Popis Solanum Indoor Solanum (bramborový strom)

Noční stín, také nazývaný solanum a bramborový strom, patří do rodiny nočních stínů.

Tato rodina má více než jeden a půl tisíce druhů rostlin.

Foto

Vizuálně vidět noční můru Solanum nebo brambor na níže uvedené fotografii:)

Domácí péče

Pozor! Bobule noční můry jsou jedovaté, proto o tom informujte své děti.

Noční stín by měl být získán v době, kdy jeho bobule dosud nezískaly červenou barvu.Lepší, pokud jsou nazelenalé nebo oranžové.

Předem si rozmyslete, kam umístíte rostlinu a přivezete ji domů.

Noční košile bude nejpohodlnější vdobře osvětleném obývacím pokoji nebo ložnici .

V kuchyni bobule z nočního světla rychle spadnou, protože tam jsou neustále teplé.

V dětském pokoji není noční můra přísně povolena.

Prořezávání

Pro udržení krásné formy noční můry je nutnéprořezat každou pružinua zkrátit výhonky o třetinu jejich délky.To se nejlépe provádí, když jsou plody již zralé a listy začaly získávat žlutou barvu.

Upozornění! Pokud na podzim stisknete ty výhonky, které neobsahují květiny a pupeny, pakrostlina bude lepší křoví.

Zalévání

Zalévání solanumje přímo závisléjak na ročním období, tak na vlhkosti v půdě, ve které se rostlina nachází.

Během vegetačního období, tj. Od dubna do září, noční můra vyžaduje hojné zalévání, které by mělo být provedenookamžitě po vysušení horní vrstvy Země .V ostatních měsících je rostlina v klidu, takže ji můžete zalévat asi jednou za deset dní.

Přistání

Upozornění! Při výsadbě nočního květu na dno hrnce je nutné umístit kvalitní drenáž, aby se zabránilo hnilobě kořenového systému.

Drenáž může sestávat z úlomků cihel nebo expandované hlíny a její tloušťka by měla být nejméně tři centimetry.

Půdu pro tuto rostlinu si můžete připravit sami.Za tímto účelem smíchejte travní půdu s listovou půdou a rašelinou ve stejných částech nebo smíchejte dvě části travní půdy se dvěma částmi rašelinové půdy, se dvěma částmi humusové půdy a jednou částí písku.

Rovněž můžete připravit půdní směs pro pokojové rostliny v nejbližší květinářství.

Transplantace

Noční obřad je považován za jednoletou rostlinu, ale pokud ji pravidelně stříháte a transplantujete, potěší vás více než jeden rok.

V mladém věku potřebuje noční můra transplantaci každý rok.Koná se na konci zimy nebo v prvních měsících jara.

Když rostlina dosáhne věku pěti let,může být transplantován jednou za dva nebo tři roky.

Pozor! Pokud plánujete transplantaci solana, neměli byste ho v únoru zalévat.

Před přesazením je rostlina obvykle ořezána.Pokud se zvětšil, vyberte k transplantaci větší banku.Umístěte čerstvou drenáž a půdu do květináče a zasadte ji tam, dříve zkrácenou na polovinu délky.Ihned po transplantaci zalévejte noční můru a po dvou týdnech ji začněte krmit hnojivy.

Teplota

Během období jaro-léto by mělo být solanum udržováno uvnitř, teplota vzduchu by měla být mezi osmnácti a dvaceti šesti stupni tepla.

Hrnec s rostlinou můžete vzít na balkon, ale musí být chráněn před přímým slunečním světlema před deštěm.V zimě a na podzim se bude solanum cítit nejpohodlněji při teplotě vzduchu dvanáct až čtrnáct stupňů nad nulou.

Umožněte mu přístup na čerstvý vzduch, aledržte ho stranou od průvanu .

Vrchní obvaz

Vrchní obvaz solanum by měl být vyroben počínaje koncem jara a koncem podzimu.Nejvhodnější pro tuto rostlinu jsou tekutá hnojiva, která by měla být aplikována dvakrát až čtyřikrát za měsíc.

Můžete zakoupit jakékoli složité tekuté hnojivo pro kvetení pokojových rostlin, například Rainbow nebo Ideal, jakož i hnojivo pro rajčata.

Osvětlení

Pozor! Nightshade je velmi rádjasné, ale rozptýlené světlo.

Bude se cítit nejlépe na okenním parapetu na západní nebo východní straně.Pokud se rozhodnete ponechat solanum na jižním okně, vytvořte pro něj stín v intervalu od dvanácti do sedmnácti hodin dne.

Rozmnožování

Pěstování doma probíhá následujícím způsobem:

  1. Pěstování lilkuze semen , budete potřebovat listovou zeminu.

    Musí být proséváno a umístěno do nádoby a semena rozmístěná na jeho povrchu.Semena posypeme malou vrstvou písku a trochu navlhčíme.

    Poté obal zakryjte sklem nebo fólií a umístěte jej na místo, kde bude teplota vzduchu nejméně dvacet dva stupně.

    Po několika týdnech by semena měla růst.Jak rostou, musí být dvakrát ponořeny a poté vysazeny do předem připravené půdy.

  2. Pokud chcete propagovat noční můru pomocíodřezků stonků , nevyhazujte větve po jarním prořezávání.Vyberte si nejsilnější z nich a vložte do směsi písku a rašeliny.Můžete zkusit zakořenit větve nočního boby v obyčejném písku nebo vermikulitu.

    Jakmile budou řízky zakořeněny, bude třeba je přesadit do samostatných květináčů naplněných směsí dvou částí drsné půdy, dvou částí humusové půdy a jedné části písku.Nezapomeňte dát drenáž na dno hrnců.Aby se větev rostliny zrychlila, okamžitě ji připněte.

Nemoci a škůdci

Pokudtváří v tvář takovým problémům, jako ježloutnutí a spadnutí listůsolanum, to znamená, že rostlinu udržujete v podmínkách vysoké teploty a nízké vlhkosti.Přesuňte jej na chladnější místo a nezapomeňte pravidelně stříkat.

Nedostatečná vlhkost vzduchu může způsobit, že vašeho domácího mazlíčka napadnoumoliceneboroztoči pavouků .Pokud k tomu dojde, odstraňte všechny postižené části rostliny a ošetřte je insekticidy.

Správné podmínky pro udržování noční můry a svědomitou péči o ni zajistí, že vaše rostlina bude mít dlouhou životnost.V žádném případě však nezapomeňte, že bobule solária jsou při konzumaci nebezpečná pro lidské zdraví.