Pravidla pro krmení nosnic doma

Pokud se rozhodnete chovat nosnice, měla by být věnována zvláštní pozornost kvalitě krmiva.Proč je to tak významné?Protože nekvalitní krmivo může nejen výrazně ovlivnit výkonnost kuřat, ale může dokonce vést ke smrti ptáků.

Z tohoto důvodu má každý.a zejména pro začátečníky v zemědělském sektoru vyvstává mnoho otázek o tom, jak správně krmit nosnice a od velmi mladého věku.To znamená, že když jsou stále kuřata.

Vlastnosti stravy doma

Ihned po vylíhnutí je v těle kuřat dostatek živin.Proto se prvních pár hodin povede dobře bez krmení.Musíte si však být jisti, že je vybavíte krmítky a čerstvou, čistou vodou.Přesněji, čím dříve kuřata začnou jíst - tím lépe.

Bylo by ideální, kdyby první jídlo kuřat přišlo nejpozději 2 hodiny po narození.Proč je čas jejich prvního jídla tak důležitý?Protože je neoddělitelně spjata s jejich reprodukčními charakteristikami.

Při krmení těchto kuřat je důležité pečovat o mnoho faktorů :

  • , aby bylo zajištěno, že existují správná krmiva.složky;
  • , takže množství je dostatečné;
  • , takže frekvence je správná;
  • , aby byla strava výživná a musí mít vždy čerstvou, čistou vodu.

Je třeba zdůraznit, že kuřecí krmivo by mělo být umístěno v krmných zařízeních, která jsou přístupná pro kuřata.

Důležité! Pokud se rozhodnete koupit denní kuřata, například na trhu nebo na farmě drůbeže, zeptejte se, kdy se vylíhli a jak se nakrmili.Je lepší, když jedí podle režimu.

Na začátku života to musí člověk dělat každé 2 hodiny.Jak často nakrmit kuřata v budoucnosti?Závisí na jejich věku. Normy krmení pro kuřata pro zrání jsou následující :

  • od prvního do desátého dne - 8krát denně;
  • v den 11 - počet krmení se sníží na 6krát;
  • po měsíci můžete krmit 4krát denně;
  • jednou denně;
  • , když jsou kuřata stará 6 týdnů, musí být krmena třikrát denně.

Stejně důležité je sledovat velikost porce (v gramech).Je nutné zajistit, aby budoucí slepice nezůstaly hladové a aby se nepřebíjely.

Podrobněji o krmení kuřat do měsíce a později najdete zde.

Rychlosti podávání pro každé kuřátko v gramech

Hodně také záleží na věku budoucích nosnic.Například kuřata do 5 dnů jsou krmena rychlostí 10 gramů na jednoho.Pokud jsou kuřata asi týden stará, je jejich denní norma o něco více, 12 gramů.Pokud se otočili 2týdny se denní norma ještě zvětšuje.To se rovná 20 gramům.

Je důležité podávat jídlo v přibližně stejném časovém intervalu , na speciálně určeném místě.Detailní krmný stůl.

Název krmiva Jak staré je kuře ve dnech?
1-5 6-10 )11-20 21-30 31-40 41-50
„drceno“ (drcené zrno), jsou vyžadovány 2–3 druhy 4 4 10 24 32 40
proso 2 2 3 - - -
)pšeničné otruby - - 1,5 2 2 3
Vejce (vařené) 2 - - - - -
tvaroh 2 2 2 3 4 5
odstředěné mléko 4 6 10 15 20 20

Jak vaříte vlastní jídlo?

Když kuřata vyrostou, vyvstává logická otázka: „Jak připravit jídlo pro kuřata sama?“

Mnoho chovatelů drůbeže obecně odmítá kupovat krmivo .V tomto rozhodnutí je jedno jednoznačné plus: víte přesně, jak nakrmit své slepice, a proto můžete zcela vyloučit možnost krmení nekvalitní stravy.

Co je to mishmash?

Lze klasifikovat jako mokré krmivo.Je to směsice"Drcený" a různé živiny.Krása mishmash je, že do ní můžete vložit téměř cokoli.Jakékoli vitamíny a zdravé doplňky stravy.V každém případě jsou rovnoměrně rozmístěny v tomto „mrzutém“.Kromě toho lze do něj přidat potravinářský odpad.Díky tomu je směs ještě levnější a krmivo kuřat přidává rozmanitost.

V žádném případě byste neměli dovolit, aby je kuřata krmila při krmení kuřat.Konzumace zastaralé směsi může vést k chorobám drůbeže a dokonce ik otravě.

Je důležité zajistit, aby kuřata jedla několik hodin .Ideálně - za hodinu.Obzvláště důležitá je čerstvost jídla v létě.V žáru se kazí velmi rychle.

Jíst v různých věkových skupinách

Příspěvek na živobytí

V ideálním případě je péče o děti nejlépe ponechána na kuře.Možná není jejich matka.Ale musí to být šarlat - slepice, která se právě posadila, aby vylíhla vejce.Uprostřed cyklu líhnutí můžete v noci vejce nahradit malými kuřaty.Ale i když všechno vyjde, nebude bolet zjistit, jak nakrmit každodenní kuřata.

Nejprve by měl být jejich první chod vařen strmým žloutkem .Druhý den mohou dát celé vejce.
Samozřejmě ve vařené a sekané formě.Když začnou vstávat, můžete jim nabídnout bílkovinová jídla a proso.

Nelze si však všimnout důležitosti čisté vody.Je nezbytné pro normální trávení.Je také důležité nenechávat kuřata bez jídla déle než 2-3 hodiny.I v nocikrmit je.Můžete přidat do stravy rozvedené pšeničné krupice na cestě, tráva.Stejně jako vejce by mělo být jemně nasekané.

Týdenně

Po 5 dnech nebo v době, kdy byla kuřata ve věku jednoho týdne, se jejich trávicí systém přizpůsobil, proto se můžete pokusit diverzifikovat jejich stravu. Je třeba jim dát mletou křídu .Musí být smíchán s cereálií.Pažítka, kopřivy mohou a měly by být dávány kuřatům.Můžete dát jogurt několikrát denně.Je velmi důležité vybavit krmnou a pitnou mísu vhodnou pro kuřata i majitele.

Měsíčně

Ošetřování a údržba nosnic, které dosáhly stáří jednoho měsíce - proces není tak jednoduchý.Ale obecně, pokud se přizpůsobíte, není to tak obtížné.Měsíční a starší kuřata již mohou trávit většinu dne chůzí.Pokud chodí většinu dne, produkují vitamín D, který zase pomáhá tělu vstřebávat vápník.

Kromě toho, pokud chodí volně, umožňuje jim to dostat dostatečné množství zeleně. Kuřata tohoto věku se přemísťují na stravu sestávající z celých zrn nebo hrubých. Nezapomeňte do obilí přidat rybí olej(je to zvláště důležité pro nosnice) a doplňky vápníku.Najdete je ve specializovaných prodejnách prodávajících zemědělské produkty.

Ti, kteří pěstují kuřata, se mohou zajímat o materiály týkající se krmení brojlerů, jakož i chovu a používání furazolidonu, metronidazolu, )penicilin.

Závěr

Chov kuřat není snadný úkol.Ale pokud přizpůsobíte a pamatujete na všechny důležité nuance, není to obtížné.