Popis plemene kolumbijského brama kuře: vzhled, údržba a péče, stejně jako fotografie

Brama plemeno v naší zemi je druhé z hlediska popularity chovu.Jednotlivci se vyznačují velikostí, velkými peřím a snadnou údržbou.Mezi další výhody patří atraktivní dekorativnost, vynikající chuť masa a velká vejce.Kolumbijský brahma (nebo light) je jedním z nejčastějších poddruhů.Co potřebujete vědět o tomto plemeni?

Poznámky k původu

Zástupci plemene se objevili v důsledku umělého šlechtění a dlouhodobého výběru.Na ukazatelích exteriéru a produktivity pracovali chrámoví průvodci v Asii, chovatelé z Ameriky a Evropy.

K oficiální registraci plemene došlo v 80. letech 19. století.

Kolumbijský Brahma je výsledkem křížení malajského kuřete a koše.To vám umožní přiřadit je k plemenům masa.Vzorky byly nejprve chovány jako těžké váhy a pak se pozornost obrátila k dekorativním vlastnostem. Dnes existuje několik odolných odrůd plemene :

 • maso;
 • ozdobné;
 • ozdobné maso;
 • trpaslík.

Popis plemene s fotografií

Vzorky jsou odolné vůči chladu, vlhkosti anenáročné podmínky zajištění.Zvláštností je zvýšení produkce vajec v zimě, když zbytek sníží.V domech Brahmy se kolumbijský svět stýká se svými sousedy, stává se ručním.Jednotlivci se kvůli své velké velikosti nebojí pernatých predátorů a domácích zvířat.Vzhled je charakterizován řadou standardních funkcí. Popis plemene :

 1. Peří je měkké, chmýří je hojné.Ocas je velkolepý, jako fanoušek.
 2. Barva kůže je žlutá.
 3. Hustá stavba těla.Rozdíly od kokhinkinů - vyšší ocas a tenká kostra.
 4. Dobře vyvinutá křídla a silné nohy.
 5. Oči jsou hluboko nasazené, barva je jasně oranžová.

Další fotografie:Barevné prvky

Plemeno slepic kolumbijské Bramy je lehkéodstín peří a tmavé barvy na špičce ocasního peří, křídla.Barvy kohoutů a slepic jsou identické.Kolem krku je vidět tmavý límec.

Mezi vadná kuřata patří žlutá kuřata na bílém peří.

Rozdíly od ostatních druhů

Brama se dělí na druhy pouze barvou svého peří .Charakteristické rozdíly plemen jsou v jasu, závažnosti a kombinaci šedé, bílé a černé.Kuře může být také plavá (světle žlutá) nebo koroptve.

Charakteristiky a kvantitativní údaje

Dříve živá váha kohoutů Bramah dosáhla 7 kg.Dnes se hmotnost snížila: slepice do 4 kg, kohouti do 5 kg.V průběhu celého roku lze z nosnice získat 120–140 vajec (hmotnost jednoho vejce je 50–60 g).Obal je silnýmalované v tmavě béžové barvě.Po 3 letech se produkce vajec sníží, po 5 letech nelze od nosnice očekávat více než 60 vajec.

Výhody a nevýhody kuřat

Mezi výhody kolumbijského podtypu patří klidná dispozice , schopnost vyrovnat se s jinými plemeny, možnost zkrocení a důvěra ve vlastníka a

 • mrazuvzdornost;
 • nástup ovipozice v zimě;
 • rozvinutý instinkt inkubace;
 • Náročnost k podmínkám zajištění.

Mezi nedostatky:

 • velká hmotnost slepice (může potlačit vejce);
 • pomalý růst mladých zvířat;
 • slabé osrstění tlapek (metatarz).

Údržba a péče

Kolumbijský brama, stejně jako všechna plemena kuřat, vyžaduje neustále čisté podestýlky.Jinak se špice a trus ulpí na tlapkách.Hřady pro ptáky je třeba provádět v nízké výšce, protože jednotlivci téměř nelétají kvůli velké hmotnosti. Požadavky na kuřecí měď jsou standardní :

 1. Dobré větrání.
 2. Hřady by měly být umístěny na 3 stranách kuřecího mušle ve výšce 50 cm od podlahy.Šířka by neměla být menší než 30 cm.
 3. Osvětlení po dobu 12–15 hodin (přirozené světlo a umělé lampy).
POMOC! Jednou za dva měsíce by tlapy měly být ošetřovány dehtem nebo rafinovaným olejem.Tím se zachová čistota peří.

Krmení

Výživa umožní mladým lidem normálně se vyvíjet, zvyšovat živou hmotnost a udržovat produkci vajec.Důležité nepřekrmování ptáka: jednotlivci jsou náchylní k obezitě, což ovlivňuje jejich produktivitu.Denní strava by se měla počítat na základě krmných jednotek, množství vitamínů a věku ptáka.

U kuřat musí být ke směsi zrn přidána krmná bílkovina.Mezi užitečná aditiva pro mladá zvířata patří sušené mléko, vařená vejce, tvaroh, rybí moučka.Nasekaná zelenina (mrkev, zelí) bude nasycena vitamíny v každém ročním období.

Optimální počet krmení je 1-3krát denně .Typ krmení je důležité kombinovat (suchý, mokrý).V zimě by se krmivo pro obilí mělo zvýšit o 15%, protože na zahřátí těla se spotřebuje značné množství energie.

Chov

Kuřata mají instinkt pro slepice a nedochází k problémům s chovem, ale kvůli vysoké hmotnosti se často k vylíhnutí vajec často odebírá další kuře.Čím vyšší je věk mláďat, tím větší je vejce a pevnost kuře.

Kohout může v průměru uspokojit až 15 žen.Je důležité udržet mladý růst samostatně po dobu 4-6 měsíců.Kolumbijská Brama je nenáročné a krásné plemeno. Maso těchto kuřat je povoleno na hubnutí a různé nemoci .Při pěstování jednotlivců je důležité zvolit vyváženou stravu a sledovat režim pití.

Podobná videa

V tomto videu si můžete prohlédnout recenzi kolumbijských kuřat: