Popis a fotografie odrůd fialek od různých chovatelů: Jus Adeline, Apple Orchard, Snow White a další

Ve znamení této květiny je spojeno tolik organizací, že si člověk zázraky nevyhnutelně myslí - je rostlina zbožňována stejně žhavě?

Ruská otevřená společnost milenců Senpoly s pobočkami ve velkých městech, tematických stránkách na internetu, mnoha fórech o rozloze, na nichž fanoušci sdílejí fotografie a tipy na péči, dokonce i Violet Center v Moskvě - to vše jen pro ni!A samozřejmě nespočet armády fanoušků, kteří zpívají pochvalně poslané své oblíbené.

Stručně o úloze chovatelů při pěstování těchto květů

Na výstavách vidíme nejen hrnce a květiny - vidíme také lidi, kteří stojí trochu mimo.Je to díky jejich práci, že si kdokoli může vybrat vhodnou volbu pro své srdce.Zjistíme alespoň pár jmen.

Popis odrůd a jejich fotografie

Specialista D.Ness

Ness orange pekoe

]

„Špičkový pomerančový čaj“ - takto se překládá název této neobvykle krásné rostliny. Ano, ne jednoduché, ale doručeno soudu královského páru Nizozemska již od roku 1815!

Chovatel D.Ness zanechal krásné zelené dědictví, včetně tohoto křehkého senepolu s dokonale symetrickou rozetou a lesklými vyřezávanými listy.

Tato odrůda je nenáročná, dobře se rozmnožuje listnatými řízky a zanechává četné potomky.Jehonasycené, téměř oranžové barvy je dosaženo díky úplné výživě a dobrému světlu.

Odstíny sahají od šťavnaté-korálové do korálové-kolouchovéa plátky se mohou lišit i na stejném vývodu.Raději než přírodní.Toto fialové teplo však netoleruje dobře - jeho kolísání při zvýšené teplotě může úplně zmizet.

Proto by se před pěstováním květinářství mělo zvážit, zda může vytvořit vhodné podmínky pro tuto jemnou krásu?

K. Stork

Emergence

I přes některé „out-of-pocket“ zásuvky totojedna z nejpopulárnějších odrůd mezi zahradníky.A jak se zamilovat do těchto krvavě červených květů s jasně definovaným bílým okrajem!Tato květina nemění svoji barvu ani při intenzivním vedru, což je ve srovnání s jinými druhy.

řapíky jsou dlouhé, listy tmavě zelené, mírně zakřivené. Stonek květů roste 4-5 pupenů, ale kytice nemůže být pěstována kvůli zvláštnímu růstu stonků- jsou visící, dlouhé a rostou různými směry.

Jižní balkon je nejvhodnější pro pěstování - zde rostlina znatelně zesílí.O tuto odrůdu se snadno pečuje.Kvete rychle a bujně, je odolný vůči nepříznivým podmínkám prostředí a také snadno odpouští drobné nedostatky v péči.Jediné, co je přísně zakázáno, je knotové zavlažování.

Prošívaná včela

Kucheryashka - tak ji laskavě volejte na fórech.Tyto husté bílé lila hvězdy, malé apůvabný, může během květu představit jejich majiteli více než jedno překvapení.

V závislosti na okolní teplotě mohou být tmavší nebo světlejší, se znatelným zeleným okrajem podél okraje nebo bez něj.Vytváří úžasně krásnou pěnivou kytici.

Listy jsou prošívané, lesklé, zvlněné a vypadají různými směry.Zásuvka je uvolněná.Dává malé stonky květů - 1-2, zřídka 3. Otevírá se pomalu, ale kvete po dobu 2-3 měsíců, podle potěšení sběratele.

Chamtivost pro děti - propouští jen pár. Není náročné na odchod, ale bez systematického zalévání rychle zahyne.

A. Kuzněcov

„SK Apple Garden“

Zjevně se liší odjejich bratři a tvar listů a barva pupenů.Zásuvka 9–12 cm dlouhá, elegantní.Listy jsou namířeny na špičkách, na vnější straně světle zelené a na vnitřní straně stříbrné.

Pupeny jsou polodvojité, bílé, s narůžovělou špičkou okvětních lístků.Rozkvétá hojně, tvoří svěží, roztomilý bílo-růžový klobouk, který nezmizí až do samého konce.

Stopky jsou silné, stabilní a drží 5-7 květů. Kytice neodpadá 1,5–2 měsíce, staré se nahrazují nově otevřenými. Umístěním hrnce na chladné místo lze proces prodloužit.

Stopky se sklízejí 15,2 měsíce po předchozím květu.Vysazené děti rychle zakoření a po 4-5 měsících produkují květiny.

Při zlém zavlažování byste v žádném případě neměli překrmovat rostlinu, jinak začnou listy ztmavnout a květiny „plavou“.Při vysokých pokojových teplotách to bude mít účinekstejné, a také přidat malinový okraj k okrajům okvětních lístků.

Kvetení musí být přerušeno silou, aby byla odrůda klidná. Červen je pro to nejvhodnější.Rostlina se znovu vysadí a začne znovu získávat sílu.Odolává dobře zakořenění.

B. Kostsevat

„Valentina Tereshkova“

Jednoduchě vyhlížející senpole s elegantním malýmvývod.Květiny mají vroucí bílý střed a lila přetéká na okrajích a ve středu okvětních lístků.

Listy dlouhé 3-4 cm, květy 5-5,5.S věkem roste vývod na 16 cm, kvetení se stává velkolepějším.To je skutečný tvrdý pracovník - následné kvetení nastává bez oddechu.

Chovatel G. Lazarenko

„Šustění vln“

Fialky s takovým kouzelným jménema květy jsou nádherné: velké, froté, nebesky modré s bílým okrajem na vlnitých okrajích okvětních lístků. Listy jsou tuhé, zvlněné, snadno rozbité. Rozeta volná, nedbalá.

Stopky jsou slabé, dlouhé, dorůstají do 4–5 pupenů, nevydrží jejich závažnost a spadnou.Barva je dobrá, poprvé jsem vytvořil silný klobouk.

Děti při odchodu hodně dávají, nejsou rozmarné.Může růst jak na parapetu, tak v zadní části místnosti.Není nakloněn zvednout listy, ale když zakořenění vyžaduje zvláštní pozornost: nadměrná vlhkost je fatální.

D. Denisenko

„DN Young Frenchwoman“

Odrůda je fialovákvětiny jsou světlé a velké. I v horkých podmínkách si zachovávají bílou barvu (samostatně)případy světle zelené) okraje okvětních lístků.Dává 5-6 pupenů, kvete po dlouhou dobu a neztrácí svou šťavnatost.

Listy jsou skvrnité, list je široký, hladký, měkký.Hrany jsou prolamované, s mnoha bílými skvrnami, které se na některých místech spojují do širokých míst.

„Den růže Convale“

Při pohledu na tento růžový zvonek pokaždé, když se nedobrovolně zamyslíte - jak teď zazvoní?Vývod je čistý, rychle se tvoří.Listy jsou tmavě zelené, husté, tvrdé.Okraje jsou zvlněné, ohnuté směrem ven.

řapíky jsou dlouhé, tmavě hnědé, okraje okvětních lístků jsou tmavě šarlatové. Další pracovník květinářství: pěstitelé květin chválí jeho dlouhé a bohaté kvetení. Reprodukuje se dobře listem, vyžaduje hodně světla a chladu.

I. Nizkous

„Svatební zvony“

Měkké růžové květy vypadají velmi působivěna pozadí tmavé listoví.Tenké, ale silné stopky se táhnou od úhledné zásuvky.

Pupeny dávají hodně - 6-7, kytice stojí dlouhou dobu. Navzdory křehkému vzhledu je květina velmi houževnatá a bude tolerovat téměř všechny nedostatky z nepozornosti majitele.

N. Kozak

„Pocit dovolené“

Tato senpolia je skutečně darsmysl pro oslavu a radost s jedním pohledem.A pestrobarevná rozeta a velké svěží květiny světlé barvy fuchsie.

Listy jsou středně velké, zoubkované, se silným bílým okrajem a rozprostřené po celé šířce.Okvětní plátky lemované, vzdušné, dobře se narovnal.

Stopky rovné, silné. Kytice se skládá ze 6–8 květů. Odrůda je nenáročná, tolerantní vůči teplotním extrémům.

O. Aksenkina

"Deo Marzipan"

Pokud chcete kousnout květ, znamená to,toto je odrůda Deo Marzipan.Pouze on má takové lahodné béžově růžové květy připomínající marcipánové růže.Rostou ve shlucích, hojně na stopce.

Samotný stonek je slabý, díky čemuž se květy plazí podél listů. Doba odpočinku mezi květy je krátká.Listy smaragdové barvy, špičaté, ohnuté dolů.Rostou různými směry.

Odrůda může růst za jakýchkoli podmínek: ve stínu i na slunci.

O. Kosobokova

„Watch“

Velké mléčné stromy se skrývají ve světle zelené listovía bílé hvězdy s okrajem granátu na okrajích a růžovým postřikem na plátky. řapíky jsou tenké, ale silné.

Velmi nenáročný druh, který může každý nováček růst.

R. Sorano

„Sassi sestra“

Pupeny bronzového odstínu, ale malé otevřené květy udeří jasným světlemrůžové a zelené třásně podél okrajů okvětních lístků.V této odrůdě nemůžete najít dva identické vzorky.

Jedna stopka roste až do 20 pupenů. Má několik odrůd, kvete od 1 do 3 měsíců nepřetržitě.Někdy je světlá lila fantazie.

„Lady Lady“

Velké členité hvězdy, jednoduché nebo polo dvojité, s tenkým bílým okrajem a vroubkovaným zubatým listím.Zásuvka je velká.Květy jsou velké, četné, visící stopky.

Moody rozmanitost, vyžaduje chlad a přirozené světlo.

Svetlana Jura (Pikalenko)

„Juice Adeline“

Sběratelská láskaTato odrůda je určena pro odstíny červené maliny, spojené s pestrým listím oliv. Odrůda se snadno pěstuje v chladných podmínkách.Odolává jak zalévání, tak zalévání knotu.

Tatyana Valkova

„Sněhová bílá DPH“

Bliká, jako květ vyříznutý z kosti,s popelově bílými pupeny a vlnitými malinovými okraji.Listy jsou středně velké, lehce zvlněné, široké.Odchod je nenáročný.

„King Peas“

Na každém bílém plátku je otisk fialového „prstu“, přes který jsou rozptýleny růžové hrášky. Fantasy je velmi jasný a poutavý.

Kvetoucí čepice je malá, ale hustá.Květiny zůstávají dlouhé, stonky květů jsou dobré.Tato rostlina miluje teplo a v chladu ztrácí barvu.Umí sportovat.

Jan Zubo

Severka River

Vynikající a snadno pěstitelná odrůda, prvníkvěty se objeví 7-8 měsíců po výsadbě.Mladá prodejna je pestrá a mizí s přibývajícím věkem.

Květiny 3–4 cm, kulaté, fialové s bílým okrajem. U mladých rostlin, větší a jasnější, postupně menší.Listy se naopak postupem času rozšiřují, spodní řapíky jsou protáhlé.

Teplo má na tyto fialky špatný vliv, zpestření a hranice odezní v chladném čase, kdy se vrátí.

„Elizabeth“

Tato fialová se může pochlubit světle růžovými květy a tenkým, elegantním lemem na okraji okvětních lístků.Pupeny jsou načechrané, malé, během kvetení vytvářejí svěží kytici.

Listy se zvlněnými okraji, lesklé, ve tvaru srdce, ve dvou barvách (bílá krémová a smaragdová). Tato fialová miluje bohaté osvětlení a teplotu nejméně 15–17 stupňů.

Ueki Masahiro

„Yukako“

Květiny-hvězdy neobvyklé barvy:nasycený modrý okvětní lístek prochází zeleným pruhem ve středu, jasný a jasný.Jak stárnou, pruh je bohužel rozmazaný.

Velikost pupenů je 2–3 cm.Výstup je velký, čistý.Listy jsou středně velké, lesklé, stočené dolů do hrnce.Dospělý keř kvete s „čepicí“, dobrovolně a často, zcela zakrývající vývod.Tento proces trvá 2–3 měsíce a tomu nemůže zabránit ani horké klima.

Stopky dlouhé a četné, vzájemně propojené.Každá roste v průměru o 10 květů.Při odchodu je důležité si uvědomit, že odrůda nemá ráda přímé sluneční světlo a silné sušení půdy.

Nejlepší místo pro pěstování je police v zadní části místnosti.

Pro zavlažování je vhodná pouze měkká voda. ​​Při chovu můžete získat mnoho zajímavých sportů.

Profese chovatele je dnes nepopulární.Ale čím zajímavější je dozvědět se o lidech, kteří se dobrovolně rozhodnou pro tuto cestu: složitá, dlouhá, vyžadující trpělivost, vytrvalost, neustálé studium.A samozřejmě láska - skutečná, upřímná, pro křehká zelená stvoření žijící bok po boku s lidstvem.