Poranění drůbeže: zlomeniny u kuřat lze léčit, ale je lepší jim předcházet

Každé kuře, kachnu nebo husí, které žije na domácí farmě, má svůj vlastní charakter, má svůj temperament - stejný jako u lidí.Sledujte ptáky nejméně půl hodiny a všimnete si: někteří ptáci jsou důležití, jiní jsou rychlí a jiní jsou plachí.

To znamená, že ptačí svět má také svůj vlastní cholerický, sanguinový, flegmatický a melancholický.

Kde jsme zahájili tuto konverzaci?A kromě toho zdraví drůbeže do značné míry závisí na temperamentu.A teď nemluvíme o virových onemocněních, ale o těch, které pták sám najde na hlavě, zkoumá nejbližší zákoutí a lebky a volně chodí po okraji.

Aby drůbež získal určitou svobodu, musí si být také vědom, že tímto způsobem vystavuje své slepice a husy potenciálnímu nebezpečí zranění.

Pták může „zranit“ zranění sám (v důsledku nárazu nebo chycením něčeho, kde je někde uvízl), nebo může být obdržen po útoku volně žijících nebo domácích zvířat.

Jaké je nebezpečí?

Poranění drůbeže je ojedinělým incidentem a nemůže způsobit velké poškození celého stáda, ledaže by divoká zvířata zaútočila na celé stádo a znovu jej zamíchala.

Jeden nebo více ptáků však může být zraněno zraněním.významné: od dlouhých týdnů léčby a zotavení po amputaci končetin a celoživotní postižení.

Stojí za to říci, žepo zranění nebude takový jedinec nikdy plný ?Skutečnost, že ptačí šok nemůže být odstraněn z vah - může být tak silná, že kuře nebo kachna úplně „zapomene“ na své funkční povinnosti a ztratí schopnost snášet vejce nebo líhně.

Příčiny zranění

Nejvýznamnější příčinou zranění drůbeže může být nedbalost majitele, která umožňuje chodit hospodářská zvířata kdekoli, kdykoli a kdekoli.

Nedbalost ptáka jí také může sloužit špatně: skleněné úlomky, kousky drátu a další ostré předměty mohou nejen narazit na ptáka po cestě, ale také způsobit vážný řez nebo hluboký proražení tlapek.

Křídla ptáka mohou být zraněna zaseknutím mezi baštami .Stručně řečeno, důvody zranění mohou nastat mimo modrou.Je těžké zabránit zranění v řadách domácích, ale zvyklých na určitou svobodu, ptáků.

Pokud si nejste jisti bezpečností svých domácích zvířat mimo dvůr, je lepší je chránit před chůzí po trávníku, u řeky nebo dokonce po trávě před branami - budete se cítit klidnější a vaše kuřata budou bezpečnější.

Symptomy

Existuje několik druhů nejčastějších zranění ptáků, jejichž popis a příznaky vás v této části upozorní.

Bruise

Charakteristika velmiaktivní ptáci, zejména mladí zvířata, příliš touží znát svět kolem sebe.

Kuře nebo káčátko může klepat na cokoli: kovovou část zemědělského vybavení, dveře, plot, strom.

Pronásledují hmyz, kuřata jsou často unesena natolik, že před nimi jednoduše nevidí náhlou překážku.

Pokud jste si všimli, že před několika sekundami aktivní kočka ležela v trávě nebo chůzi, kymácející se ze strany na stranu, nebo nemohla pokračovat ve snaze chodit a zjevně ztratila svou orientaci nebo se stala letargickou a neaktivní - to znamenáDostal modřinu.

A možná traumatické poranění mozku: kuřata mají tento špatný zvyk - neúmyslně, ale silně zasáhla jejich hlavy.

Zlomenina

Zralá osoba, která si plně vytvořila své solidní chování, může také získat zlomeninu.

Zlomenina může být způsobena střetem s překážkou, sevřením nebo útokem dravce.Nebo, když byl pták neúmyslně vystoupen.

Nejčastěji jsou zlomeninám drůbeže diagnostikovány zlomeniny křídla , méně často, ale vyskytují se zlomeniny kostí dolních končetin.

Otevřená zlomenina je snadno rozpoznatelná a viditelná i pro odborníka, dokonce ani pouhým okem.Uzavřenou zlomeninu je těžší rozpoznat, lze ji zaměnit s dislokací kloubů nebo výronem.

Pokud pták natáhne křídlo nebo nohu, okamžitě to veterináři ukážte nebo rentgenem.

Ruptury vnitřních orgánů a krvácení

Tento typ zraněnídrůbež dostává vše stejným způsobem - z velmi silné kolize, útoku nebo v důsledku útoku na zvíře.

Taková zranění mohou být také doprovázena zlomeninami.Se slzami a modřinami vnitřních orgánů pták ztrácí zájem o jídlo a obecně o život, stává se smutným a letargickým.

Kuřecí kokcidióza je nemoc, která může kdykoli ovlivnit vaši farmu!

Slyšeli jste o dívčích hroznech, ale nemáte spolehlivé informace?Všechny potřebné informace jsou zde .

Diagnostika

Každý jednotlivý případ zranění je diagnostikován odlišně.Pokud je zlomenina patrná i tehdy, abyste mohli diagnostikovat výron nebo dislokaci, musíte kontaktovat specialistu na veterinární klinice.Totéž platí pro vnitřní krvácení.

Kromě vnějších známek zranění se používají rentgenové paprsky a vyšetření.

Jak zacházet?

A znovu: každý druh zranění vyžaduje jiné zacházení.

S mírnou modřinou hlavy bude stačit připevnit ptáka k pohmožděné oblasti ledem a nechat ho samotného v temné místnosti.

Abyste se však jistě vyhnuli krvácení do mozku a smrti, musíte se včas poradit s odborníkem.

Pro zlomeninu je nutná chirurgie nebo dokonce amputace poškozené končetiny.

Vnitřní krvácení lze zastavit speciálními léky, ale pouze v případě, že navštívíte lékaře včas.

Hlavní věc v léčbě zranění v roce 2006- včasnost .Je třeba si uvědomit, že ptáci mají zrychlený metabolický proces, díky kterému dochází k hojení mnohem rychleji než u stejných koček nebo psů.

Pokud začnete léčit poranění drůbeže během prvních dvou dnů, existuje dobrá šance na rychlé uzdravení.

V případě dislokací nebo zlomenin je nutné opravit poškozený člen ve jeho fyziologické poloze (jako tomu bylo před zraněním), dávejte pozor, abyste bandáž nepřenášeli a neumisťovali ji tak, aby poraněná část těla nenapučovala.

Po tomto postupu můžete jít na kliniku.Tam bude vašemu mazlíčkovi předepsán lék (zpravidla se antibiotika a masti používají v jednoduchých případech, antibiotika ve složitých případech) a bude jim doporučeno zavést do stravy potřebné vitamíny.

Další důležitou podmínkou léčby je poskytnout ptákovi maximální klid.

Prevence

V případě zranění drůbeže se odpovědnost vlastníka hospodářství stává nejlepší preventivní metodou.

Dobrý majitel ví, kde je to možné a kde je přísně zakázáno navštěvovat jeho domácí mazlíčky, kolik jim bude vystaveno riziku zranění, opustí dům, jak daleko žijí draví dravci a jak cenově se pro ně může stát drůbež.

Totéž platí pro sousední psy a kočky, které jsou svými domácími zvířaty domácími zvířaty, ale ze své podstaty jsou stále trochu dravci.

Hlavním dílem vlastníka je ochrana stáda ptáků před viditelnými a neviditelnými hrozbami.Ona jetotéž je hlavním preventivním opatřením proti poranění drůbeže.

Bolest v ramenou u kuřat

Při vážném zranění kuře přirozeně utrpí bolestivý šok, jako každý živý tvor.

Jediná věc, která možná trochu zmírňuje utrpení chudých, jeopožděná reakce buněk míchy , jejichž zdroje jsou rozvinutější než zdroje mozku.

To vysvětluje hrozný fenomén „živého“ popraveného kuře, když se i po odříznutí hlavy dál náhodně pohybuje.

Bolest je však bolest, kuřata to cítí dobře a snaží se nějakým způsobem bránit se všemi silami svého malého organismu.Poté, co vrhly všechny síly do obranné reakce, snášející se nosnice v průběhu času znatelně snižují snášky vajec, jinak se úplně zastaví.

S kuřaty, která pocítila silnou bolest, začaly silně křičet, dokud nezískaly sípání nebo naopak nezmrzly.Někteří jednotlivci si jako ochrannou reakci volí takzvanou metodu zkamenění - prostě sedí, na nic nereagují.