Poznámka pro zahradníky: Kdy je nejlepší čas na transplantaci orchideje Phalaenopsis doma?

Kultivace phalaenopsis a péče o něj je jednoduchý úkol.Speciální transplantace vyžaduje pouze transplantaci, jakákoli chyba může nepříznivě ovlivnit zdravotní stav rostlin.

Je nezbytné vědět, kdy je nejlepší transplantovat orchidej a jak ji správně implementovat.

Vlastnosti transplantace

Před samotným zahájením procesu se musíte pečlivě připravit, vybrat ten správnýčas a způsob transplantace rostlin, připravte novou nádobu a vhodnou půdu.

Aby se minimalizovalo riziko infekce substrátu houbou nebo škůdci, měl by být zakoupen ve specializovaném obchodě.

Ze stejného důvodu může být dezinfikována před výsadbou orchidejí v ní.Pot musí být dimenzován tak, aby se vešel do kořenového systému phalaenopsis.Mezi kořeny a stěnami hrnce by měl zůstat jeden nebo dva cm volného prostoru.

Kořenový systém také potřebuje sluneční světlo, takže hrnec by měl být průhledný.Navíc díky průhledné nádobě můžete pozorovat kořeny a vodu phalaenopsis, když to opravdu potřebuje.to (o tom, jak často zalévat rostlinu doma, jsme to řekli zde ). Fáze transplantace :

 1. pro opatrné vystoupení z hrnce;
 2. propláchnutí kořenového systému;
 3. ošetřovat kořeny;
 4. odstranit listy;
 5. rostlinu suší;
 6. transplantace do nové půdy.

Proč bych to měl dělat včas?

Včasná transplantace phalaenopsis je klíčem k úspěchu operace a zdraví květu .Pokud je transplantace provedena správně a přesně, rostlina se brzy zotaví.

Pokud je květina znovu vysazena v předstihu, bude obtížnější tolerovat proces obnovy, je to prázdná práce, ne bez rizika zničení rostliny.A naopak, transplantaci nemůžete ignorovat příliš dlouho, stane se přeplněným ve starém hrnci, substrát ztratí živiny, květina odumře.

​​

Jakou roli hraje roční období?

Jaro je považováno za nejvhodnější čas k přesazení.Kořeny a listy orchideje začínají v tomto období aktivně růst, takže se rychleji přizpůsobí novému substrátu a je v něm lépe fixováno kořeny. Orchidej není v zimě transplantována, pro ni je to doba odpočinku .

V létě trpí vysokou horečkou a aby se zabránilo zbytečnému stresu, neměla by být také narušena.Podzim zaujímá neutrální pozici, transplantace Phalaenopsis je v tomto ročním období pro rostlinu méně škodlivá než v zimě nebo v létě, ale stále je pro tento postup vhodnější jaro.

Jak zjistíte, zda rostlina potřebuje transplantaci?

Postupem času substrát, ve kterém je orchidej pěstována, ztrácí své prospěšné vlastnosti :

 • prodyšnost;
 • jednotný obsah soli;
 • přijatelná úroveň kyselosti.

Proto je někdy nutné změnit substrát phalaenopsis na nový.

Takže kořenový systém květu bude vybaven všemi látkami nezbytnými pro zdravý růst a krásu.

Po zakoupení

Pokud je zakoupená květina zdravá a květuje, transplantace se nedoporučuje.Je však vhodné provést nákup, konzultovat s prodejcem, zjistit, jak brzy bude zařízení poprvé transplantováno.

Obvykle se transplantuje po zániku phalaenopsis nebo do jednoho roku od nabytí. Nepřerušujte standardní proces kvetení .

Chcete-li se dozvědět více o péči o phalaenopsis po nakupování, můžete zde.

Pokud květina dlouho žije doma

Každé dva až tři roky musí phalaenopsis vyměnit starý substrát a hrnec za nový.Půda stárne a rozkládá se, ztrácí své vlastnosti a je také solená.Kořeny během této doby rostou a potřebují prostornější banku.

Kolik času může být postup proveden?

Důvody pro transplantaci doma :

 • od nákupu po poslední transplantaci uplynul jeden nebo dva roky;
 • 80) půda rozložená před uvedeným časem;
 • kořeny jsou zčernalé nebo sušené;
 • listy zblednou, ale důvodem není přirozená smrt listů;
 • phalaenopsispřerostl váš hrnec.

Období, během kterého je řízení zakázáno

Neupravujte kvetoucí phalaenopsis, mohou kvůli stresu ztratit květiny.Pouze v extrémních případech, jako je zarostlý kořenový systém nebo náhodný pokles, může být orchidej transplantována , a to navzdory kvetení.

Nezapomeňte na možná onemocnění, která rovněž umožňují přesazování během květu, protože zdraví rostlin je nejdůležitější než cokoli jiného.

Důsledky chyb

Orchidej nemá rád časté transplantace, a to není nutné .Nesprávná transplantace nebo nesprávný čas jistě naruší zdraví rostliny a následná kultivace může způsobit její smrt.Nezapomeňte na správný čas roku pro takovou operaci.

Závěrem je třeba poznamenat, že hlavním faktorem odpovědným za krásu a zdraví phalaenopsis je správná transplantace provedená včas.Rostlina by měla být transplantována jednou za dva až tři roky přímo na jaře během aktivního růstu.S tímto přístupem k této zásadní záležitosti vám phalaenopsis nezpůsobí žádné nepříjemnosti a nebude to trvat příliš dlouho.

Doporučujeme, abyste si prostudovali články našich odborníků ohledně , kdy a jak nakrmit orchidej Phalaenopsis a jak zasadit dítě.

Užitečné video

Doporučujeme sledovat video o tom, jak správně transponovat phalaenopsis: