Popis, specifika chovu a vlastnosti plemene kuřat Orlovskaya calico

Existuje mnoho různých plemen sportovních dekorativních kuřat, jedním z nejpopulárnějších je Orlovskaja.Před několika stoletími odvodili chovatelé poměrně zajímavou kategorii těchto ptáků.Historie jejich vzniku je velmi zajímavá ...

Nelze ignorovat skutečnost, že v minulém století to byla nejoblíbenější odrůda kuřat.V současné době nejsou kuřata Oryol tak běžná, ale stále jsou v poptávce.

Jak se poprvé objevila kuřata tohoto plemene, je stále záhadou.Dříve byla tato kuřata nazývána Giland.V Rusku devatenáctého století bylo toto plemeno poměrně rozšířené.

Když móda pro ně pominula, vedlo to ke skutečnosti, že tato rodina byla prakticky vyloučena.V roce 1914 byly na něm stanoveny normy Ruské císařské společnosti.

Dříve byla velká stáda těchto slepic chována v blízkosti Moskvy, Tule a Orelu.Na konci druhé světové války bylo toto plemeno téměř úplně zničeno.Němečtí chovatelé drůbeže však dokázali tento druh obnovit s velkými obtížemi.Bylo provedeno mnoho křížení slepic Oryol a Malay.V roce 1949 chovatelé na jedné z výstav představili publiku 127 ptákůtéto rodiny.

V současné době je tento druh na pokraji vyhynutíz jednoho prostého důvodu - neuvěřitelné množství nových poddruhů.Oryolští kohouti lze použít stejným způsobem jako bojovní kohouti, ale především chovají toto plemeno pro všeobecné použití.Cenný genový fond je uložen ve sbírce VNITIP.

Popis plemene Orlovská

Jedná se o zcela unikátní domácí plemeno kuřat, které se liší od ostatních svým neobvyklým peřím a nejen.Jsou docela nenáročný, snášejí klima dokonale, produkce vajec není vysoká.Kohouti jsou docela agresivní. Mladé slepice začnou spěchat pozdě.

Mladý růst tohoto plemene za běžných podmínek je poměrně obtížný růst - je třeba jim věnovat velkou pozornost.Kuřata rostou velmi pomalu a peří se objevuje pozdě, navíc mladý růst často trpí „křivostí“.Teprve ve dvou letech dosáhne tento poddruh plného rozvoje a pak můžeme uvažovat o jejich skutečné kráse.Tento druh je charakterizován planou, chintz a černými odstíny barvy.

Vlastnosti

Oryolová kuřata jsou vynikajícími zástupci svých druhů.Od ostatních jedinců se tato kuřata vyznačují „exteriérem“.Jejich hlava není příliš velká, široký šíje a krátký zakřivený zobák.Kohouti mají krátký hřeben, který bude mírně zploštěn k hlavě, ze které roste mnoho malých peří vyčnívajících v různých směrech.Mají také velmi silné a široké tělo,silné a dlouhé nohy.Peří krku nahoře je oteklé a dole zúžené.

Nadočnicové oblouky nad širokou čelní kostí způsobují, že ptačí oko je zvláště agresivní.Ocas je umístěn v pravém úhlu k linii hřbetu.Celý jeho vzhled hovoří o síle a síle tohoto bojujícího ptáka.

Kuřata této odrůdy mají malý hřeben, vousy se pomalu mění v bujnou vousy.Ocas není velký, roste na něm velké množství peří.Tyto slepice mají poměrně štíhlé, atletické tělo a se svým vzhledem připomínají bojové plemeno.Dospělí jedinci se vyznačují svou mimořádnou vytrvalostí a ne náladovým obsahem a stravou.Zde jsou některé rysy, které lze připsat pouze tomuto plemeni:

 • oteklá hříva;
 • neobvykle široká čelní kost;
 • velká výška a hmotnost;
 • Svalnatý trup.

V této skupině slepic existuje také orolská trpasličí forma.Mají velmi něžnou, ale zároveň hustou ústavu.Navenek jsou velmi podobné běžným kuřatům, pouze mnohem menší.Někteří amatérští chovatelé drůbeže pravděpodobně ani netuší, že existují dvě větve tohoto plemene, které jsou na sobě nezávislé - ruský a německý.

​​

Trpasličí hedvábné slepice vynikají svou krásou a jemností.Chtěli by být přitlačeni blíž k sobě ...

Pro dobrou péči o kuřata musíte přemýšlet o izolaci střechy kuřecího koše zevnitř.Přečtěte si, jak to udělat zde.

Odrůdy tohoto druhuuložené ve vědeckých institucích za účelem vytvoření genetické rezervy, aby nedošlo ke ztrátě ohrožených druhů.Charakteristickým rysem této konkrétní kategorie je vysoký výnos vysoce kvalitního masa z jemných vláken, důležitým faktorem je nízký obsah vnitřního tuku.Inkubace u těchto ptáků je na velmi vysoké úrovni.Denní kuřata jsou světle žluté barvy s podélnými pruhy na zádech.

Oryolové slepice ruského typu mají poměrně pomalý vývoj.

Fotografie

Na první fotografii vidíte krásný exemplář kalilové samice:

A na této fotografii muž ve všech svýchkrásně sedí na plotě:

Zde na fotografii jsou slepice plemene Oryol Chintz v jejich obvyklé kuřárně:

Na této fotografii pár vzácných slepic Oryol Chintzdoma:

Oryolová kuřata na nádvoří se chovají celkem klidně:

Stejně jako většina kuřat i zástupci tohoto plemene mohou a mají rádii za chladného počasí:

Několik kuřat vylezlo dáldružstvo střecha:

jemnosti pěstování a udržování

s náležitou péčí Orlovskiye kuřat jsou dobře a rychle rostou.

Mladým zvířatům musí být poskytnuta vyvážená strava, která se neliší od toho, co by mělo být podáváno běžným poddruhům.Kombinovaná krmiva, která jsou určena pro jiné farmářské ptáky, jsou perfektní.

Upozorňujeme, že přístup ke krmítkům by měl být volný.Příslušenství pro krmení a vodu by mělo býts ohledem na malou velikost zobáku těchto ptáků a místnost, ve které budou slepice umístěny, musí splňovat určité požadavky a hygienické normy.

Pro nosnice je nutné vybudovat štěrbiny, které by měly být ve výšce asi 1 metr od podlahy.Jak jsme již uvedli, kuřata nerostou příliš rychle, což nelze říci o trpaslicových plemenech, jejich růst je mnohem vyšší a jejich obsah je méně rozmarný.Trpaslíci potřebují aktivnější procházky.Kuřata Oryol jsou velmi agresivní, takže se nemusí držet v klecích s jinými plemeny

Vlastnosti produktivity

Tato odrůda je poměrně silná, dobře vyvinutá.Pokud se rozhodnete zapojit do rozvodu plemene Oryol, musíte se seznámit s produktivitou tohoto druhu, nominální hmotností jejich těla, počtem kladených vajec.Roční produktivita této rodiny není příliš vysoká, zde jsou některé ukazatele:

 • vejce položená v jednom roce - 140–160 kusů;
 • hmotnost vejce je 60 gramů;
 • živá hmotnost kuřat - 2,5 - 3 kg;
 • živá hmotnost kohouta je 3,5–4 kg.
 • barva skořápky je světle béžová.

Vlastnosti produktivity trpasličího plemene těchto slepic:

 • živá hmotnost nosnic - 0,6 - 0,7 kg;
 • samci -0,8 - 1,00 kg
 • produkce vajec - 100 vajec;
 • hmotnost vejce je 37 - 39 gramů.

Mladý růst začíná spěchat v poměrně pozdním věku, což je považováno za nevýhodu.Kuřata Oryol byla vždy chována na maso a vejce.Pro zvýšení produkce vajecPoužívají se hybridy, které jsou úspěšně chovány zkušenými chovateli.Nejlepší ukazatele hybridních jedinců - 285 vajec o hmotnosti 62 gramů.Maso a vejce této kategorie ptáků jsou považovány za velmi chutné.

Upozorňujeme, že německá kuřata Oryol jsou významně horší než jejich ruské protějšky, což má zase příznivý dopad na životaschopnost mladých jedinců a na produktivitu dospělých ptáků.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Přestože je toto plemeno nenáročné na chov a krmení, je vytrvalé a velmi silné, není chováno v průmyslovém měřítku.

Tato rodina patří k vzácným ohroženým druhům, proto tento pták chová pouze chovatelé drůbeže.Seznámí vás s pravidly chovu ptáků.

Následující farmy se považují za nejoblíbenější, kde si můžete vybrat a koupit kuřata nebo líhně líhně slepic plemene Orel:

 • Vesnice KurkovoBudova 33, Moskevská oblast, Lukhovitskyokres, telefon: +7 (985) 200–70-00.
 • Přijímejte objednávky na násadové vejce a kuřata kuřat této rodiny na farměměsta Saratov , telefon pro komunikaci: +7 (904) 242-95-77.

Analogy

Oryolová kuřata jsou zvláštní skupinou ptáků.Jsou svou povahou jedinečné a nalezení náhrady za tento druh je velmi obtížné.Pokud nemůžete najít zástupce tohoto konkrétního druhu, můžete je nahradit podobnými.Analogem samozřejmě nebude požadovaná kopie.

Zde jsou někteří členové kuřecí rodinysměry vajec, které mohou soutěžit s kuřaty Oryol:

 • Malajské boje .Mají stejnou hustou konstituci, silné nohy a štíhlé tělo, dobře vyvinutou kostru.Svaly holenní kosti u obou plemen jsou vyvíjeny téměř identicky.Produktivita a produkce vajec u těch a dalších jsou téměř na stejné úrovni.
 • Yurlovskij hlasově aktivované slepice.Podobně mají dobrou produktivitu a vytrvalost.Kromě toho mají krásný hlas, takže potěší hostitele svým skvělým zpěvem.

Souhrnně lze tedy s jistotou říci, že tento typ kuře se vyznačuje vysokou produktivitou a je jedním z nejlepších pro chov.Nevýhodou plemene je nárok na péči a vysoké požadavky na podmínky zadržení.

Video

Následující video vás představí blíže k tomuto nádhernému plemenu kuřat: