Popis a typy pokojové rostliny "Disotogoteka"

Dizigotekaje neuvěřitelně krásná pokojová rostlina.

Stane se ozdobou jakéhokoli interiéru, kanceláře nebo domova, ale za tímto účelem musí být řádně postaráno.

Popis

Patří rodině Aralievs .Roste v přírodě v Nové Kaledonii a Polynésii v tropických lesích, na místech, kde nespadá jasné sluneční světlo.Vzhledem připomínákeřnebomalý strom . Charakteristickým rysemjeneuvěřitelně krásné listnaté listí .

Samotná listová čepelse skládáz několika segmentů, zoubkovaných podél okraje a uspořádaných jako deštník.Barva listů je tmavě zelená, některé odrůdy mají světlé okraje, které rostlině dodávají ještě větší krásu a neobvyklý vzhled.Vnitřní podmínky obvykle nekvetou.

Druh a fotografie

Doma existuje několik odrůd.

Nejelegantnější design. Je to malý nerozvětvený strom.Listy mají dlouhé řapíky, nejčastěji sbírané v horní části kmene.Listová lišta do 30 cm, zoubkované hrany.Maximální výška může dosáhnout dvou metrů, ale růst dizigoteki je pomalý.Na níže uvedené fotografii je znázorněn nejelegantnější dizigoteka:

Veitchova Dizigoteka.Je to podobné jako v předchozím pohledu, ale listy jsou širší a kratší, jejich okraje jsou spíše oválné než zubaté.Na následující fotografii vidíte, jak vypadá „Weichova dizigoteka“:

Kerchovova dizigotekase podobá Veichově závratě, je to trochu odlišnéodstín a tvar listů. Na níže uvedené fotografii je Kerkhovova dizigoteka:

Domácí péče

Rostlina vyžaduje určité podmínky a je vhodná pro zkušené zahradníky.Netoleruje nedbalý přístup.Pokud dojde k porušenípodmínek , začne disigotekzbavovatlistů a pozačíná zánikkmene.Po zakoupení by si měla zvolit trvalé místo a okamžitě poskytnout všechny nezbytné podmínky: správnou půdu, osvětlení a vlhkost.

DŮLEŽITÉ! Měl by být izolován během přepravy do domu, zejména v zimních měsících.

Zalévání

Vyžadujestálý přívod vlhkosti , ale nelíbí se jí zamokření půdy.

Před zaléváním se ujistěte, že půda vyschla, ale ne příliš, protože nedostatek vlhkosti také vede ke ztrátě listů.V létě dávají více vody než v zimě.

Vlhkost

V závratěje požadována vlhkost vzduchu .Potřebuje nejen pravidelné stříkání, ale i několikrát denně.

Je užitečné pravidelně se umývat ve sprše při používání měkké vody.

Ke zvýšení vlhkosti se rostlina umístí do florária,položte vedle misky s vodou nebo vložte hrnec do nádoby s mokrým mechem.Dizigoteka může v hydroponii dobře růst.

Výsadba rostliny

Půda je lehká, mírně kyselá nebo neutrální.Ujistěte se, že vypouštění na dně nádrže.Směs se skládá z listů, travnaté zeminy a písku.

POZOR! Rašelina se nedoporučuje, protože nevede dobře vzduch.

Transplantace závratě

Její růstje pomalý, proto se obvykle transplantuje jednou za dva roky.

Kořenový systém je kompaktní, takže malé hrnce to zvládnou. Maximální velikostnádoby pro výsadbu je v průměru 25 cm, v takovém objemu je již obsažena kopie pro dospělé.

Místo transplantace mění horní vrstvu Země, tím méně poškozuje závratě.

Několik řízků je často vysazenov jedné nádobě , je však žádoucí, aby neexistovaly více než tři, jinak budou navzájem narušovat růst.

Teplota a umístění

Tato rostlina jetermofilní .V létě roste dobře při teplotách od 20 do 28 stupňů.V zimě se nedoporučuje snižovat pokojovou teplotu pod 15 stupňů. Jinakdizygota zlikviduje listy, pokud teplota klesne po dlouhou dobu, může zemřít.

Preferuje rozptýlené osvětlení, dobře roste na západním nebo východním okně.

Na jihu je povinné stínování před sluncem, jinak budou listy spáleny.

TIP! Od té doby rostenižší úrovně lesa, pak je výhodnější částečný stín.

Tvarování a ořezávání

Růst je pomalý, takže obvykle není nutná tvorba.Roste slabě.

Existují odrůdy, které po ořezávání mohou produkovat postranní výhonky.

Špetka obvykle nepřináší výsledky, disigote je stále natažený.

Aby se přidala nádhera, několik rostlin se vysadí do jedné nádoby.

Staré zarostlé exempláře, které již nemají nižší listy, mohou být odříznuty ve výšce asi 15 cm od země, po které se může objevit několik výhonků.Abydizigoteca rostla jednotně , postupně se ve vztahu ke světlu otáčí.

Reprodukce

Propagace domaje poměrně obtížná .K tomu použijte řízky dlouhé asi 10 cm.Jsou ošetřenyspeciálními přípravky, které zlepšují tvorbu kořenů, poté jsou umístěny do písku nebo směsi písku a rašeliny.Zakryjte průhlednou fólií nebo sklem. Ujistěte se, žeudržuje teplotu asi 20-25 stupňů, protože rostlina je teplomilná.Jakmilezačne růst výhonků , můžete transplantovat do malých květináčů.

Propagované dizygoty a semeny.Vysévají se na lehké půdě, k tomu je vhodná stejná směs písku a rašeliny, posypaná půdou na vrcholu strusky, alenejsou pohřbeny . Nezbytněmusí udržovat teplo nejméně 22 stupňů. Závod poté , když se objeví druhý pravý list.Sazenicenení vždy možné čekat, proto mnozí pěstitelé květin upřednostňují řízky.

Nemoci a škůdci

Nedostatečná vlhkost vzduchu vede k pádu listů, takže musíte na to dávat pozor, zvláště když pracuje ústřední topení.

Přinízké teplotělisty vadnou, ztmavnou a mohou spadnout a rostlina sama nakonec zemře.Pokud se listy rozjasní, znamená to přebytek světla.

Škůdci často navštěvují Disigoteku. Hlavní : mšice, roztoči pavouci, molice, třásně.Někdy začíná mealybug. Prevence jekontinuální stříkání, mytí mýdlem a vodou a používání chemikálií.

Výhody a poškození

Předpokládá se, že se závratě týkají mírně jedovatých rostlin.Dělá to víc než poškození.Díky své lásce k vlhkosti dokáže navlhčit vzduch a příznivě ovlivnit atmosféru v domě.Je vhodný pro uchování jak v bytech, tak v kancelářských prostorách.

Užitečné video

Vizuálně se podívejte na závod Dizigotek a jak se o něj řádně postarat ve videu níže:

Na základě požadovanéhoPokud jde o podmínky zadržení, lze říci, že tato rostlina vyhovuje více nežzkušeným květinářům , i když s náležitou trpělivostí a všemi podmínkami ji může mít kdokoli, kdo ji chce.