Popis a fotografie tygří orchideje.Jemnosti domácí péče

Pro mnoho žen je nejvhodnějším a nejpříjemnějším dárkem květiny, krásné dámy jsou velmi naštvány, aby se rozloučily s darovanými rostlinami, když uschnou, a musí být zahozeny.

Aby se zabránilo takovým zklamáním, měly by být vybrány orchideje, protože potěší spravedlivější sex po dlouhou dobu.

Popis rostlinya foto

Tygří orchidej má zvláštní kouzlo díky svému „dravému“ zbarvení.

Orchidej je rostlina kvetoucí divize, třída jednoděložných rostlin.

Přirozenou klimatickou zónou pro tygří orchidej jsou lesy Guatemaly a Kostariky.

Vzhled

Listy této květiny jsou podlouhlé,který ze dna je pokryt četnými tečkami tmavě hnědé barvy.Doba květu je jeden měsíc. Tygří orchideje mohou mít různé barvy , ať už jsou to žluté, bílé nebo červené s neobvyklým nádechem.

Historie původu

Název „orchidej“ pochází z Řecka.Jeden ze studentů Plata našel tuto květinu mimořádné krásy a pojmenoval ji „orchis“.Tygr stejnýOrchid dostal své jméno díky své „dravé barvě“.

Jižní Amerika, Andy a Venezuela jsou považovány za místo narození tygří orchideje.

Jaký je rozdíl od jiných druhů?

Hlavním rozdílem mezi tygří orchidejí a jinými druhy je „tygrové“ zbarvení , které dává květu zvláštní vzhled.Podtřídy tohoto druhu orchidejí Existují tyto podtřídy tygří orchideje:

 • Faro.
 • Ever Spring King.
 • ​​
 • Kanjer.
 • Vaslensia.
 • Red Alert.

Kvetení

Kdy a jak?

Průměrná doba květu tygří orchideje je tři měsíce , dvakrát až třikrát ročně.Rostlina musí být dostatečně stará.Můžete zjistit jeho věk při pohledu na výhonky, mělo by jich být 5-8.Květy květů jsou velké a vytvářejí velmi příjemnou vůni.Pupeny se otevírají postupně a tento proces trvá asi den.Za den si můžete vychutnat krásu orchidejí.

Funkce domácí péče

 1. Je nutné pravidelně zalévat rostlinu.
 2. Dostatečné množství slunečního svitu.
 3. Uspořádání v průhledném plastovém kelímku.Tento materiál příznivě ovlivňuje kořenový systém orchidejí.
 4. Zachování správné pokojové teploty.Den 20-24 stupňů, v noci - 15-18.
 5. Správné hnojivoAby kvetla orchidej, musí být obohacena draslíkem a fosforem.

Co když nekvětu?

Aby mohla květina pravidelně potěšit její květ, je třeba dodržovat několik pravidel:

 • Nezbytečně posuňte banku .Tygří orchidej je velmi jemná a rozmarná rostlina.Přesun hrnce z jednoho okraje parapetu na druhý je pro květ velmi traumatizující.
  Pokud nelze zabránit pohybu rostliny, musíte si pamatovat, na kterou stranu květu dopadlo sluneční světlo, a proto ji budete muset na novém místě nastavit na slunce.Zalévejte orchidej opatrně a nepohybujte ji.
 • Znát věk květu .Typicky, tygří orchideje začnou kvést mezi věky 1,5 až 3 roky.Proto, pokud květina není rok stará, pak byste neměli očekávat, že kvetou z ní v blízké budoucnosti.
 • Věnujte náležitou pozornost kořenům rostliny .Aby rostlina kvetla, je nezbytné, aby paprsky slunce dopadaly na kořeny orchideje.
 • Sluneční světlo .Květina by měla stát na slunné straně, protože to je klíč k nádhernému kvetení.
 • Pravidelné snižování teplotyo 4–6 stupňů v noci.Toho lze dosáhnout pravidelným větráním místnosti.
 • Vytvořte rostlině stresující podmínky .Někdy, když přestanete zalévat květinu nebo jej přesunout na chladnější místo, můžete dosáhnout kvetení tygří orchideje.

Postupné pokyny pro péči o rostlinu

Výběr místa

V prvních dnech této krásy musíte najítvhodné místo pro ni.Aby mohla květina potěšit oko pravidelným květem, měla by být umístěna na oknech jižního a východního směru.- příprava půdy a květináčePůda pro tygraorchideje mohou být vyrobeny samostatně .K tomu budete potřebovat:

 1. Moss .Nejlepší čas na jeho vyzvednutí je jaro.
 2. Borová kůra .Tuto složku můžete najít kdykoli v roce, ale měli byste ji vybrat správně.Kůra by měla být odebrána z padlých stromů nebo z jejich nohou.Nejlépe se vyhneme plátkům, které byly poškozeny kůrovci.Tloušťka kůry by měla být 1–2 cm.
 3. Kořeny kapradiny .Obsahují velké množství živin, které orchideje rostou doma.
 4. Podpůrné materiály .Ostatní složky půdy mohou být uhlí, ořech.
Smícháním všech složek získáte vynikající půdu pro orchideje.

Teplota

Teplota není přinejmenším pro udržování tygří orchideje v bytě.Nemělo by být příliš vysoké, květiny nebudou stát dlouho, pokud bude místnost 30 stupňů teplá déle než dva dny.Rovněž netolerují nízké teploty.Potřebujete rovnováhu, místnost by měla být dobře vytápěna a pravidelně větrána. Přijatelná teplota pro orchidej se považuje za 20–24 stupňů během dne a 15–18 stupňů v noci .

Vlhkost

K udržení vlhkosti musí být květiny stříkány v horkém období, ale tyto činnosti by měly být vyloučeny v chladných měsících, protože na okvětních lístcích se mohou objevit i skvrny.orchidej může hnilobu.

Osvětlení

Tygří orchideje skutečně potřebují sluneční světlo .Jejich květ je pěknýkrásné, když dostáváte správné množství slunce.

Zalévání

Tygří orchideje zakořenují lépe v suchu než v nadměrné vlhkosti.Vyhněte se nadměrnému zalévání květu.Doporučuje se zalévat květinu dvakrát týdně v létě a jednou za 7 dní v zimě.

Krmení

Měli byste vědět, žeexistuje řada podmínek, za kterých byste neměli krmit rostlinu:

 • Nemůžete oplodnittygří orchidej měsíc po transplantaci.
 • Oslabená rostlina nebo poškozená škůdci by se také neměla krmit.
 • Během období aktivního kvetení je zakázáno hnojit tuto květinu.

Před hnojením rostliny je třeba zalévat orchidej, dokud není kořen zcela smočen, a teprve poté je krmte speciálními hnojivy. Existuje obvaz listů a list .

Krmení by mělo probíhat s požadovanou úrovní kyselosti a s koncentrací základních živin.

Přesazování

Jednou přijde den, kdy je třeba transplantovat tygří orchidej.Důvody se mohou lišit, například, je starší než tři roky a rostlina je jasně stísněná ve staré nádobě nebo se hrnce zlomil. Transplantace musí být provedena pečlivě a v souladu s pravidly .

Orchidej by měla být transplantována v nekvetejícím stavu.

Transplantace této květiny musí být brána vážně, protože při nejmenším nesprávném působení může rostlina zemřít.Musíte mít substrát, průhledný plastový hrnec,aktivní uhlí, nůžky nebo nůž a samozřejmě samotná květina.

 1. Tato odrůda orchideje musí být namočena ve vodě, aby bylo snazší vystoupit z hrnce.Navíc se tímto způsobem způsobí menší poškození kořenů.
 2. Všechny shnilé kořeny a složky substrátu by měly být odstraněny nožem nebo nůžkami a kořen by se měl omýt teplou vodou.
 3. Rostlina by pak měla být ponechána schnout po dobu 20 minut.
 4. Plátky rostliny by se měly oprášit aktivním uhlím.
 5. Kořeny orchidejí musí být vloženy do nového květináče postupně a současně nalít substrát.
 6. Transplantovaná květina musí být upevněna v květináči a po dokončení postupu ji zalévat.

Jak propagovat?

Existuje několik způsobů, jak pěstovat tygří orchideje.

 • První metodou jeoddělení kořenového dítěte , od kterého může růst nová květina.
 • Větev dítěte na stopce orchidejí .Na pupenech je najdete a pěstujete novou orchidej.
 • Pěstování nové květiny od zesnulého .Pokud orchidej z nějakého důvodu zemřela, neměli byste ji zahodit, protože na „konopí“ orchideje najdete jedno nebo dvě děti, z nichž můžete získat novou, kvetoucí rostlinu.
  Děti konopí obvykle rostou velmi dobře a snadno vnímají separaci a transplantaci.
 • Nemoci a škůdci

  Pokud je tato odrůda nesprávně udržována, začne boleta je napadena škůdci.V tomto případě rostlina nejen onemocní, ale také umře.

  Pokud květina dostává nedostatečnou výživu, pak tvoří růst, který rychle dokončí růst.

  Plísně, bakterie a viry vedou k různým infekčním onemocněním .Pokud nezajistíte zařízení řádnou péči a ošetření, brzy zemře.

  Nejběžnějšími škůdci jsou:

  • Scutellaria .Zpomalují růst rostlin a objevují se v důsledku suchého vzduchu.Můžete se jich zbavit pomocí speciálních chemikálií.
  • Pemphigijsou bílý hmyz, který poškozuje listy tygří orchideje.Objevují se také díky suchému vzduchu.Eliminováno mýdlově alkalickým roztokem, v případě vážného poškození se používají chemikálie.
  • Mšice .Tento hmyz zelené nebo černé barvy způsobuje na květu plísně a viry.Napadají rostlinu, když je v místnosti narušena termoregulace.Mšice lze odstranit směsí mléka a vody.
  Pro naše čtenáře jsme připravili mnoho dalších zajímavých článků o nejlepších odrůdách orchidejí.Mezi nimi: Cymbidium, Liodoro, Miltonia, Dracula, Wanda, Manhattan, Big Lip, Multiflora, Ludisia a Bota Venuše.

  Tygří orchidej je považována za jednu z nejkrásnějších odrůd této květiny, ale pro to, aby potěšila oko, je zapotřebí hodně úsilí k dosaženípravidelné kvetení.Krása rostliny však stojí za všechny oběti.