou až 1 metr.

štětina malá

Druh je krátký keř, od 20 do 30 centimetrů .Střílívztyčené a rozvětvené.Nemanthus s malými štětinami má lesklé oválné malé listy, které rostou jednotlivě nebo se shromažďují v několika kusech.Nematanthus malinatý má trubkovité květy s charakteristickým sférickým nadýmáním.Během období květu, pokryté žluto-oranžové pupeny.

Nematanthus má velké množství odrůd.Gregarius, břeh řeky a tropický hypocirr jsou vhodné pro domácí pěstování.Při správné péči a příznivých podmínkách bude rostlina potěšit svým působivým vzhledem a rychlým rozkvětem.