Populární odrůda s vynikajícím ovocem - jabloně Terentyevka

Jabloň je nenáročný ovocný strom, který dobře roste v mnoha regionech a je přizpůsoben různým podmínkám.Zahradníci neúnavně experimentují s různými druhy jablek.

Jedním z populárních druhů je Terentyevka.Sladké a aromatické plody stromu každoročně doplňují zásoby sklepů zahradníků.Odrůda byla obzvláště populární v Bashkiria.V oblasti Středního Volhy se nazývá různými názvy:anýz, anýz shatsky, svetr, proliferovat .

Jablka Terentyevka mají expektoranční a antirevmatické vlastnosti a zvyšují hladinu hemoglobinu v krvi.

Co je to za druh?

Terentyevka označuje letní druh jablek.Strom má dobře listovou korunu a střední výšku.

Výhonky jsou opakující se, malé velikosti, ploché zaoblené.

Plody jablek jsou malé velikosti do 100 gramů , zelené barvy s načervenalým okrajem.Mají mírně zploštělý tvar.Sladké a kyselé maso s výraznou vůní, mírně uvolněné.

Jablka se skladují v bednách asi měsíc. Vhodné pro použití v jeho přirozené formě a zpracované na dušeném ovoci, džemech a konzervách .Zralé plody velmi odpadají a pokrývají celý prostor pod jabloní.Zrání jablek není simultánní.První plodina se sklízí v srpnu.Sjeden strom může být odstraněn asi 15 kilogramů ovoce.

100 gramů jablek obsahuje 12 miligramů kyseliny askorbové.

Původ

Bohužel stále není známo, odkud pocházel původ tohoto druhu. Ovoce bylo téměř přičítáno titovským druhům, ale časem rozpoznali oddělenou odrůdu Terentyevka .

Poprvé byla ve městě Birsk a s objevena jablka odrůdy Terentyevka.Kushnarenkovo ​​ve 20. letech minulého století.

Výsadba a péče o rostliny

Strom se vegetativně pěstuje ze sazenic , které se nejlépe získávají z důvěryhodných školek.

I přes nenáročnost druhu je lepší získat kvalitní doporučení pro péči o něj.

Nejvhodnější půdou pro Terentyevku je provzdušněná hlinitá půda s dobrým slunečním zářením.Dva týdny před přistáním musíte vykopat díru 70 centimetrů o průměru asi metr.

Je lepší zasadit na místech s hlubokým průchodem podzemní vody .Dno hnojíme humusem, draslíkem, popelem a superfosfátem.Uprostřed jámy zasadíme sazenici, zakryjeme ji zemí a co nejvíc pošlapáme zemi.Připoutáme ji k dlouhému kolíku a hojně ho zaléváme.Stačí dvě kbelíky vody.

Koruna stromu se začíná tvořit od prvního roku výsadby.Větve jsou vytaženy tak, aby strom měl oválný tvar uprostřed oválu.

Terentyevka nepotřebuje zvláštní péči .Je nutné pravidelně zalévat, stříhat větve a stříkat prostředky proti různým škůdcům.Kostrové větve stromůdodatečně zesílená lany nebo hole.

Aby Terentyevka mohla plodit normálně , doporučuje se jí pěstovat jinou odrůdu opylovače .Nejúspěšnější společností, kterou dokáže vyrobit Grushovka Moskva, Papirovka, Pudovschina.

Chcete-li vysadit jinou odrůdu, proveďte v řezu svislý řez, vložte sušený kořen a obvaz obvazy nebo gázou.

V drsné zimě 1977–1978 trpěla jablka odrůdy Terentyevka nejméně .Strom má mezi ostatními druhy vysokou zimní odolnost.

Škůdci a nemoci

Terentyevka je nejčastěji napadena strupou .

Zdá se, že hnědé listy se rychle rozpadají.

Trhliny ovoce, jejich růst se zpomaluje.Topaz lék je dobrý pro svrab. Strom by měl být pravidelně stříkán na jaře Bordeauxovou tekutinou .V létě to povede k popáleninám listů.Před zpracováním rozstříkneme zkušební větev.

Pokud se na jabloni objevila múčnatka, musí být strom po květu ošetřen chloridem měďnatým.Po sklizni ovoce se doporučuje sanitace síranem měďnatým.

Z infikovaného stromu se mohou škůdci rozšířit na sousední ovocné stromy.

Způsoby skladování

Vzhledem k tomu, že Terentyevka je skladována po dobu nejvýše jednoho měsíce, nejsou zvláštní podmínky skladování nezbytné. Vhodné dřevěné bedny se suchým pískem nebo v sáčku s otvory .

Doba konzervování jablek závisí na množství hnojiva získaného během období zrání.Velké množstvíDusík činí ovoce zranitelným, rychle se kazí a ztrácí svou chutnost.

Nejlepší způsob skladování Terentyevky je zpracování ve formě konzervace .

Odrůda je dostatečně sladká a nepotřebuje mnoho cukru.

Ovoce může být jemně nakrájeno na tenké plátky, odstraňuje semena a šíří se na papíře na otevřeném slunci a je pokryto gázou.Po chvíli se vytvoří sušení, které lze přidat do kompotu v zimě.

Nerozumná Terentyevka se mezi zahradníky po celém Rusku rozšířila.Chutné a aromatické ovoce potěší více než jednu generaci dospělých a dětí.