Popis odrůdy jabloně Zlaté léto: výsadba, péče, nemoc a škůdci

Zahradníci letních odrůd jablek velmi oceňují za to, že jsou neuvěřitelně sladké, šťavnaté a chutné.

Samozřejmě nemohou být skladovány po dlouhou dobu, ale mohou být použity pro výrobu kompotů, džemů, džemů nebo mohou být použity čerstvé.Mezi širokou paletou je taková odrůda jako Golden Summer.

Charakteristika odrůdy

Jabloň Zlaté léto: popis této odrůdyJe to léto?Ano, tato odrůda jablek je léto.Sklizeň bude probíhat v srpnu. Odrůda byla vyšlechtěna S.P.Kedrin. Toto je výsledek křížení mezi Antonovkou a Rosemary Bely.Určeno pro kultivaci na předměstí.

Tato odrůda má velké plody, váží pouze 100 - 115 g. Tvar dna je kulatý, mírně zploštělý a mírně výrazný žebrování.Barva je zlatožlutá, červenavé.Vláknina je střední hustoty, má žlutou barvu, úžasnou vůni.Liší se v šťavnatosti a vynikající dezertní chuti.

Foto

Podívejte se na tuto rozmanitost fotografií:

Výhody a nevýhody

Mezi výhody odrůdy patří:

 • ovoce má příjemnou vůni a jedinečnou chuť;
 • odrůda odolává mnoha chorobám, včetně múčnatky, strupovitosti;
 • spíše velké ovoce;
 • liší se odolností vůči mrazům a nenáročností při odchodu;
 • vysoká přepravitelnost.
Poznámka. ​​Nevýhody zahrnují krátké období skladování ovoce, které nepřesahuje 1 měsíc.

Strom je poměrně vysoký, protože jeho výška dosahuje 4 ma koruna je kulatá, má průměr 3 m. Z jednoho stromu můžete získat asi 140 kg jablek.Sbírejte a užívejte si lahodného ovoce ve 2-3. Srpnu.

Výsadba

Protože je strom vysoký, je nutné ho vysadit ve vzdálenosti 5 m od zbytku stromů.Pro výsadbu je třeba zjistit hladinu podzemní vody.Pokud jsou umístěny blízko povrchu Země, poškodí to kořenový systém. Je nutné prohloubit sazenice na úroveň 2,5 m.

Při výběru sazenic je nutné zkoumat stav větví a kořenů, musí být pružné, upravené, neměly by mít žádné vředy a výrůstky.

Přistávací zařízení musí být provedeno na podzim nebo brzy na jaře. V roce výsadby nemusí být jabloň oplodněna. Zalévání by však mělo být pravidelné a časté.Pokud je zvoleno přistání na podzim, považuje se za optimální čas od 20. září do 15. října.Na jaře výsadby na konci dubna.

Pro tuto odrůdu se nejlépe hodí hlinitá půda.Pokud je půda na místě jílovitá, měla by se do ní přidat rašelina, kompost nebo hrubý říční písek.

Pozor! Tyto činnosti mohou zlepšit provzdušňování půdy, protože je nedostatek vzduchunepříznivě ovlivnit stav stromu.

Hloubka jámy by měla být 70 cm a průměr by měl být 1 m. Jáma by měla být sjednána předem - asi týden před přistáním.Když je jáma připravena, uvolněte ji do půdy pomocí ostré špachtle.Na vrchol můžete posypat skořápkou ořechu.

Dále rozložte odstraněnou horní vrstvu a vložte do jímky taková hnojiva:

 1. síran draselný - 80 g;
 2. superfosfát - 250 g;
 3. popel ze dřeva - 200 g;
 4. Humus - 1/3 kbelíku.

Naplnit díru hromádkou Země, aby se vytvořila hromada.
Mladé sazenice se vysazují takto:

 1. Mladý strom by měl být vysazen ze severu kolíku.
 2. Rozšiřuje svůj kořenový systém.
 3. Posypeme půdou a trochu stlačíme.Pro připevnění sazenic na kolík použijte plastové provázky.
 4. Rostlina hojně zalévejte.
 5. V poslední fázi mulč.K tomu použijte rašelinu.Výška vrstvy mulče je 5 cm.

Výsadba jabloně:

Péče

Golden Summer je odrůda jablek, která musí býtpravidelné zvlhčení půdy.Poprvé po výsadbě vodu dvakrát týdně. Na jeden strom půjdou 2 kbelíky vody. Ale hlavní věcí není přehánění, protože zvýšená vlhkost může způsobit rozvoj nemocí a hnilobu kořenů.

Vzhledem k tomu, že hnojiva byla během výsadby zaváděna do výsadbové jámy, je nutné nové obvazování provést teprve před začátkem kvetení.

Upozornění! Pokud je venku horké počasí, pak se vrchní obvaz podává v tekuté formě.

Pro přípravu živného roztoku vezměte následující složky:

 • 100 l vody;
 • 0,5 kg superfosfátu;
 • 0,4 kg síranu draselného;
 • 1 láhev tekutého vrchního obvazu Effekton.

Skladbu nechte týden.Před oblékáním zalévejte rostlinu vodou a poté proveďte obvaz v množství 4-5 kbelíků pro dospělý strom.

Druhé vrchní obvaz je zaveden během nakládání ovoce. 1 kg nitrophosky, 100 g humátu sodného se odebere na 100 ml vody.Na dospělý strom utratte 3 kbelíky malty.

Nemoci a škůdci

Jak již bylo uvedeno výše, odrůda Golden Summer má zvýšenou imunitu vůči chorobám škůdců.Pokud ale nebudou dodržována pravidla zemědělské techniky, strom může zasáhnout můru.Tento škůdce je docela nebezpečný, protože poráží nejen listy, ale také ovoce.

Při kontrole můry je třeba dodržovat následující doporučení:

 1. Odstraňte poškozenou kůru, odbarvte kmen a ošetřete zahradními odrůdami.Takové manipulace se provádějí na jaře a na podzim.
 2. V květnu byly na celém místě zřízeny feromonové pasti.Budou přitahovat motýly.Chcete-li získat sirup, vezměte 100 g sušených jablek, vařte ve 2 litrech vody.Jakmile se roztok ochladí, přidejte do něj cukr a droždí.Umístěte sklenice sirupu do oblasti.
 3. Každý den si vyberte mrkev, aby housenka neměla čas opustit ovoce.
Pozor! Pokud nebyly dodrženy lhůtyzpracování a housenky již pronikly do ovoce, následné chemické nebo biologické ošetření bude bezvýznamné.

Další škůdce, který může infikovat jabloň, je mšice.Jí šťávu z mladých listů a výhonků, kvůli kterým se ohýbají, jejich růst se zastaví a potom vyschnou.K postřikování použijte 2% nitrofenovou emulzi (200 g koncentrátu na 10 l vody).

Boj proti jablečném můře:

Z nemocí zůstává ovocná hniloba nebezpečná. Vzniká zvýšenou vlhkostí.Zpočátku se na jablku vytvoří hnědá skvrna a postupem času se šíří.Pro boj s touto chorobou se používá roztok Bordeauxovy tekutiny nebo 3% suspenze oxychloridu měďnatého.

Zlaté léto je společným sportem jabloně, který se vyznačuje chutným a šťavnatým ovocem.Pro komerční účely zahradníci tento druh jabloní nepoužívají, protože ovoce nelze dlouhodobě skladovat.Po 3-4 týdnech začnou hnít.