Populární mladý hybrid - odrůda hroznů Korolek

Tato odrůda bude skutečným nálezem pro milovníky domácího dobrého vína a hroznů s ušlechtilou chutí.

Korolek je skutečně vhodný pro doslova všechno - pro muškátová vína a pro marmelády, a ještě méně ho odmítá ve své čerstvé podobě.

Ano, a shluky tohoto hroznu jsou velmi krásné - promiňte, malé.

Co je to za druh?

Odrůda Korolek je velmi mladá. odkazuje na univerzální formys velmi časným zráním.Sklizeň lze odstranit začátkem srpna.Mezi univerzální odrůdy patří Alexander, Přátelství a Krasa Balki.

Vzhledem k bohaté chutě muškátového oříšku je vinaři velmi oblíbená, používá se ve směsi drahých dezertních vín.Populární také u džusů, zákusků nebo jako čerstvé ovoce.Pokud jde o míchání, spolu s Korolkom často používají Alpha, Asya a Romeo.

Podle zahradníků tolerují dobře skladování a přepravu, zřídka bezva.Má velkou spotřebitelskou poptávku díky velmi krásným shlukům, sladkosti a bohaté, odhalující chuti.

Popis odrůdy révy Korolek

Keřes velkou silou. Bandamalé velikosti,o hmotnosti až 1 kg, kužele, volné, někdy okřídlené.Nebylo zaznamenáno žádné zalévání.

Květinyjsou funkčně ženské - dokonce i v oficiálních zdrojích budou psát o bisexuále, je to chyba a původce sám souhlasí.Stejně jako Ruta nebo Red Delight, vyžaduje opylovače.

Bobuleje velká, asi 12 g, oválná, protáhlá, od načervenalé zelené do tmavě červené.Kůže je hustá, poměrně silná, jedlá.

Dužinaje šťavnatá, hustá, sladká, s bohatou muškátovou chutí a originální úpravou s jahodovými a růžovými tóny.

​​

V bobulovině jsou 2-3 malá semena.Réva je hnědá, silná. Listyjsou jasně zelené, středně velké, ve tvaru srdce, mírně řezané.Výhonky jsou nahnědlé, s tmavočervenými uzly.

Foto

Hrozny Korolek lze nalézt podrobněji na níže uvedené fotografii:

Historie výběru

Korolek je nový hybridní poddruhšlechtitele E.G.Pavlovsky. „Rodiče“ jsou Talisman a Tason (oblast Kherson).Úkolem bylo vyvinout muškátový oříšek, který by nebyl tak zranitelný jako mnoho jiných a byl by přístupný i zemědělcům v regionech, kde jsou těžké zimy.

Podle předběžných výsledků zkoušek a přezkumů zemědělců se tato odrůda stále bojí chladu, což je výsledek odolnosti proti mrazu jako u odrůd Super Extra, Krasa Severa, Alexa to nebylo možné dosáhnout, protože jeho distribuční rozsah je téměř nestoupá severně od Ukrajiny a Krasnodarského území.

Charakteristiky

Navenek se podobá „rodiči“ - Tasonovi, aniž by naštěstí zdědil zvýšenou bolest.Hrozny jsou odolné vůči mrazu - až do -25 stupňů Celsia,jsou prakticky neřešitelné pro vosy .

Velmi odolnývůči hnilobě šedé, pravé a plísňové, o něco nižší než fyloxera.Obsah cukru je 19-21%.

Problémová slučitelnost s akciemi.Výnosy jsou mírné, protože odrůda je náladová v povětrnostních podmínkách, bojí se sprchy a jarních mrazů.

Zraje téměř po celé délce růstu.O dalších vlastnostech je stále nemožné říci jasně - odrůda se v Bělorusku testuje.

Vyžaduje povinné útočiště pro zimní měsíce.Nevlastní synové a další výhonky je třeba stříhat tak, aby na keř zůstalo obvykle až 45 očí.

Nemoci a škůdci

Korolekse hub nebojí hub , a to je jeho nepochybné plus. se nebojí vosy , ale odrůdy odolné vůči ptákům zatím nebyly vyšlechtěny.Proto bude chráněn před ptáky mřížkovým plotem, který by byl překážkou pro ptáky, ale ne pastí.

Bakteriální rakovina .Zřídka, ale přesto může toto neštěstí zasáhnout krále.

Proto musí být keře naředěna, hnojena a se sazenicemi musí být zacházeno opatrněji - jakákoli rána nebo škrábanec na kůře se může stát „základem“ onkologie hroznů.

Nemocní keři se dosud nenaučili léčit - pouze vykořenit.Chránit rostliny před chorobami, jako jsou Anthracnosa, Chlorosis, Oidium a Plíseň musí včas přijmout preventivní opatření.Podrobně si o nich můžete přečíst v příslušných materiálech.

Další nepřítel,fyloxera , si může také vytvořit jméno pro sebe.Způsob, jak se s tím vypořádat, je docela extrémní, protože také ohrožuje hrozny samotné, ale účinný - postřik kompozicí s obsahem sirouhlíku.

Navíc, pokud je dávka sirouhlíku nízká, nebude pro takové ošetření použito.

Zemědělcům se doporučuje, aby jej nesnižovali pod 80 cm3.na metr čtvereční.

Hrozny se nemohou chlubit příliš velkými shluky nebo vysokými výnosy, a stále se jedná o odolnost proti mrazu.Prokázané vysoce výnosné odrůdy Magarachův dar, Výročí Khersonova letního obyvatele a v paměti Dombkovské mají své výhody a nevýhody.

Ale nebojí se vos a ochrana před fyloxérou a odchodem je velmi malý poplatek za takový chutný a voňavý hroznový víno, jehož muškátový buket je pro každého vzácný.

Užitečné video

Sledujte níže užitečné video o hroznech Korolek:

https://youtu.be/TffwFuJU2l0