Popis růže Cordan a jejích odrůd.Domácí péče po zakoupení

Fanoušci pěstování růží na parapetu nebudou moci projít takovou odrůdou, jako je růže Cordana.Rostlina je velmi šetrná k péči a vyžaduje přísné dodržování určitých podmínek, které zajistí její růst a vývoj doma.Ti, kteří chtějí získat některou z odrůd Cordanových růží, by si měli pečlivě prostudovat doporučení pro její péči a reprodukci.

Podrobný popis rostliny brambor "Cardana"

Cordana je řada různých odrůd miniaturních růží.Vyznačují se dlouhou dobou kvetení, širokou paletou barev květin.

Rosa Cordana roste v křovinách, byť malých .Kasta se nachází jako úzká pyramidální forma, rakovinná a šíří se.Na výšku rostlina může dosáhnout 35 cm. Květy se vytvářejí jednotlivě nebo v květenství, v závislosti na odrůdě růží.Květiny mají klasický tvar a barvu od bílé, krémové, růžové, žluté až červené a fialové.

Historie výskytu

Poprvé o růži Cordanova spiknutí v 19. století.V roce 1810 přinesly evropské země z Čínyčajové růže odrůdy trpaslíků.Květinářům se tyto odrůdy velmi líbily, zejména na jejich velikost.

O něco později začali chovatelé křížit trpasličí čajové růže s dalšími odrůdami rostlin tohoto rodu. Miniaturní růže obdržely jméno Cardan na počest chovatele - chovatele , který se zabýval chovem Williama Cordese.

Jaký je rozdíl od jiných druhů?

Vzhledem k tomu, že rod růží je různorodý a má mnoho variací květů, tvarů a velikostí, není možné rozlišovat žádný konkrétní rozdíl mezi kordanskými růžemi a ostatními, s výjimkou jednoho.Miniaturní růže nevyzařují vůni typickou pro růže.Pro některé je to významná nevýhoda, ale lidem, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím, je možné takovou květinu získat doma.

Pokojové rostliny podsortoku v květináči

Mezi růží Cordana existuje několik podtříd.Nejoblíbenější jsou popsány níže.

Mini

Nejoblíbenější je Mini Caliber .Tvoří malé květy, dosahující průměru 3 cm. Okvětní lístky jsou malovány jasně oranžově-červenou barvou.Kvete hojně až do mrazu.

Mix

Cordana Mix je považována za nejslavnější a nejvyhledávanější odrůdu.Tvoří rostliny velké množství květin.Je odolný vůči povětrnostním vlivům, ale nemá rád přebytečné světlo a vodu.Kvetení trvá asi šest měsíců.

Další informace o odrůdách pěkné směsi růží a jejích vlastnostechzde může být pěstování .

Nejlepší

Mezi nejlepší odrůdy květin patří:

 • Pearl .Vyznačuje se krémově bílými květy.Květiny mají pohárovitý tvar.
 • Balet .Je pojmenován tak, protože plně otevřená květina je velmi podobná baletnímu tutu nasycené jasně růžové barvy.
 • Magnolia .Tvoří jednotlivé květy krémově růžové barvy.Extrémní lístky jsou malovány v bledě zelené barvě.
 • Pasadena .Považuje se za klasickou odrůdu růží, ale miniaturně.Kvetou s červenými květy, tvoří velké množství okvětních lístků a jsou odolné vůči chorobám.

Zimní mrazuvzdornost

Přestože růže Cordana nevyhovuje nízkým teplotám velmi dobře, existují odrůdy s dobrou zimní tvrdostí:

 • )Impala .Kvetou s jemnými meruňkovými květy, odolnými vůči povětrnostním vlivům a mnoha chorobám.
 • Kiss .Tvoří květy samostatně, květy v třešňové červené.

Kvetení

Kvetení je důležité období v vegetaci rostliny, která vyžaduje zvláštní pozornost.Je důležité řádně pečovat o růži, aby bylo dosaženo nádherného a krásného kvetení.

Kdy a jak kvetou?

Cordana kvete v říjnu až květnu. Délka této doby se může lišit v závislosti na správné péči.Kvetení lze dosáhnout i v zimě, ale za tímto účelem bude nutné vytvořit zvláštní podmínky, napodobovat klima letní sezóny.

Péče před a po výskytu pupenů: funkce

Je třeba pečovat o růži během jejího života, bez ohledu na fázi růstu a vývoje.

Jediná věc, kterou je třeba udělat po rozkvětu růže Cordan, je potřeba pečlivého prořezávání.

Když kvetení skončí, musíte prořezatvšechny květiny a květenství rostliny.

Co když neexistují pupeny?

Pokud se růže Cordana nechce rozkvétat, může být příčinou nesprávná péče i přítomnost nějaké choroby nebo škůdce.Abychom pochopili, proč Rose Cordana nekvete, musíte prozkoumat květ a zjistit důvod.

Aby se obnovil normální růstový a vývojový cyklus rostliny, bude nutné odstranit škodlivý faktor.

Postupné pokyny: jak se starat doma po zakoupení?

Péče o kordanskou růži je pracný a obtížný proces.Pokud chcete získat takovou květinu, musíte se co nejvíce naučit všechny nuance péče o ni.Jinak rostlina rychle zemře.

Výběr kontejneru

První věcí, kterou musíte po zakoupení květu udělat, je transplantace .Chcete-li to provést, musíte zvolit správnou kapacitu.K zakoupení je nádoba, která je o 5-7 cm vyšší než ta předchozí a má průměr 2–4 cm.

Pokud je nádoba nová nebo vyrobená z keramiky, je předem namočena v horké vodě po dobu 2-3 hodin.Dříve použitý hrnec se důkladně očistí od zbytků půdy pomocí pevného štětce.

Jaká by měla být půda?

Miniaturní růže je náročná na zemi.Doporučuje se zakoupit speciální složení určené pro růže .Pokud si nepřejete, aby byla půda vyrobena sama, budete potřebovat trávníkovou půdu, humus a písek, abyste smíchali s dodržením poměru 4: 4: 1.

Výsadba

Pěstování růží ze semen je proces, který je obtížný i pro zkušené pěstitele rostlin.Ale ti, kteří chtějí zkusit štěstí a pěstovat kordanskou růži semeny, by měli vědět, že podmínky, za kterých semena klíčí, jsou teplota 18 stupňů a osvětlení po dobu 10 hodin denně.

Dalším opatřením, které podporuje klíčení semen, je stratifikace : umístění semenného materiálu na několik měsíců za nízkých teplot.Pro takový postup je nutné umístit semena do gázové části tkáně nasycené peroxidem vodíku a odeslat na několik měsíců do chladničky.

Čas od času by semena měla být odstraněna, odvětrána nebo změněna gáza, aby se zabránilo rozpadu semen a plísním.Po rozvrstvení může být Cordana růže vyseta obvyklým způsobem.

Teplota v zimě a v jiných obdobích roku

Optimální teplotní režim, ve kterém se růže cítí dobře, se pohybuje v rozmezí 15 stupňů. Zvýšení teploty by nemělo přesáhnout 22 stupňů .V zimě je nejpohodlnější teplota rostlin 5 až 8 stupňů.Pokud je nutné uměle vstoupit do klidového stavu, teplota se postupně sníží na 10-12stupňů.

Zalévání

Zalévání by se mělo provádět pravidelně, ale s mírou.Mezi úžinami by měla být půda mírně vlhká.Povoleno je pouze sušení horní vrstvy.V žádném případě byste neměli dovolit nadměrnou vlhkost v květináči, protože to povede k hnilobě kořenů.Musíte zalévat růži shora, pouze pomocí teplé, usazené vody.Zabraňte stagnaci vody v pánvi.

Vrchní obvaz

Stojí za to začít hnojit až po uplynutí 3 měsíců od zakoupení zařízení.K udržení takového časového období je způsobeno tím, žeaplikace hnojiv bezprostředně po zakoupení květu vede k tvorbě nadměrného množství solí v půdě .

Krmí rostliny na jaře a v létě, na jaře krmí hnojivy obsahující dusík a v létě - fosforečnan draselný.Můžete si koupit speciální hnojivo pro růže.Frekvence hnojení 1krát za 7-10 dní.

Prořezávání

Prořezávání se provádí v následujících případech:

 • Na jařese oříznou poškozené poškozené kořeny.Udělejte to během transplantace.
 • V létějsou řezané květiny.
 • Na podzimmusí být řezány květiny a květenství.Taková událost má dobrý účinek na zimování rostliny.
Při prořezávání byste měli nechat tři nebo čtyři pupeny na jedné větvi a zbytek odstranit.Nedoporučuje se ponechat na rostlině pokřivené výhonky nebo příliš dlouho.

Transplantace

Cordanova růže je přesazena ihned po akvizici .V budoucnu musíte transplantovat květ jednou ročně.Pro transplantaci budete muset udělat následující:

 1. hojně zalévejte půdu v ​​květináči pro snadnou extrakci rostlin v budoucnosti;
 2. nalijte drenážní vrstvu do nové nádoby;
 3. jemně vyjměte růži z květináče, aniž by to narušilo integritu zemského kómatu;
 4. vložte do nové nádoby a doplňte chybějící množství půdy.

Růže po transplantaci není třeba zalévat, protože přebytečná vlhkost je distribuována v půdě.

Jak propagovat?

Pro rozmnožování květiny se používá metoda řízků.Optimální doba pro reprodukci je květen-srpen.Větvičky jsou řezané, takže na každém zůstávají tři až čtyři pupeny.Spodní část stonku je vytvořena diagonálně, při dodržení úhlu 45 stupňů, horní část je rovná.Oříznuté stonky nechte ve vodě s malým množstvím stimulátoru růstu.

Čas od času je nutné přidat vodu a přidat regulátor růstu .Poté, co se kořeny objeví na řízcích, nejméně 2 cm dlouhé, mohou být přesazeny do květináčů.

Nemoci a škůdci

Rosa Cordana je citlivá na různé choroby a poškození škůdci.Hlavními škůdci na růži jsou:

 • Mealybug .Zanechává hrudky, které připomínají vatu v listových dutinách.
 • Shchitovka .Sotva patrné útvary na stoncích rostliny.
 • Whitefly .Larvy jsou ponechány na zadní straně bílých listů.
 • Thrips .Z horní části listu se objeví bílé nebo šedé tahy.
 • Mšice .Je nemožné nevšimnout si vůdce.
 • roztoč pavouk .Ze spodní části listu se objeví práškový povlak, je zde pavučina, listy zbarví.
Jako preventivní opatření, které chrání rostlinu před škůdci, se ošetření provádí za použití insekticidu, například Aktaru, v dávce 1 g na 10 litrů vody pro zavlažování, list se postříká roztokem 4 g na 5 l.

Z emitovaných nemocí :

 • Spotting.Černé nebo bílé skvrny na listech.
 • Plesnivec žlutý.Objevuje se na listech ve formě plaku.
 • Šedá hniloba.Vypadá to jako šedé chmýří.

K odstranění nemocí se používají fungicidy , například Khom, Topaz, Skor, koloidní síra.

Navzdory skutečnosti, že péče a pěstování Cordanové růže roste doma, je dost obtížné, mnozí si tuto rostlinu stále vyberou a nejen to.Krásné, nádherné a dlouhé kvetení se může radovat.Při dodržení doporučené péče o kordanskou růži nebudou problémy s květinou.

Pokud je obtížné zakořenit růže na otevřeném terénu, můžete je zkusit pěstovat v květináčích, nádobách a venkovních květinácích.Pravidla péče o keře a trpasličí růže v květináči byla popsána v našich článcích.

Užitečné video

Nabízíme jasné a informativní videoo růži z Cordanu: