Popis a vlastnosti Pelargonium Pak.Praktické tipy pro pěstování květin

Pelargonium se stává častým hostem v domech amatérských zahrádkářů a profesionálů.

Jeho druhová rozmanitost umožňuje každému najít odrůdu, která potěší kvetením.

Pelargonium Pak je jedním z nejrozšířenějších a nejžádanějších.

Potřebují určitou péči a pozornost, o podrobnostech, které budeme v tomto článku zvažovat.

Botanický popis a historie výskytu

Všechna balení Pelargonium byla chována na území školky Pak , která se nachází v Německu.Majitelé tohoto botanického druhu říkají, že rostliny pravidelně a hojně kvetou, navzdory jejich kompaktní velikosti, má poměrně velké květenství.

Cena

Cena se pohybuje od 100 rublů za stopku do 800 rublů pro dospělou rostlinu.

Popis vzhledu, znaků a fotografie

Květina se vyznačuje hojným kvetením , které přitahuje mnoho majitelů pelargonia.

Kvetení se liší od světle béžové po jasně červenou nebo vínovou.

Listy mají jasně zelenou barvu, ale nejsou tomu takhodně, protože rostlina má poměrně kompaktní velikost, což ocení mnoho zahradníků.

Terapeutické vlastnosti

Pelargonium má řadu terapeutických vlastností, používá se pro:

 • bolesti hlavy;
 • otitis;
 • různá zánětlivá onemocnění.
 • ​​

Nepoužívejte výsledné tinktury uvnitř, obvykle zapálí zanícené oblasti.

Kde a jak pěstovat?

Chcete-li zasadit rostlinu v květináči s dobrou drenáží , musíte ji také pravidelně transplantovat, protože roste v květináčích s velkým průměrem.

Osvětlení a prostor

Pelargonium nemá rád přímé paprsky, ale potřebuje dostatek slunečního světla a posvěcení.

Pokud ji umístíte na stinné místo, listy začnou vyschnout a rostlina nebude pravidelně kvetat.Místo, kde by hrnce neměly být v průvanu nebo v blízkosti topných zařízení, to povede k teplotním rozdílům, které zařízení toleruje, je docela problematické.

Požadavky na půdu

Pelargonium Pak miluje neutrální půdu , kterou lze zakoupit ve specializované prodejně.Nebo můžete připravit samostatně smícháním písku s rašelinou ve stejných proporcích.Potted zemi je třeba aktualizovat každé tři roky.Navzdory skutečnosti, že se minerální hnojiva pravidelně používají, je v této době Země vyčerpaná.

Jak se starat?

Pro péči o zařízení zvažte následující skutečnostifaktory:

 • Teplotní podmínky .Nejběžnější teplota je od 18 do 25 stupňů.Květ nemá rád přehřátí a přímé sluneční světlo, které vede k pálení listů, jejich suchosti a následnému rozkladu.
 • Zalévání .Zalévejte rostlinu pouze usazenou vodou nebo filtrovanou, je žádoucí, aby voda měla pokojovou teplotu.Musíte zalévat rostlinu, protože půda zaschne, nenaplňte květinu, protože to může vést k rozkladu kořenového systému.V létě by zalévání mělo být hojnější a pravidelnější, v zimě by mělo být sníženo, protože květina je v režimu hibernace.
 • Krmení .Je nutné zavést minerální hnojiva, která se musí střídat s organickým hnojivem.V létě stojí krmení jednou týdně a půl.V zimě by se hnojivo mělo snížit na jednou za měsíc nebo jednou a půl měsíce.
 • Vlhkost .Geranium miluje docela vlhký vzduch, takže vedle rostliny si můžete dát nádobu s vodou a pravidelně stříkat listy a květy.

Časté choroby a škůdci

Mezi běžné choroby patří:

 • Žloutnutí listů .Listy se zbarvují žlutě kvůli nesprávné péči nebo nedostatku slunečního světla.Proto stojí za to změnit umístění květináče.
 • Na listech se objevují žluté skvrny .S největší pravděpodobností dopadá na listy přímé sluneční světlo, které hoří rostlinou.Měl by být odstraněn na dostatečně zasvěcené místo, ale bez příméhopaprsky.
 • Listy padají .Důvodem může být nesprávný zavlažovací systém, pokud byla rostlina zaplavena, je nutné ji transplantovat a zavést režim zavlažování a hnojení.

Škůdci, kteří se často vyskytují na pelargoniu, jsou:

 • mšice .Objeví se na zadní straně listů, které se začnou stočit dovnitř.Hmyz je nutné odstranit mýdlovou vodou a poté ošetřit systémovým fungicidem.
 • Mealy Red Sugar .Objevuje se ve formě bílého povlaku na listech, všechny chyby je třeba odstranit a ošetřit speciálním nástrojem.

Vlastnosti rozmnožování

Rostlina se množí několika způsoby:

 1. Řízky .V letní sezóně je nutné stříhat nové výhonky a dát je do vody, aby kořeny začaly růst.Poté je třeba ji transplantovat do půdy získané ze stejných částí rašeliny a písku.
 2. Semena .Tato metoda se používá zřídka, protože rostlina nezachovává druhové vlastnosti.Semena se vysadí do půdy získané ze směsi rašeliny a písku a poté se vysadí.
Zjistěte odrůdy a vlastnosti jiných odrůd a pelargoniových druhů z následujících článků: Hedvábí, Anděl, vonná, terry, růže, trpaslíci, zahrada, ampelous, Pak Viva.

Rozmanitost odrůd vám umožní vybrat si květinu a náležitá péče mu umožní pravidelně rozkvétat a potěšit oko majitele.Pravidelně nanášejte minerální hnojiva, najděte vhodné místo pro květináče a rostlina si zachová zdravý vzhled a bude žít dlouhý život.