Popis pelargonium grandiflora.Péče o rostliny a možné nemoci

Grandiflora je jasný a krásný zástupce druhu pelargonia.V Rusku získala květina velkou popularitu.

Článek pojednává o tom, jak správně ošetřovat rostlinu doma, o vlastnostech Grandiflory, o tom, co dělat v případě napadení škůdci nebo chorobami, jakým způsobem se šíří pelargonium.

Botanický popis a historie

Pelargonium Grandiflora je malý keř, který běhemkvetení je zcela pokryto svěží pupeny.Někdy se odrůda nazývá angličtina, ačkoli dodnes není úplně známo, odkud pochází. V Anglii je květina známá jako „královská“ odrůda nebo „výstava“a v USA se nazývá „Lady Washington“.

Květinářství po celém světě velmi oceňují tuto rostlinu.Nejatraktivnější jsou velké, okamžitě nápadné květiny.Vůně nepochází z pupenů a doba květu se neliší v délce trvání, pouze asi 3–4 měsíce.

Vzhled a vlastnosti

Po nějaké době je spodní část pelargonia lignifikována a přeměňuje ji v kompaktní, elegantní křoví.

Listí má různé barevné odstíny. Nejčastěji světle zelená atmavě zelená barva.Mají zaoblený tvar, podél okrajů jsou chrupavky.

Charakteristickým rysem Grandiflory jsou luxusní květy velké velikosti.Jejich průměr může dosáhnout 6 centimetrů.Existují podobnosti s maceškami.Barva je nejrozmanitější: světle růžová, jasně červená, fialová a mnoho dalších odstínů těchto barev.Stopky jsou na stejné úrovni jako listy.Díky této vlastnosti se rostlina stává jako velkolepá koule.

Vnější přitažlivost a dekorativnost pelargonia je dána květenstvími shromážděnými v hustých deštnících.Samotné pouzdro nepřesahuje výšku 30 centimetrů.Většinou roste v šíři.

Kde a jak pěstovat?

Osvětlení a umístění

Stejně jako zbytek pelargoniai Grandiflora miluje dobré osvětlení .

Důležité! Nezapomeňte, že přímé sluneční paprsky na okvětních lístcích a listovích jsou nepřijatelné, protože to může vést k popáleninám.

Nedoporučuje se umístit květináči na okenní parapet , jehož okna směřují na sever, protože nedostatek světla způsobí špatný růst a vybledlé, krátkodobé kvetení.Nejvhodnějším místem je jih nebo jihovýchod.

V zimě bude zapotřebí další osvětlení, které lze provést pomocí speciální lampy.Pokud toto opatření nebylo učiněno v chladném období, v letním období nebude pelargonium majitele potěšit elegantním květem.

Malé množství světla negativně ovlivňuje rostlinu, zejména pokud jde o její vzhled:

 • pupeny se zmenšují;
 • listy jsou řídké a matné;
 • Pouzdro přestává být kompaktní, jakmile jsou výhonky vytaženy nahoru.

Požadavky na půdu

Nejlepší možností je nákup hotové půdy , která je určena pro pelargónie.V takovém substrátu jsou všechny potřebné komponenty dokonale vybrány.Ale pokud si přejete, můžete si připravit půdní směs sami.Za tímto účelem vezměte v určitých poměrech následující složky:

 • trávník - 1 díl;
 • rašelina - 1 díl;
 • humus - 1 díl;
 • Říční písek je také 1 díl.

Na dno nádobymusí být umístěna vrstva dobrého odtoku, může to být expandovaná hlína nebo malé kousky cihel.

Domácí péče

Zalévání a uvolňování země

Pelargonium potřebuje konstantní a hojné zalévání.Je však třeba si uvědomit, že zamrzání by nemělo být povoleno.Jinak existuje vysoká pravděpodobnost rozpadu kořenového systému.Je nutné přerušit postupy.Zatímco ornice nevyschne, nevodte vodou.Používá se měkká voda, která se usadila několik dní.

Pokud si pěstitel všiml, že Grandiflora ihned poté, co se objevily, upustilo květiny, byla půda příliš vlhká.V tomto případě musíte počkat s dalším zaléváním.Pokud však listy suché a zžloutlé - jasný znak nedostatku tekutin.

Důležité! Čím nižší je okolní teplota, tím méně vody zařízení potřebuje.

Pelargonium není třeba stříkat. Voda dopadající na okvětní lístky způsobuje skvrny a skvrny, které pouze kazí dekorativní efekt.Uvolnění je nedílnou součástí péče.Při tomto postupu čerstvý vzduch vstupuje do půdy bez překážek.

Uvolňování se provádí po zalévání jednou za 2-3 měsíce.

Krmení

Před rozkvětem pelargonia Grandiflory je zapotřebí dusíkatých hnojiv s obsahem vápníku.Když se začnou tvořit květenství, hnojení dusíkem přestane.

Neaplikujte příliš často a často hnojivo , protože listy rostlin mají nadbytek minerálů v zemi a zbarvují žluté.

Prořezávání

Pro zachování kompaktnosti keře je nutné včasné sevření rostoucích výhonků.Nové květenství se netvoří, pokud má květina suché pupeny, takže jsou odstraněny.

Prořezávání se provádí na podzim.Aby nedošlo k poškození pelargonia, jsou výhonky odstraňovány postupně a ne všechny najednou.

Domácí mazlíčky s transfery dobře nezacházejí. Dospělý keř, který se zcela vytvořil, je nejlepší nechat nedotčený bez zvláštní potřeby.

Časté nemoci a škůdci

Grandiflora se nemůže pochlubit dobrým zdravím.Problémy často vznikají v důsledku neodborné péče.Největším nebezpečím jsou následující nemoci a škůdci:

 • „Černá noha“ a plíseň se vyvinou, pokud pěstitel půdu před výsadbou dekontaminoval.Rot rychle roste a ničí rostlinu.
 • Šedá hniloba je dalším typem choroby.Skvrny na listech -znamení tohoto onemocnění.Fungicid nebo síran měďnatý pomůže zbavit se.Z preventivních důvodů je nutné vyloučit záliv půdy.
 • Společnými škůdci jsou molice a klíšťata.Po objevení parazitů je květina okamžitě ošetřena insekticidem.A k odstranění larev a vajíček hmyzu jsou listy důkladně otřeny.

Reprodukce

Nejjednodušší způsob reprodukce pelargonia doma je vegetativní. Vhodným ročním obdobím je jaro, polovina léta.To se provádí takto:

 1. Nejprve se apikální výhonek odřízne od matečné rostliny.
 2. Místo řezu je posypáno aktivním uhlím.Rukojeť je zabalena v kusu papíru.Měl by uschnout několik hodin.
 3. Řízky A se vysazují na předem připravené půdě.
 4. Pro vytvoření skleníkového efektu je nádoba pokryta fólií.
 5. Půda pod filmem je pravidelně stříkána.
 6. Kořenění nastane po 4-5 týdnech.
 7. Poté jsou štěpy transplantovány do stálé nádoby.
Pelargonium je opravdu krásná květina.Je trochu rozmarná, ale jistě velkoryse odmění její hojné rozkvět za starostlivého majitele.Na našem webu najdete informace o dalších odrůdách tohoto květu, a to: rokoko, hvězdná, hedvábí, andělská, ) Pak Viva, ve tvaru tulipánu, SO, April Snow, Red Pandora a také Edwards Elegans and Toskánsko.

Pelargonium z Grandiflory je velmi krásná květina, která potřebujeřádná péče a optimální podmínky zadržení.Pokud budete dodržovat všechna pravidla a tipy, na oplátku můžete získat nádherné, nádherné kvetení, které potěší oko na dlouhou dobu.