Popis metod rozmnožování tropické rostliny - Zamioculcas nebo "Dollar Tree"

Zamioculcas (Zamioculcas lat.) Je považován za analog „peněžního stromu“.Je pravda, že mírný rozdíl oproti posledním je v tom, že Zamiokulkas má schopnost přitahovat do domu dolary.

Málokdo ví, že Zamiokulkas získal titul „strom dolaru“ z úplně jiného důvodu:rodák z Afriky , nikdy nebyl oblíbený u pěstitelů květin, dokud se náhodou nedostal do Holandska, tamzískal první místo v prodeji.


Její semena kupují obchodníci pouze za dolary, odtud jeho druhé jméno„palma dolaru“ .Náklady na Zamioculcas v květinářství jsou poměrně vysoké, i když se počítají v rublech a nikoli v dolarech.Je mnohem výhodnější asnazší zjistit, jak chovat samotného Zamioculca .

Jak se „strom dolaru“ šíří doma?

Způsoby šíření „Dollar Tree“ jsou uvedeny níže:

Separace hlízy

Následující odpovědi na otázku, jak se Zamioculcas šíří dělením hlíz:
Rostlina je pečlivě odstraněna z květináče a zkontrolována kořenovými hlízami, musí mít pupeny nebo růstové body, které následně střílí.Hlíza je nakrájena na kousky, posypaná plátkyaktivního uhlí .

DŮLEŽITÉ! Hlízy s pouze jedním růstovým bodem nelze řezat,poškozuje rostlinu, mělo by tam být několik ledvin.

Poté se části rostliny s hlízami vysuší, obvykle 2-3 hodiny, už ne, a vysadí se do země.Půda je obyčejná, univerzální.Na dno hrnce by měla být umístěna rozšířená drenážní hlína.Půda může být smíchána s pískem v poměru:1 díl písku a 2 díly půdy .Pro více informací o tom, jaká půda by měla být vybrána pro Zamiokulky a jak ji obdělávat, si přečtěte zde.

Po výsadbě by rostlina neměla být napojena po dobu4–5 dní , pak by se mělo zavlažování provést postřikem horní vrstvy Země dobře chráněnou vodou.

Řízky

Zvažte, jak zasadit „strom dolaru“ řízky:
Pro tuto metoduje vhodný dospělý list rostliny , mladýlisty se nevejdou, nejsou dostatečně vyvinuté pro chov.

Z jednoho dospělého listu můžete získat dostatek sadebního materiálu, zasadit Zamiokulky doma a dělit řízky s přáteli.

List je nařezán na kousky, každý kus by měl mít2 listy , horní část listu -3 listy .

Po tomto postupu by měly dokončené řízky ležet ve vzduchu, místa řezů by měla být posypána aktivním uhlím (přibližně1 cm spodní části stonku ) nebo Kornevinem.

​​
DŮLEŽITÉ! Řízky nelze vysadit okamžitě do země, mohou hnilobu.

Řízky rostlin v běžné univerzální půdě.Po výsadbě je vhodné vytvořit„skleníkový efekt“ , k tomu je stonek pokryt skleněnou nádobou.Zalévání se provádí3-4 dnypo výsadbě, horní vrstva půdy se postříká usazenou vodou.K tvorbě hlíz obvykle dochází během1–2 měsícůa po šesti měsících se objevují nové listy.

Listovými a listovými destičkami

Zvažte, jak pěstovat „Dollar Tree“ z listu:

Pro šíření touto metodou není vhodný pouze dospělý.list, ale také listové listy rostliny.

Dospělý list Zamioculcas je odříznut a usušen (mnoho zahradníků dává přednost pouze horní části dospělého listu s 5-6 listovými destičkami).Spodní část je posypána aktivním uhlím nebo Kornevinem (stimulátor růstu kořenů) a je vysazena v zemi.

Půda se používá univerzálně nebo„Pro sukulenty“ . Zalévání po výsadbě se provádí po 3-4 dnech postřikem ornice oddělenou vodou.K tvorbě hlíz dochází 2-3 měsíce po výsadbě.

Listové listy se odříznou od dospělého listu, vysušeného základu, posypou aktivním uhlím nebo Kornevinem a vysadí se dopískové rašelinypod skleněnou nádobu, což vytváří skleníkový efekt.Z času na čas je třeba pro ventilaci plechovku zvednout.Zalévání se provádí jako obvykle po výsadbě v den 5 postřikem.Asi o měsíc později se u dna listu objevily malé bílé hlízy.

List nebo větvička ve vodě

Jak šířit květ tímto způsobem?
Dospělý list rostliny může být množen atímto způsobem.Umístěte list do vody, dokud se nevytvoří kořenový systém.Pěstitelé květin však upřednostňují metodyzakořenění Zamiokulků v půdě .

Pro více informací o tom, jak zasadit nenáročný závod Zamioculcas výhonkem, dospělým listem s kořeny a bez kořenů a mladým listem, se naučte tento materiál.

Foto

Na fotografii Zamiokulkas:

Roste

Pokud jste si zakiokulky zakoupili v květinářství, nespěchejte okamžitě po transplantaci.Musí sepřizpůsobitnové místnosti.Nakrm ho, preferuje hnojiva pro sukulenty.

Umístěte květinu do příjemného prostředí.Tato rostlinanemá ráda průvan , chladný jako jakýkoli tropický obyvatel.Měl by být dostatek světla, ale ne přímé sluneční světlo.

Asi udělejte časokamžitě se naplňtea pijtenového nájemce, zejména po zakoupení.Alespoň týden by neměl být napojen.Pokud se o Zamiokulky správně staráte, budete moci pěstovat svěží keř s lesklými tmavozelenými listy.

Takovou krásu je možné pěstovat prakticky „od nuly“ z listových listů samotné květiny (tato metoda byla popsána výše).K tomu buďte trpěliví a vaše práce bude odměněna.

Listy nakrájejte (je lepší naklonit listové desky šikmo) posypané aktivním uhlím, usušené a zasazené do sazenic v pískové rašelinové půdě.Půda musí být stlačena trochu dolů, aby bylapřiléhal k plachtě.

Pro rychlejší zakořenění listů je zakryjte skleněnou nádobou. Po 1-2 měsících zkontrolujte základny listů, měly by se na nich objevit bílé uzly (některé listy mohou vyschnout, ale není problém), jen list dal celou jeho sílu k vytvoření hlízy).

Pokud se uzly vytvořily, listy mohou být zasazeny do květináče a několik najednou vám umožní pěstovat svěží rostlinu.

Reprodukce Zamioculcasu je poměrně jednoduchý proces.Stačí si uvědomit, že rostlinaje toxická , takže všechny postupy pro reprodukci a výsadbu musí být prováděny rukavicemi.Pěstování Zamiokulků trvá dlouho, nové výhonky a listy se objevují každých 5-6 měsíců, ale s dobrou a náležitou péčí , podmínkami, které jsou pro květ pohodlné, se to může stát mnohem častěji.

Užitečné video

Další užitečné informace o Zamiokulkách najdete v níže uvedeném videu: