Popis lezeckého anthuria.Co je to pokojová rostlina a jak se o ni starat?

Skutečnou ozdobou skleníků a obytných prostor je hezký Anthurium.Je schopen potěšit oko jasným zbarvením listů po celý rok.

Článek podává podrobný popis rostliny a ukazuje fotografie.Dozvíte se, jak se správně starat o květinu, jaké problémy mohou vzniknout při pěstování a jak s nimi jednat.

Botanický popis pokojové rostliny

Anthurium climbing (Latin Anthúrium scandens) je druh rodu Anthurium z čeledi Aroid (Araceae) je trvalka stálezelená bylina,

Anthurium je v zásadě réva s hustými kořeny , která máz atmosféry látky na celý život.Husté, kožovité listy široké 4 až 6 cm a dlouhé 10 až 13 cm mají oválný nebo kopinatý tvar.Výhonky jsou vzájemně propleteny a připojeny k podpěře pomocí kořenů na stoncích.

Historie horolezeckého druhu

V roce 1876 objevil francouzský botanik Eduard Andre v Kolumbii v okně neobvyklou rostlinu.V Evropě byl tento exemplář popsán a dostal jméno Anthurium andreanum.

Díky svému jasnému vzhledu obdržel anthurium jméno „plameňák květ“ a dokonce i „ohnivý jazyk“.Ne bez legend.Podle jedné legendy bohové proměnili krásnou dívku v anthurium,hodil do ohně kvůli nešťastné lásce.A od té doby tato květina přináší štěstí hodnému muži.Proto často najdete název „mužské štěstí“.

Popis vzhledu a fotografieKromě krásných dekorativních listů má rostlina zelenou stopku, kratší než listy (1,5-6,5 cm), řapíky jsou načervenalé barvy ne delší než 2 cm. To, co se běžně nazývá květ, je vlastně předem zbarvený list, tzv. Pokrývka.Je světle zelená, 8-16 mm dlouhá, 4 mm široká.Ucho je žluto-zelené, až 2 cm dlouhé, 2-3 mm silné. Bobule z bílé na světle fialovou .

Horolezectví na Anthurium bylo dlouho zaměňováno s trinerve Anthurium.Liší se v pokrývce.V trinerve Anthurium je neustále vzpřímený a v horolezci během kvetení je dvakrát ohnutý.

Geografie stanovišť

Rozsah rodu Anthurium sahá do tropických a subtropických oblastí Ameriky, až do 2700 m nad mořem, ve vlhkých horských a podhůří tropických lesů.

Anthuria se v lesích And a Cordillery cítí dobře .S pomocí výhonků a kořenů, ve výškách až 3,5 m nad hladinou moře, stoupají anthuria na slunce z nižší úrovně lesa.Ve vlhkých tropech žijí jak suchozemské rostliny, tak i epifidy, jakož i druhy zabírající mezeru.

Anthuria lze nalézt také v savaně.Jsou dokonale přizpůsobeni tomuto životnímu stylu.

Domácí péče

 • Teplota v létě je 16–22 ° C, v zimě nejméně 12 ° C.
 • Zalévání hojně.Anthurium milujetýdenní koupání.Ujistěte se, že voda nevstoupila do dutin listů.Postřik horkou převařenou vodou, aby nedošlo k černění listů a vzhledu plaku na nich.
 • Anthurium miluje světlo, nemělo by se mu však vyhýbat přímému slunečnímu záření.
 • Půda je stejná jako u orchidejí.Ale můžete to uvařit doma sami.Složení půdy zahrnuje:
  1. Rašelina a štěpka v poměru 1x1.
  2. K tomu, aby kořeny dýchaly, je vyžadován agroperlite s jemnou frakcí.Jeho podíl je libovolný, ale nepřekračujte jej.Používají se také pěněné nebo expandované hliněné kousky.
  3. Moss sphagnum působí jako antiseptikum a zabraňuje odpařování vlhkosti z půdy.Dá se do hrnce přes půdu.
 • Hrnce jsou lepší než plastové s tenkými stěnami.Jsou-li rostliny opětovně zasazeny kvůli svému růstu, potřebuje hrnec průměr 2 cm.
 • Krmení:
  1. Minerály obsahují draslík, fosfor, dusík.
  2. Organické:
   • Mullein.1 lžíce roztokuprostředky na 1 litr vody.Lze použít po celý rok.
   • Bird trus.1 h roztoksuroviny na 1 litr vody.Nástroj je silný.
   • Humus.Používá se na podporu rostlin po transplantaci.Míchá se s půdou v poměru 1: 3.

  Mladé rostliny se nejlépe krmí podle pokynů, ale v polovině dávky.

 • V zimě nemusí být rostlina krmena ani přesazována.Pro dosažení optimální vlhkosti (70%) zvlhčete vzduch.V blízkosti baterií můžete umístit nádobu s vodou.Lze také umístit květináčipánev s mokrými (ale ne studenými) oblázky.
 • Nejlepší je oříznout anthurium od května do června, ne častěji než každé 3-4 roky.
  1. Část stonku se vzdušnými kořeny, oříznutá na výšku 12–15 cm. Na rukojeti nechte dva listy.
  2. Vytvořte díry v plastové nádobě o objemu 200–500 ml a do třetiny nádoby nalijte zeminu.
  3. Vysazujte řízky do sklenice do hloubky 5 cm a posypte půdou.
  4. Navlhčete půdu, postříkejte listy, zakryjte fólií, aby se udržela konstantní vlhkost.
  5. Umístěte na jasné místo nebo pod lampu a udržujte teplotu na 22–24 stupních.
  6. Nezapomeňte denně větrat a stříkat teplou vodou, aby se zabránilo vysychání půdy a hnilobě kořenů.
  7. Asi po 3 týdnech se objeví první kořeny.Po 1,5-2 měsících - nové listy.V této fázi je rostlina přesazena do trvalého hrnce.
Když rozkrojíte starou rostlinu, opustí stonek a kořeny.Anthurium lze oživit.Zalévání by mělo být sníženo, protože listy nemusíte krmit.Brzy budou nové výhonky se vzdušnými kořeny.Když výhonky dosáhnou 1,5 cm, květina se přesadí do nového substrátu.

Hlavní metody reprodukce

 • Semena .Obtížné a dlouhé.Semena se očistí od buničiny, namočí se do vody po dobu 2 hodin, lisuje se do sphagnum a pokryje se filmem nebo sklem.První sazenice, které se objevily po 2 týdnech, jsou transplantovány do země.
 • Řízky a dělení rostlin .Další podrobnosti naleznete v sekci oříznutí.
 • Boční výhonky .Když jsou oddělené, nesmí být vytaženy ze země.Oříznutý výhonek je umístěn ve vodě nebo v substrátu, kde je neustále udržována vlhkost.Asi po měsíci jsou vysazeny na stálém místě.
 • Letecké kořeny .Řízky jsou řezány, udržovány na vzduchu po dobu 2 hodin, řez je ošetřen dřevěným uhlím a kape do půdy.
 • podle seznamu .Můžete zkusit kopat list do země.U této metody existuje jen málo záruk, protože anthurium netvoří kořeny listu.

Před výsadbou je rostlina hojně napojena na usazenou vodu.K ostření a oddělení výhonků budou zapotřebí ostré nůžky nebo nůžky a ke zpracování bude zapotřebí manganistan draselný a fungicidy.

Nemoci a škůdci: příčiny a kontrola

Nekvete

 • Nedostatek výživy.
 • Nízká teplota a nedostatečná vlhkost.
 • Věk rostliny.

Černost na listech

 • Kořenový systém umírá.To je problém nesprávného zalévání.Přeplňování je také nebezpečné jako nedostatečné plnění.
 • Postřikování rostliny v chladné místnosti.
 • Nedostatek fosforu a dusíku.

Květina musí být odstraněna z květináče, odstranit nové kořeny a přesazena do nové půdy.

Konce listů zžloutly a vyschly

 • .Koupání květin by mělo být jednou týdně, ale neplňte jej okamžitě vodou.
 • Nedostatek vlhkosti.Pomáhá postřik a tření listů.
 • Útok škůdců.

Změna barvy přehozu

Pokud jste se v obchodě najednou setkali s anthuriem s modrým přehozem, podívejte se blíže, pokud mají žilky také namodralou barvu, rostlina je uměle zbarvená.Není nic strašného.Při další péči bude barva zbarvena na bílou.

Roztoči a mšice

Aby se jich zbavilo, měla by být rostlina setřena roztokem nikotin sulfátu.Před zahájením ošetření musí být Země zakryta filmem, aby tekutina nevnikla do půdy.Pokud soustavu neustále otíráte vlhkou houbou, snižuje se riziko infekce škůdci.

Podobné rostliny

 • Spathiphyllum(Spathiphyllum) je předkem přibližně 45 druhů.
 • Callakvete v zimě nebo brzy na jaře s elegantními elegantními květinami na podlouhlých stopkách.
 • Alocasiatéměř nikdy nekvete doma.Listy jsou oválné, špičaté, s výraznými žilami kontrastní barvy.
 • Aglaonemamá tvar listoví a kvetoucí podobně jako spathiphyllum, ale barva listů je různorodá a květenství je pokryto nazelenalým povlakem.
 • Caladiummá velmi krásné listy různých barev.

Protože je Anthurium subtropickou rostlinou, je společnost velmi oblíbená.Tato příroda liana lpí na svém druhu a vytváří se tak mikroflóra, která je nezbytná pro život rostlin.Proto by bylo dobré pěstovat anthurium samo.