Přehled populárního hnojiva pro orchideje "Bona Forte".Návod k použití

Orchidej je velmi náladový květ.Hodně času se věnuje péči o ni.Aby kvetlo hojně a dlouhou dobu, mělo by být krmeno pečlivě vybraným hnojivem.

Za tímto účelem bylo na trh uvedeno na trh ideální hnojivo Bona Forte vyvinuté speciálně pro orchideje.Jeho hodnota vás může příjemně překvapit.

„Bona Forte“ - co je to?

Bon Forte je nazýván nejlepším přítelem této rostliny .Toto hnojivo je ideální pro péči o všechny vaše oblíbené orchideje.Hnojivo Bon Forte pro orchideje je nezbytné pro:

 • přiměřené;
 • přijatelný;
 • plná výživa vašich květů.

Indikace a kontraindikace

Feeding Bon Forte přispívá k:

 1. Významné zlepšení vzhledu.
 2. Obecné posílení imunity.
 3. Intenzifikace růstu květenství.
 4. Prodloužení květu.
 5. Stimulace tvorby pupenů.
 6. Pokud je toto hnojivo používáno přesně podle pokynů, je doba květu prodloužena na šest měsíců.

Kontraindikace:

 1. Nepřeplňujte hnojivem, protože přebytek živin rostlin zabije.
 2. Transplantovaná rostlina je oplodněna dříve než prostřednictvím2-3 týdny, než se přizpůsobí a zakoření na novém místě.
 3. Pokud není orchidej zdravá, nelze ji v žádném případě použít (choroby lze určit podle vnějších příznaků: zažloutlé listy, spálené listy, špinění na zelené hmotě).
 4. Hnojení je možné pouze tehdy, pokud je podle vnějších znaků zaznamenán nedostatek užitečných látek.

Při používání hnojiva Bon Forte pro orchideje se nesmí nikdo odchýlit od pokynů.Řada hnojiv tohoto typu je velmi široce použitelná, při péči o mnoho zástupců rostlinného světa se používá speciální obvaz Bon Forte.Nezapomeňte zvolit hnojivo se speciální značkou „Pro orchideje“.

​​

Složení, skladování a použití

Řešení je možné použít několikrát .Měli byste však věnovat pozornost období, kdy se to stalo.Za podmínek dlouhodobého skladování je možná tvorba přirozené sraženiny na povrchu kapaliny.

Připravená směs musí být skladována na tmavém místě bez přímého slunečního záření.

Bon Forte tonikum obsahuje:

 • kyselina jantarová;
 • stopové prvky (fosfor, dusík, draslík, hořčík, železo atd.)

Vlastnosti:

 1. Možnostpoužití několika možností: pro vnější a kořenový obvaz.
 2. Doba skladování zředěného roztoku není delší než dva týdny na tmavém místě (při delším skladování se objeví sraženina, která můženegativně ovlivnit rostlinu).
 3. Po transplantaci se vytvoří velké množství drenážních otvorů, aby kořeny orchideje dýchaly.
 4. Za účelem nakrmení listů by již mělo být naředěno pět ml roztoku ve třech litrech.
 5. Při stříkání je vhodné nestříkat květiny a poupata, jinak spadnou.
 6. V zimě se krmí jednou měsíčně a zbytek dvakrát měsíčně.
 7. Při zavlažování pod kořenem se připraví roztok, který vezme pouze pět ml léčiva a jeden a půl litru vody.Nedovolte stagnaci vody v květináči.
 8. Chcete-li se vyhnout usazeninám na dně, před použitím se musí třást.
 9. Hnojivo neztrácí své vlastnosti po uplynutí doby použitelnosti a při stálém zmrazování a rozmrazování před použitím.

Jak mohu produkt používat?

Návod k použití doporučuje používat Bona Forte různými způsoby:

 • První metodou je obvazový kořen. Za tímto účelem se zředí pět ml roztoku Bon Forte v jednom a půl litru usazené vody při pokojové teplotě.Výsledným produktem jsou rostliny zalévané obvyklým způsobem ponořením.V tomto případě lze stejné řešení použít několikrát, po použití jej jemně vyprázdnit a poslat na tmavé místo k uložení.
 • Druhou metodou je obvaz na list. Nasycení látky by mělo být poloviční: pět ml stačí na tři litry vody.Výsledný roztok se postříká orchidejí, čímž se zabrání produktu na květech a pupenech.

Dávkování

Struktura užívání drog je následující:

 • Během aktivního růstu (březen - říjen)musí být orchideje oplodněny všech 7 dní, aby si udržela svou sílu a umožnila se plně rozvíjet.
 • Během klidu (od listopadu do února)stačí jedna suplementace za měsíc - v okamžiku, kdy rostlina odpočívá a nemusí stimulovat růst.

Pokyny krok za krokem

Příprava rostliny

Než budete pokračovat v postupu hnojení rostlin, musíte se postarat o hydrataci.jeho kořenový systém - jinak je možné spalování delikátních procesů.

V žádném případě se nedoporučuje hnojit orchidej s příliš sušenými kořeny.Proto byste před tímto postupem měli květinu ponořit do teplé, filtrované vody a teprve poté použít vrchní obvaz.

Frekvence příjmu živin závisí přímo na ročním období. V létě, kdy teplota vzduchu překračuje 25 stupňů, také v zimě, během prudkého poklesu teploty a denního světla, by se krmení orchideje nemělo provádět často jednou měsíčně.Na podzim a na jaře můžete tento postup zvýšit až dvakrát za měsíc, pokud květina nezůstane v klidu.

Proces krmení

 1. Ponořte orchidej do vařeného produktu, která musí být extrémně pomalá a opatrná.Podklad držte rukama tak, aby nevypadl z hrnce.Část roztoku může být nalita na povrch.
 2. Proceshnojivo obvykle trvá 10 až 20 minut, již není potřeba.Přebytečné živiny mohou výrazně poškodit květinu.Po dokončení krmení zbývající roztok opatrně vyjměte ze dna hrnce, také z pánve.Pokud tak neučiníte, může začít proces rozkladu kořenového systému.
 3. Po oplodnění Bon Forte se nedoporučuje nechat orchidej v chladné místnosti nebo v ponoru.Teplota místnosti by měla být vhodná.
 4. Tímto postupem se během chladu neutahejte.V zimě a na podzim se doporučuje květ oplodnit ne více než 1krát za měsíc.
Orchideje jsou rostliny v květináči, které vyžadují pečlivou péči.K tomu, aby rostlina kvetla po dlouhou dobu, musí být krmena prostředky jako Agricola, Zircon, vitamíny, kyselina jantarová, česneková voda a také chrání rostlinu před škůdci a chorobami přípravky Epin, Fitoverm, Actara a Fitosporin.

Při správném a pečlivém používání hnojiv pro orchideje je to nejlepší způsob, jak se objevit na vzhledu vašeho domácího mazlíčka. Vrchní obvaz má mimořádně pozitivní účinek na kvetoucí proces .Po použití produktu rostlina produkuje výrazně více květenství.