Popis a odrůdy černého anthuria.Jak se starat o květinu doma?

Slovo „anthurium“ je pro mnoho lidí spojeno s elegantní rostlinou s velkými bílými květy ve tvaru srdce a lesklými hladkými listy.Bílá je „tradiční“ barva této květiny a pěstitelé květin nejčastěji pěstují právě takové anthurium doma a připravují ho o další zajímavé odrůdy.

Dnes budeme hovořit o neobvyklé formě anthuria - černé anthurium, popíšeme vlastnosti této květiny a vysvětlíme, jak se o ni správně starat.

Botanický popis a původ

Černý Anthurium (Anthurium Black Prince, Černá královna) - jeden z hybridních druhů rodu Anthurium z čeledi Aroidů (Araceae)), která má více než 800 druhů. Tato rostlinase také nazývá „mužské štěstí“ nebo „květ plameňáků“ pro velké květy s hustým klasem .

ВRakouský biolog Schott poprvé vytvořil klasifikaci rodu Anthurium již v 19. století. Ve 20. století německý botanik Engler doplnil tuto klasifikaci o několik druhů a v roce 1983 byl rod rozdělen do 19 samostatných tříd chorvatským vědcem Schaefferem.

květina se nachází v hornatých a skalnatých oblastech, roste v tropických lesích Ameriky, Kolumbie a Ekvádoru.

Květina je trvalka, patří mezi vysoké odrůdy Anthurium , keř rostliny.roste na výšku o 70-80 cm. Samotná květina se skládá z klasu a velkého hladkého jediného lístku - tzv. přehozy.Na samém začátku květu má ucho květu světle béžovou barvu a poté postupně zezelená.

Přikrývka je hladká, lesklá, má tvar srdce, dosahuje délky 12–15 cm, má žilkovaný vzor.Na začátku květu má závoj třešňový odstín, který časem ztmavne a stává se téměř kaštanově hnědým.Listy jsou hladké, tmavě zelené, protáhlé, stejně jako pupeny, mají tvar srdce, dosahují délky až 30 cm. Řapíky jsou rovné.

Druhy černých květů: popis a fotografie

Níže najdete popis a fotografie takových odrůd, jako je Černá láska, Černá krása, Černé princezny a Chocolat Love.

Černá láska

Tato odrůda má protáhlé lesklé listy tmavě zelené barvy .Ucho dospělé rostliny je černé, téměř neviditelné proti černé a vínové pokrývce postele.Pupeny dosahují délky 15 cm.

Černá krása

Květy černého anthuria této odrůdy se vyznačují tvarem tulipánů.Listy jsou tmavě tmavě zelené s vínovými pruhy.Roste do výšky 65 cm. Jak roste, barva pupenů se mění z kaštanové na černou.

Černý princ

Odrůda má synonymní jména Černá princezna a Černá královna .Toto velké anthurium může dorůst do výšky 80 cm. Barva se mění z třešně na černou.Ucho je lehké.Listy jsou kožovité, tmavě zelené, ve tvaru srdce.

Video recenze Black Queen:

Chocolate Love

Toto je docela vzácná odrůda.Keř dosahuje výšky 50 cm. Tato odrůda má přehoz přes postel lesklou tmavou čokoládou, kožovité listy nasycené zelené barvy a tmavě zelené ucho.

​​

Domácí péče

Teplota

Anthurium je rostlina milující teplo .V teplém období bude optimální teplota květu 20-25 ° C.S nástupem podzimu by měla být teplota snížena na 12-15 ° C, čímž se rostlina připraví na zimování (více o tom níže).

Důležité !Pokuste se zabránit vystavení průvanu a studenému vzduchu na květu.

Zalévání

Během květu a na jaře potřebuje anthurium pravidelné zalévání 2-3krát týdně.V žáru je nutná další hydratace jako spreje a teplá sprcha.Pro udržení vlhkosti můžete umístit nádoby s vodou vedle květu.Pro zavlažování je vhodné používat teplou, čistou vodu a při zavlažování by voda neměla dopadat na samotnou rostlinu.

Nezapomeňte, žemladé rostliny vyžadují častější hydrataci než dospělí .Dospělé rostliny je třeba zalévat, protože půda vyschne.

Světlo

Tato květina nemá ráda přímé sluneční světlo, takže je nejlepší umístit anthurium na okna v západní nebo východní části vašeho domova.Pokud vaše rostlina stojí na okně na jižní straně, zkuste stínovat okno v létě nebo přesuňte hrnec.

Půda

Můžete si koupit hotovou půdní směs proAnthurium nebo připravte půdu sami.V tomto případě budete potřebovat:

 • Dřevěné uhlí - 1 hodina.
 • Říční písek - 1 hodinu.
 • Malé kousky borové kůry - 1 hodina.
 • Mech - 1 hodina.
 • Humus - 1 hodina.
 • Půda - 1 hodina.
 • Lze použít drenáž (expandovanou hlínu, cihlové fragmenty atd.)..).

Prořezávání

Prořezávání se provádí jednou ročně na jaře .Pomocí oříznutých výhonků můžete rostlinu rozmnožit.Zvažte postup prořezávání ve fázích:

 1. Sušené listy na dně jsou odstraněny.
 2. Zvadlé květy se odtrhnou.
 3. Když jsou transplantovány, shnilé a vysušené části kořenového systému jsou odříznuty.
 4. Horní část stonků je odříznuta.
Důležité !Při ořezávání se pokuste nepoškodit středový kmen.

Vrchní obvaz

Rostlina musí být krmena během růstu a kvetení , což pomáhá nastavit pupeny a hojné kvetení.Postup by měl být prováděn alespoň a ne více než 1krát týdně.Hnojiva jako Forte a Bona Forte se nejlépe používají.Hnojiva se nanášejí zavlažováním nebo stříkáním.

Kapacita

Nejlepší možností by byl hliněný hrnec z jednoduchého důvodu - jíl absorbuje vodu dobře s přebytečnou vlhkostí a má schopnost ji rozdávat, když chybí.Pot musí být změněn při každé transplantaci a pokaždé, když si vyberete trochu víc než ten starý.Je žádoucí, aby na dně nádoby bylo několik otvorů, takže vzduch může pronikat do nádoby a nedochází ke stagnaci vlhkosti.

Transplantace

Upozorňujeme, že mladé rostliny je třeba často znovu vysazovat - každý rok, protože rostou velmi rychle.Transplantace dospělých rostlin se provádí méně často - jednou za 2-3 roky.Čas na přesazení rostlin je jaro.

Transplantační postup :

 1. Nádoba se zařízením je otočena na bok.
 2. Květina je úhledně oddělena od starého hrnce kusem země.
 3. Kořenový systém je kontrolován, shnilé kořeny jsou odstraněny.
 4. Drenáž se nalije na dno nádrže.
 5. Kus zeminy s květinou je snížen na nový hrnec, procesy jsou v něm distribuovány.
 6. Prázdný prostor je vyplněn půdou.
 7. Shora je půda mírně drcena.
 8. Lze mulčovat shora mechem.

Zimovka

Optimální teplota květu během dormancy je 12 ° 111 .Snažte se vyhnout náhlé změně teploty a vlhkosti.V chladném počasí je množství zavlažování sníženo na 1krát týdně.Místo postřiku můžete listy rostlin jednoduše otřít vlhkým hadříkem.Je nutné uspořádat jasné osvětlení, můžete použít lampy.

V lednu musí být teplota zvýšena na 20 ° C.To pomůže stimulovat kvetení.

Rozmnožování

Anthurium může být množeno třemi způsoby :

 1. řízky;
 2. podle rozdělení;
 3. oddělení leteckých kořenů.
 • Dělení se provádí ořezáním stonků rostliny a přesazením do samostatného květináče.
 • Jsou-li řízky odříznuty, odříznou se vrcholy stonků akořen výsadbou v květináčích s rašelinou.
 • Nejnevhodnější metodou je reprodukce černého anthuria semeny, vzhledem k tomu, že si hybridy v příští generaci nezachovávají své původní vlastnosti.Pokud se přesto rozhodnete pro tuto metodu reprodukce, semena předem namočte do roztoku manganistanu draselného.Mohou být klíčeny na gázu nebo pěnu.

Nemoci a škůdci

 • Pokud rostlina nemá dostatek světla, teplo nebo půda je příliš vlhká, může začít kořenová hniloba, která se časem rozšíří nahorní část rostliny.Pokud narazíte na tuto metlou, odřízněte anthurium a transplantujte ho, čímž zcela nahradíte půdu.
 • Pokud vaše květina vybrala oranžové mšice, ošetřte anthurium infuzí tabáku.
 • Vzhled žlutých skvrn na listech naznačuje porážku rostliny antraokou a septorií.Postřik rostlinou fungicidy pomůže zbavit se jich.
 • Aby se zabránilo výskytu virů a škůdců, léčte své anthurium Fitosporinem jednou za sezónu.

Podobné květiny

 • Calla Black Cruzader .Přikrývka má načernalý nádech.
 • Calla the Black Pearl .Má květiny v temně fialovém odstínu.
 • Calla Black Forest .Pupeny jsou tmavě fialové s bílým okrajem kolem okrajů.
 • Calla the Black Star .Barva je fialová-černá.
 • Calla Maron Sensation .Obal je tmavě třešňový s černým nádechem.

Černý anthurium je velmi krásné a krásnézajímavý květ, velmi nenáročný na péči, navzdory jeho exotickému vzhledu.S náležitou péčí vás potěší svými luxusními barvami, jejichž barva se může lišit, od čokolády po vínovou.