Pozdní letní kultivar jablečných stromů Augustus se těší zvláštní pozornosti a poptávce.

Je vzácné vidět venkovskou zahradu, ve které by jabloně nerostly.V naší zemi jsou tyto ovocné stromy velmi populární.

Ze stávajících odrůd Augustus se těší zvláštní pozornosti a poptávce.Je těžké se o ni starat a ovoce dozrávášťavnaté a chutné .

Co je to za druh?

Apple Tree of Augustus -pozdní letní odrůdajablka.Ve středu naší země dozrávají jablka koncem léta.Sklizně se začnou sklízet až v polovině nebo na konci srpna.V jižních městech je zrání ovoce rychlejší díky vyšší úrodě, slunci a půdě.

V tomto článku uvidíte popis a fotografii dalšíletní odrůdy Jabloň Melba.

Popis kultivaru Augusta

Stromy:

 • Ovocný strom roste poměrně velký a může dosáhnout4metrů , má zaoblenou korunu.
 • Hlavní velké větve jsou zřídka vytvořeny a směřují nahoru, což příznivě ovlivňuje osvětlení.Větve odbočují z kmene praktickyv pravém úhlu , což je typické pro kultivar Augusta.Střely jsou zaoblené, vlněné, zahuštěné a rovnoměrné.Ledviny jsou středně velké, lisované, kanonického tvaru.Barvakůra kmene a větví je šedá, výhonky jsou šedé s hnědým nádechem.
 • Listy jsou velké, neprůhledné, široké, oválně protáhlé, mírně špičaté.Barva je světle zelená.Čepele listů pubertální a mírně konkávní.
 • Pupeny květenství jsou kulatého tvaru, velké.

Ovoce:

 • Jablka dozrávajívelká , podlouhlý kanonický tvar.Průměrná hmotnost plodu je 150 - 170 gramů.Kůže jablek je hladká a sladká.Buničina je šťavnatá,sladká a kyselá chuť .
 • Barva ovoce závisí na tom, na které části zahrady byl strom vysazen.Na otevřeném prostranství pod sluncem budou jablka šťavnatější a živější.Při nedostatku světla bude barva vybledlá.První plody vypadají zelené a jak rostou a zrají, barva se postupně mění na žluto-zelenou a červenou.Hladká transfúze květin vypadá krásně, takže začátkem podzimu se určitě stane hlavní výzdobou webu srpen.
 • Chovatelé dali vzhledu jablek 4,5 bodu a 4,4 bodu za hodnocení chuti.Jablka jsou ceněna pro svou chuť, jsou velmi vhodná pro výrobu džemu, džemů a pečiva.Často se pěstují pro aktivní prodej na trzích a v obchodech, jakož i pro výrobu sladkostí, džusů atd.

Historie výběru

Augusta je nová odrůda jablek, která byla získána na vědeckém výzkumném ústavu pro výběr ovocných plodin v roce 1982.

Objevil se díky chovatelům z Ruska: Dolmatova E.A., Sedova E.N., Serova Z.M., Sedysheva E.A.

Odrůda získaná křížením Složkytetraploid sOrlik .Státní test prošel začátkem 2000. let.

Region přirozeného růstu

Odrůda je dobře přizpůsobena pro pěstování na různých územích Ruska, Běloruska, Ukrajiny.Bylo zjištěno, že centrální oblast chernozemu je optimální pro kultivaci odrůdy.

Výnos

Odrůda se vyznačuje vysokou produktivitou.Po výsadbě začne jabloň přinášet ovoce v pátém roce a každým dalším rokem se výnos zvýší.Ovoce dozrává blíže ke středu, konec srpna.

Pokud porovnáme výnos a čas zrání ve městech Baškirsko a Moskevský region, v Permu a Orelu, budou ukazatele přibližně stejné.Jablkadozrávajípřibližnědo 15. – 20. Srpnaaz mladého stromu(6–8 let)je možné odstranitaž ​​23 kg jablek .

Výsadba a péče

Pro dobrý růst a vysoké výnosy potřebuje jabloň nejensprávnou včasnou péči , ale takévýběr umístění ],čas a půdapro výsadbu.Můžete sledovat video s funkcemi výsadby a péče o jabloň.

Pravidla pro přistání:

 • Přistání se provádíza teplého jara(koncem dubna, začátkem května) nebo na podzim před začátkem chladného počasí. V říjnuje lepší se lehcedotknout jabloněa zasadit ji na jaře.
 • Při výsadbě nezapomeňte, že jabloňmá hluboký kořenový systém .Vyberte místo na základě umístění (hloubky) podzemní vody.Musí být nahloubka nejméně 1-1,5 metru.Pokud je voda blízko, měla by být pro sazenice vytvořena násypka o průměru 2–3 metry a výšce 1 metru.
 • Půda by měla dobře propouštět vodu a kyslík do kořenového systému.Pokud je půda hlína, musíte do ní přidat písek.Před výsadbou musíte dobře kopat půdu, uvolněte ji a vytvořte humus, rašelinu a kompost.
 • Pro přistáníje vykopána široká a hluboká díra (25–30 cm).Jáma se nejlépe provádí předem.Ve spodní části se vytvoří malý skluz písku, strom se umístí svisle do středu a kořeny se pečlivě narovná.Posypte se na zemi a lehce zkomprimujte.Kořenový krk by měl zůstat5 cm nad vrstvouZemě.Je vhodnější pěstovat jabloň společně.
 • Apple potřebujesluneční světlo .Pro výsadbu je lepší zvolit otevřené slunné místo na místě.Ve stínu bude strom také růst a dobře se vyvíjet, ale kvalita ovoce se bude lišit. Pokud je nedostatek světla , může se výnossnížita barva ovoce bude vícevybledlá .

Péče:

 • Mladý strom potřebuje více pozornosti a péče.Je nutnézalévat jabloň hojně a pravidelně .V deštivých létech musíte Zemi uvolňovat častěji, aby kořeny dostaly dostatek kyslíku.V horkých, suchých létech se jabloňzalévá večer , aby nedošlo k popálení.
 • Nezapomeňtenakrmit strom , zejména pokud půda na místě není bohatá na minerály.První krmení se provádí brzy na jaře a druhé na konci května nebo června.V prvním roce života, mladý stromje nutné krmitdusíkatá hnojiva .Počínaje druhým rokem života a do začátku plodnice se jabloň také krmí, ale jižhnojivem fosforečnan draselný .
 • Země musí být plevelena a uvolněna.Je lepší to udělat vidlicí a povolit ve svislém směru.

Nemoci a škůdci

Hlavními škůdci ovocného stromu jsou: mšice, klíšťata, jablečné můry, štětinovci a honeypoty.

 1. Univerzální metodou kontroly jepostřik tabákovým roztokemvývaru s přídavkem mýdla.
 2. Efektivně pomáhá 3% roztoknitrofenu(zejména z ovocných roztočů).
 3. Ze zimujících škůdců můžete použítolecupritv množství 400 gramů na 10 litrů vody.
 4. Za účelem boje proti klíšťatům ovoce se doporučuje na jaře a na podzim prořezat zasažené větve a na tuto sekci se musí působit 1% síranem měďnatým a zakrýt zahradní var.

Augusta je odrůda jablek, která byla pěstována zahradníky pouze od začátku 2000 let.Rychle si získal popularitu díky dobrým dekorativním kvalitám, snadné péči a bohaté sklizni.

Ovoce se oceňuje svou univerzálností a je vhodné k výrobě, prodeji a přípravě domácích konzerv a pečiva.

Pokud chcete pěstovat tuto odrůdu ve své chalupě, nezapomeňte se seznámit s zvláštnostmi výsadby a péče o jabloň, aby rostla dobře a produkovala hojnou úrodu.