Populární plemeno směru masa a vajec - kuřata Grey Kyrgyz

Chovatelé křížení masných a vaječných plemen kuřat doufali, že získají nové populace ptáků, které zanechají své předchůdce s produktivními vlastnostmi.A ukázalo se to vědci.

Univerzální plemena, která lze použít jak jako chutný masný produkt, tak jako zdroj domácích výživných vajec, splňují očekávání i začínajících farmářů, kteří jsou stále jen povrchně obeznámeni s pravidly šlechtění a chovu drůbeže.Kuřecí maso Grey Kyrgyz je jedním z nejoblíbenějších kuřecích mas a vajec.

Původ plemene

]

V Kyrgyzstánu, v Ústavu živočišné výroby, křížení White Leggorn, Plymouth Rock a White, New Hampshire, se vědcům podařilo vyšlechtit nové plemeno - kuře Grey Kyrgyz.

Je dobře postavená a díky kontrastu peří a jasně červeného hřebenu umělci rádi používají její obrázek jako ilustrace pro dětské knihy.Kuře Ryaba na obrázcích je často velmi podobné kuře Grey Kyrgyz.

Popis šedých kyrgyzských kuřat

Tělo má tvar kužele a vyznačuje se dobrou, velkou velikostí.Břicho je objemné.Hřeben tvaru listu.On a laloky jsou krásně malované,červeno-růžová barva, kontrastující s barevným šedým peřím.Peří jsou volné, příjemné na dotek, mírně pokrývají povrch těla.Charakteristický znak: barva peří, ve které se černé pruhy prolínají s bílou, čímž je „outfit“ zároveň přísný a jasný.

V kohoutcích se v něm nacházejí hnědé skvrny .Kuřata těchto slepic vypadají velmi pěkně.Oni jsou narozeni s černou dolů, ale zároveň můžete pozorovat světlé skvrny na břiše.Aby byla kuřata rozdělena na samice a samce, jsou chovatelé vedeni různými barvami chmýří na hlavách.Kohouti mají na hlavách lehké chmýří.

Vlastnosti

Kyrgyzské šedé kuře toleruje jak podmínky vysočiny země, která je její domovinou, tak klima s prudkými poklesy teploty, které jsou vlastní ruským nížinám..

Zdraví a silní jedinci jsou chovateli určováni podle kvality jejich peří : barva, rychlost tání, změna chmýří na husté peří a exteriér.Poté, co bylo toto plemeno chováno, začali chovatelé vytvářet své nové směry a posilovat jakost masa nebo vajec.Proto je kuře Grey Kyrgyz vynikající genetickou rezervou pro vytváření nových populací ptáků.

Údržba a chov

Hnízdní mláďata by se měla začít krmit ihned poté, co začnou vysychat a zkoumat životní prostředí.V prvních dnech života je vhodné jim rozdrtit drcená vajíčka natvrdo vařenáovesné vločky, tvaroh, jogurt.

Asi 3 dny mohou být do stravy přidány drcené vojtěšky, jetel a kopřiva .Užitečné budou také 2-3% kvasnice používané v pekařských plavidlech.Strouhaná mrkev, řepa a dýně budou vynikajícími vitamínovými doplňky.Je třeba dbát na to, aby byla kuřata kuřat plná.

Dobře krmená kuřata po krmení klidně spí.Pokud kuře nereaguje na jídlo, nepije vodu, stojí v dálce, není žádná reakce na vnější podněty - s největší pravděpodobností je nemocný.Taková kuřata musí být vysazena a krmena pipetou žloutku, mletou mlékem.

Maso a kuřata přibývají na váze dostatečně rychle, protoje třeba zvýšit denní příjem potravy vždy o 10% .V denním menu musí být přítomna bílkovinová jídla.Jejich zdrojem může být čerstvé nízkotučné tvarohové sýry, odstředěné mléko atd.

Čerstvé mléko by nemělo být podáváno.Rychle zakyslá, přilepí chmýří a způsobí rozpad jemného trávicího traktu.K jídlu můžete přidat rybí a kostní moučku.Pitná mísa se sladkou vodou musí být v blízkosti kuřat.

Je vhodné, aby šedá kyrgyzská kuřata s dobrou živou hmotností dala o 20 gramů více obilovin a 5 gramů více zvířat, bílkovinné krmivo než plemena krmená vejci.Pokud neexistuje směs mouky, může být nahrazena vařenými brambory, což zvyšuje stravu asi 3krát.Při nepřítomnosti kořenových plodin se tyto rostliny dokonale nahradí zelení - 40 g na hlavu a den.

Krmte kuřata Grey Kyrgyzskékuřata potřebují až 6krát denně a dospělí - 3-4krát.V zimě by suché směsi měly být míchány s teplými vývary.V podavačích určených pro vrchní ošetření vitamínem a minerálními látkami by měl být dřevěný popel, drcené kosti, štěrk atd.

Libovolný Pavlovský kuřátko,má jedinečný vzhled a je také schopen dobré produkce vajec.

Vždycky vás zajímalo ruské plemeno vousatých kuřat?Nyní máte příležitost zjistit o ní všechno! Dále ...

Pro slepice Grey Kyrgyz není nutné stavět ploty a bariéry - nesnaží se někde běhat, skákat a bojovat.Toto plemeno je velmi klidné.Kuřata se budou poslušně procházet po celém území, pilně kousat jídlo, „vyměňovat dojmy“ a začít líhnout vejce.Nejsou charakterizovány agresivitou a zuřivostí.

Vlastnosti

Dospělí kohouti obvykle dosahují impozantní hmotnosti až 3,5 kg.Kuřata jsou vůči nim mírně podřadná.Jejich hmotnost se pohybuje od 2,2 do 2,8 kg.V prvním roce začínají samice ve věku 6 měsíců své první snášky vajec, což může dosáhnout až 170 vajíček ročně.Vejce jsou velká a váží až 60 gramů.a malované ve světle hnědé.Šance na násadová vejce jsou 90–96%.Kuře, které dosáhne věku 2 měsíců, už může vážit asi 900 gramů.

Kde koupit v Rusku?

Kontaktováním následujících společností si můžete zakoupit kuřata Grey Kyrgyz.

  • Společnost „ Bird Paradise “,
    Adresa: Moscow Region, Solnechnogorsk District, Novinki Village,Budova 42.
    http://maps.yandex.ru/-/CJd.esr
    Telefon: +7 (915) -049-71-13
  • Domácnost “ Bird Village ”, Yaroslavl Region,
    Phones: +7 (916) 795-66-55, +7 (905) 529-11-55.

Analogy

Velmi externě i produkčně velmi podobné šedým kyrgyzským kuřatůmplemene California Gray , které takémilovali a preferovali mnozí chovatelé.Byla chována v USA a již v roce 1963 přišla do Ruska.Má stejné pokojné dispozice jako šedé kyrgyzské kuře. Plemeno Leningrad Golden-Greyje také nenáročné na jídlo a podmínky.

Toto plemeno bylo chováno v 70. letech.Charakteristickým rysem těchto kuřat je autosexualita.Dalšími „šedými“ zástupci jsou Šedá Kokhinkhiny, která se vyznačují elegantními, svěžími „kalhotami“ na nohou.

Pěstováním šedých kyrgyzských slepic můžete nekonečně obdivovat jejich zvyky a přirozenou harmonickou krásu.Tato lekce osloví amatérské chovatele drůbeže, kteří jsou odhodláni dostávat kvalitní produkty v důsledku jejich činnosti.Kuřata Grey Kyrgyz jsou schopna poskytnout jak chutné, šťavnaté maso, tak vynikající výživná vejce.

Budou potřebovat péči a pozornost těmto ptákům mnohem více než drahé drůbežárny s vynikajícím jídlem, protože toto plemeno je nenáročné, životaschopné, ale přesto vyžaduje pozornost a dodržování pravidel základní údržby.