Představuje výsadbu pelargónie v zemi.Tipy pro péči, květinové fotografie

Geranium - rostlina, která může volně růst jak na parapetu v květináči, tak i na čerstvém vzduchu.Zahradníci s chalupou tam často berou své krásné rostliny a zasazují je do zahrady.Ale před , jak zasadit pelargónie, stojí za to vybrat si správné místo a půdu.

Geran může růst ve stínu i na slunci, v závislosti na odrůdě, ale absolutně všechny druhy této rostliny, jako je světlo propustná půda, kterou prochází vzduch a voda.

Je možné pěstovat venku?

Zvažte, zda je možné zasadit rostlinu na otevřeném prostranství. Naprosto všechny odrůdy pelargónie se na otevřeném prostranství cítí skvěle , je třeba správně vybrat pouze místo.Vypadá skvěle v krajinářském designu.Tato rostlina se často používá jako hladký přechod mezi keři, které se liší barvou a formou keřů.

Zajímavý fakt! Geranium na otevřeném prostranství hraje roli nejen dekorativní povahy.Skutečnost je taková, že kořenový systém rostliny je povrchový a zdá se, že pokrývá vrchní půdu, čímž brání růstu plevelů a vysychání z půdy.

Kromě toho květina podporuje aeraci vzduchu a vody a je vhodná pro rekultivaci půdy.

Příprava rostliny, půdy a podmínek

Obvykle se na otevřeném terénu vysazuje otevřený zdravý keř. Ale „nelepte“ řízky, které byly právě vyříznuty do země, protože mohou jednoduše zemřít.Nejprve se připraví sazenice - na řezy se působí aktivním uhlím nebo popelem a potom se stopka udržuje v roztoku, který stimuluje růst kořenů.

Ukázalo se, že řízky musí být oddělené od dospělého keře tři týdny před výsadbou do půdy.Pokud jde o dospělou rostlinu, přípravek není nutný, jednoduše se jemně vyjme z květináče a převede se na připravené místo.

Půda se připravuje takto:

 • Na podzim se při výkopu hnojiva nanášejí na půdu, je-li to možné, lze přidat humus a teprve poté kopat.
 • Před výsadbou pelargónie na otevřeném terénu je půda okyselena - můžete použít kyselinu citrónovou, kyselinu šťavelovou nebo síran železitý.
 • Půda musí být opatřena dobrou drenáží.
 • Ležel v díře v jámě: rašelina, písek, zahradní půda.Pokud nemůžete připravit takovou směs sami, můžete si koupit hotovou v obchodě.

Z velikosti kořenového systému je vykopána pelargónie- kořeny by měly být volné.Kromě toho je lepší zvolit jasnou oblast, která však nespadá na přímé sluneční světlo.

Časové osy pro přesun na zem

Přistánírostliny se pěstují po nebezpečí ranního mrazu, což je přibližně polovina nebo konec května.Kromě toho je žádoucí, aby první déšť prošel - půda je nasycená vlhkostí a pelargony velmi snadno přežijí adaptační čas.

Je-li počasí horké, slunečné, je lepší odložit přistání brzy ráno nebo pozdě večer.

Nejvhodnější odrůdy pro zahradu a jejich fotografie

Existuje mnoho druhů této rostliny, ale mezi zahradníky jsou zvláště oblíbené následující.

Lugovoi

Hustý keř, který může dorůst do výšky 1,2 metru .Kvetou s fialovým a lila, zatímco rostlina potěší pupeny do poloviny léta.

Balkán

Tato kultura vytváří skutečné křovinaté houštiny z keřů vysokých 30 cm.Kvetení začíná v červnu, rostlina tvoří načervenalý nebo fialový koberec.

Marsh

Vynikající plodina pro pěstování na zahradě.Stonky jsou rovné, rozvětvené až do výšky 70 cm, tvoří kompaktní, hustou keř, se začátkem květu v červnu.

Velkolepý

Keř roste až do výšky 50 cm. Vyznačuje se dekorativními vlastnostmi, například jakmile se pupeny otevřou, jejich barva je světle fialová a blíže k podzimu změní barvu na odstín cihel.

Kvetoucí

Keř roste až do výšky 50 cm na výšku, listy jsou kulaté, velké na nohou, které mohou růst až do 10 cm.volný stav 5 cm.kultura je velmi dekorativní se správnou péčí s fialovými květy, na nichž jsou výrazné červené pruhy.

Gruzínština

Vynikající odrůda, která nemusí být přepravována uvnitř v zimě , na jednom místě je rostlina dobře chovánacítí se 12 let.Tato odrůda pelargónie je vůči počasí nepříznivá.Krásná rostlina, jejíž keř během kvetení je zcela pokryt fialovými květy.

Krevní červená

Krásná okrasná rostlina s froté pupeny, které vypadají jako růže.Vytrvalá květina, která roste na jednom místě déle než 15 let a celou tu dobu hojně rozkvétá a rozvíjí se.Kultura netoleruje přímé sluneční světlo a je vhodná pro místa, která jsou v částečném stínu.

Postupné pokyny

Stěhování do půdy s oddenky

Často se stává, že po zimním období stonkymuškáty jsou velmi protáhlé - ztrácí svůj dekorativní vzhled.Existuje cesta ven - vysadit rostlinu na otevřeném terénu, odříznout všechny výhonky a nechat pahýly 5-10 cm. Postupujte následujícím způsobem:

 1. Pelargónie nakrájejte sterilním nástrojem.
 2. Léčte řezy antiseptikem.
 3. Navlhčete půdu v ​​květináči.
 4. Připravte si lůžko a vykopejte otvory odpovídající velikosti kořenového systému.
 5. Opatrně odstraňte pelargónie a hliněné hrudky.
 6. Kořeny položte do díry a posypte zemí, mírně zhutněte půdu kolem keře.
 7. Nalijte do teplé vody.

Sazenice

Sazenice Geranium se vysazují na otevřeném terénu v polovině května , kdy je pravděpodobnost ranního mrazu minimální.Rostliny se vysazují v připravené zahradě ve vzdálenosti 10-20 cm od sebe a hojně se zalévají.První 2 týdny jsou sazenice zastíněny před přímým slunečním zářením, přičemž je třeba postupovat tak, aby půda na lůžku nevyschla.

Semena

Pokud se rozhodnete pěstovat pelargónie ze semen, měli byste se o to postarat na konci ledna, začátkem února, jen tak v létě dostanete kvetoucí rostlinu.

K zasetí semen potřebujete:

 1. K přípravě nádoby na sazenice a odpovídající půdy - v obchodě si můžete koupit půdu pro sazenice.
 2. Do dna přepravky nalijte dobrý odtok, poté vrstvu zeminy.
 3. Semena jsou rozmístěna na povrchu ve vzdálenosti 5 cm od sebe a posypána malou vrstvou zeminy.
 4. Hydratovat půdu postřikem a vybavit malou paruku zakrytím krabice plastovým obalem.
 5. Po 2 týdnech se objeví první výhonky, v tomto okamžiku musí být film odstraněn a nádobu se sazenicemi umístěte na teplé světlé místo, ale bez přímého slunečního světla.

Jakmile se přiblíží doba výsadby na otevřeném terénu, vysadí se sazenice, jak bylo popsáno výše.

Jak převést z hrnce na ulici?

Zvažte, jak zasadit rostlinu z květináče do země.Jakmile budou provedeny všechny přípravné práce, můžete začít pěstovat pelargónie na otevřeném prostranství.Při přesazování dospělého květu proveďte oddenekošetřeno stimulantem.Můžete si koupit v květinářství, ale musíte jej používat přesně podle pokynů. Algoritmus pro výsadbu pelargónií na otevřeném terénu je následující:

 1. Země musí být vykopána do hloubky 35 cm.
 2. Na celém povrchu vytěženého ložeRozložte kompost vrstvou 10 cm a dobře promíchejte s ornicí.
 3. Jáma by měla mít určitou hloubku - nejméně 25 cm. V tomto případě je třeba věnovat pozornost kořenům rostliny.
 4. Na dno díry vložte směs rašeliny, zahradní půdy a písku - hotovou můžete koupit v obchodě.
 5. Opatrně vyjměte rostlinu z květináče, dávejte pozor, abyste nepoškodili kořenový systém.
 6. Kořeny pelargónie se umístí do připravené díry a posypou se zemí, přičemž se mírně zhutní půda kolem keře.
 7. Mírně nalijte teplou vodu.
Při výsadbě několika rostlin se vyplatí sledovat vzdálenost mezi keři - optimálně od 45 do 60 cm, v závislosti na typu pelargónie.

Další obsah květu

Je třeba okamžitě poznamenat, žeprvních 14 dní po přesazení do otevřeného terénu musí být rostlina odstraněna z přímého slunečního světla , tj.stínovat postel přistáním.Kromě toho stojí za to dodržovat následující pravidla pro péči o pelargónie po přesazení:

 • Odstraňte plevele kolem keřů.
 • Optimální teplota půdy by měla být mezi 15–20 stupňů - nelze ji přehřát a zamokřit.
 • K ochraně před škůdci by se měly používat insekticidy.
 • Nezanechává ani postřikv žádném případě.
 • Krmení se provádí jednou za dva týdny - pro aplikaci minerálních hnojiv.
 • Před použitím tekutých hnojiv.Geranium je dobře napojena - jinak bude kořenový systém hořet.
 • Pokud rostlina zůstane v zemi po zimu, musí se ořezávat před zmrazením - každý stonek je zkrácen o 5 cm.
Častěji se pelargónie pěstují v květináčích, a proto máme výrobky ) o přesazení pelargónie do jiného hrnce a o výsadbě výhonku bez kořenů.

Co když se něco pokazí?

Pokud i po výsadbě rostlina začala na listech oslabovat, začaly se objevovat skvrny - možná byla rostlina zasažena parazitickým hmyzem.V takovém případě je nutné rostliny podrobit ošetření insekticidy.

Jsou situace, kdy po přesazení pelargónie za normálních povětrnostních podmínek mráz zapadne. Nedoporučuje se transplantovat pelargónie do květináče - další stres rostlinymůže vést k jejímu onemocnění a dlouhému uzdravení.Musíte pouze zahřát rostlinu.Zakryjte zeminu kolem keře mulčem a samotný keř krycím materiálem.

Stojí za zmínku, že správné a postupné kroky, které doporučují zkušení pěstitelé květin ohledně přípravy rostliny k transplantaci a následné péče po ní, nebudou mít žádné problémy.Mělo by být zřejmé, že během prvních 2 týdnů je květina zvláště zranitelná vůči škůdcům, změnám teploty a půdním podmínkám, musíte se o ni dobře starat.

Geraniumuniverzální rostlina, která se v létě cítí skvěle v květináči i na otevřeném prostranství.Geranium se v krajinném designu používá již dlouhou dobu a tato květina se prosadila jako okrasná rostlina, nenáročná na péči.