Popis a fotografie odrůdy jabloní Autumn Low

Jablka jsou šťavnaté a sladké ovoce, které děti i dospělí rádi hodují.K dnešnímu dni bylo chováno mnoho odrůd.Někteří lidé upřednostňují šťavnaté a sladké ovoce, jiní rádi ovoce s kyselostí, ale samozřejmě si každý může vybrat, jaký bude chtít.

Jedním z nejpopulárnějších trpasličích jablek zůstává odrůda Autumn Low-Growing.

Popis odrůdy

Co je to za druh?

Jde o odrůdu jablek, která podle splatnosti náleží podzimnímu druhu.

Historie výběru

Tato odrůda byla vyvinuta na základě křížení Skryzhapel a Pepin saffron .I. V. Michurin se těchto prací účastnil.

Region s přirozeným růstem

Podzim Nízké pěstování je odrůda, která byla zapsána do Státního registru výběrových úspěchů ve střední oblasti Černé Země.

Další vlastnosti

Jablka jsou odrůdy střední velikosti, jsou mírně zploštělá, jejich okraje jsou jasně viditelné.Šupka je hladká, suchá a lesklá.

Hlavní barva je zelenožlutá, přestože na některých místech je červená červenání.Substrát je silný a zakřivený.

Maso je zelené, jeho hustota je hustá, šťavnatá, sladká a kyselá.

Výhody a nevýhody

Přednosti odrůdy stojí za topřiřazeno :

 • vysoká produktivita;
 • odolnost vůči nízkým teplotám;
 • předčasná splatnost;
 • Dlouhodobé skladování a vysoká přepravitelnost.

Nevýhodou je porážka strupovitosti , jejíž tvorba je ovlivněna zvýšenou vlhkostí.

Výška stromu a šířka koruny

Již z názvu je zřejmé, že výška stromu je zanedbatelná - 1,5-2 m. Koruna stromu je vodorovná, jeho šířka nepřesahuje 3 m

Vlastnosti zrání a plodu

Sklizeň probíhá koncem srpna a září.

Fotografie

Dále vidíte fotografii stromu Apple poddimenzovanou:
Výsadba

Výběr místa

Pro jabloň této odrůdy je nepřijatelné vybrat místo s výpadkem .Potřebujete otevřený a slunný prostor.

Příprava půdy

Pro sazenice podzim Při nízkém růstu je nutné zvolit úrodnou půdu, ale neměla by být příliš kyselá.Takže před výsadbou může být půda deoxidována dolomitovou moukou nebo vápnem.Musíte je během kopání vyrobit.

Doly

Vykopávejte přistávací jámy měsíc před výsadbou .Jeho hloubka by měla být 0-75 cm, šířka - 1 m. Naplňte ji úrodnou půdou a shnilým hnojem (20 l na strom).Přidejte superfosfát a popel (každý po 1 kg).Po naplnění jámy by se měla vytvořit hromada.

Technologie výsadby

Poté, co všechny přípravy bylypověšen,můžete zahájit přímé přistání a dodržovat následující akční plán :

 1. Uprostřed výklenku nainstalujte dřevěný kolík.Měl by být v hloubce 35 - 45 cm. Po výsadbě k němu připevněte sazenice.
 2. Položte strom na knoll.Kořenový krk sazenice by neměl jít hlouběji a zvedat se 5 cm nad zemí, pečlivě narovnejte kořenový systém ve všech směrech a zakryjte ho zemí.
 3. Zbývá pečlivě zhutnit zemi a zalévat ji.Je nutné použít vodu v množství 30-40 litrů.
 4. Mulčujte kružnici blízkou stopce pomocí shnilého kompostu, pilin.
 5. Znovu hydratujte po 7 dnech.

Dále užitečné video na téma „Jak správně zasadit sazenice jablek?“:

Péče

Zalévání [Návrh 90]

Zavlažování podle povětrnostních podmínek.Pokud jabloň ještě nezačala přinášet ovoce, pak vodu 3krát denně.Na jednom stromě zůstane 50 litrů vody. Naposledy byla hydratace provedena v srpnu .Zalévání jablek, které přinášejí ovoce 3-5krát ročně - před květem, během něj a před poklesem vaječníků.Když strom roste na písčité půdě, bude vyžadovat 40 litrů vody.

Pozor! V oblastech s vysokou hladinou podzemní vody je zakázáno provádět zimní omáčku.

Hnojení

Opusťte hnojení ve 2. a 3. roce života.K tomu použijte tekuté komplexní hnojivo.Jeden strom trvá 30-40 g. Použít roztok mulleinu 2krát za sezónu.Pro jehopřípravky k zachycení hnoje a vody v následujícím poměru - 1:10.Jeden strom zabírá 10 litrů roztoku.

Prořezávání

Strom se ořezává takto :

 1. Nejprve odstraňte poškozené větve, které byly poškozeny..Nejčastější traumatem je traumatizace způsobená závažností ovoce.Tato větev, pokud nebude odstraněna, v zimě zamrzne.
 2. Před začátkem zimy by měla být koruna ztenčena.Ze strany, kde je mnoho větví, odstraňte všechny slabé větve.Zůstaňte silní a rovní.
 3. Všechny větve, které rostou pod nesprávným úhlem, by měly být zcela odstraněny.Takové větve se rychle odlamují v důsledku nárazu větru a pod tíhou srážek.
 4. Ošetřujte všechny dokončené sekce speciálními septiky.
 5. Vypalte vzdálené větve.

Nemoci a škůdci

Pokud nebudou dodržována základní pravidla zemědělské technologie, může strom podzimní keře infikovat různé škůdce a choroby.

Rakovina černé

Pro tuto patologii jsou charakteristické následující symptomy :

 • tvorba černých teček na listech a početjejich velikost a zvětšení každý den;
 • černá hniloba ovoce;
 • ztmavnutí kůry stromu, tvorba četných trhlin, přišroubování v opačném směru.
Nápověda! Bordeauxská tekutina se používá k léčbě rakoviny černého.Zpracování se provádí pouze na postižených oblastech kmene.Ale provádět takové události až po rozkvětu stromů.

Aby se zabránilo výskytu nemoci, je důležité provádět včasnou prevenci .

K tomu je nezbytné:

 • odstranit malé škůdce včas;
 • Hnojení a dezinfekce půdy.

Strupovitost

Toto onemocnění se cítí téměř okamžitě po infekci.Prvním příznakem je rez na listech jabloní.Strupovitost je plísňové onemocnění, takže s ním musíte bojovat brzy na jaře pomocí Topazu.Zřeďte látku v množství 2 ml v 10 l vody.Zpracování vede k kvetení.

Po rozkvětu stonek znovu nastříkejte.Místo Topazu můžete použít Hom.K přípravě roztoku je třeba vzít lék v množství 40 ga zředit v 10 litrech vody.Zpracovat kmen před květem a po něm. Koloidní síra dává dobrý výsledek .Vezměte si ji 80 g a zřeďte v 10 litrech vody.Při použití výše uvedených formulací je důležité to nepřekračovat dávkou.Jinak to může způsobit popálení kůry a listoví.

Další užitečné video na téma „Jak se vypořádat s chrastou na jabloni?“:

Plíseň

Toto je další plísňové onemocnění, které infikujevýhonky a pupeny jabloně.Toto onemocnění se vyznačuje rychlým rozšířením.Strom pod vlivem houby může zemřít za měsíc. Topaz a Skor se používají k léčbě .

Mšice

Tento škůdce velmi často infikuje jabloň této odrůdy.Mšice se živí šťávou z listů a větví.Pokud nezačnete léčbu včas, pakstrom zmizí.K boji se používá mýdlové řešení.Vezměte 1 ml mýdla v 1 litru vody.

Leták

Toto je další parazit, který je nebezpečný pro podměst stromu Apple.Jí listy stromu zevnitř, v důsledku čehož zůstanou pouze žíly.Další hmyz jí dřeň plodu. Hořké pelyněk se používá k boji proti listovým červům .Musí být zasazena po celém webu.

Podzimní nízko rostoucí - podzimní odrůda jabloní, kterou ocení zahradníci díky své vysoké produktivitě a nenáročnosti při odchodu.A ke sklizni každý rok, která je spokojená s kvalitou a množstvím, je nutné dodržovat jednoduchá pravidla zemědělské techniky a provádět preventivní ošetření škůdci a parazity.