Přesná replika velkých kuřat stejného plemene - trpaslík Brahma

Kuřata trpaslíka Brahma jsou jedním z nejoblíbenějších chovatelů drůbeže mezi domácími chovateli.

Snadno se udržují, snadno se rozvedou a mají také atraktivní vzhled, který umožňuje majitelům malých letních chatek začít je zdobit loděnice.

První pokusy o snížení počtu obyčejných kuřat Brahma provedl v roce 1887 I.F.Entwislom.Tento pokus byl bohužel neúspěšný, protože ptáci zůstali příliš velcí.

Již v letech 1889 a 1891 však byli chovateli L. Neubertovi chováni první trpaslíci z Bramy.

Zpočátku se tato kuřata vylíhla z kostnatých malých slepic a hedvábí.Postupně byly chovány trpasličí kuřata Brama různých barev, mezi nimiž byli často nalezeni koroptve, modré a žluté jedince.Všichni byli oficiálně zaregistrováni v letech 1950, 1980 a 1988.

Popis plemene Trpasličí Brahma

Slepice tohoto druhu mají relativně velký kmen, který se vzhledem k širokým ramenům a širokým hřbetům zdá být ještě větší.

Kuřata s takovou tělesnou konstitucí mají obvykle stejnou širokou hruď, ale u trpasličích kuřat Brahma je držena vysoko, což zmenšuje její velikost.V tomto případě by zadní linie ptáka mělazaoblené tak, aby v zadní části širokého sedla mohla ocasní pera na ocasu stoupat téměř v přímé svislé linii.

Ocasní pera u trpasličích kuřat byla kachlováa ocas vypadá velkolepěji kvůli velkému množství chmýří, které peří zvedá.Kohouti mají velké copánky, které se na konci mírně odchylují.

Samci se rovněž vyznačují dlouhými rukávy podobnými prodlouženími na nohou, které se nazývají „hawkish kolena“.Končetinová končetina má také peří, umístěné po stranách ke středním a vystupujícím prstům.

Jsou krátké.Je to proto, že dostali toto jméno.Kuřata a kohouti mají malý hrachovitý hřeben, stejné malé náušnice a malý záhyb kůže na krku, což pomáhá odlišit toto plemeno od ostatních trpaslíků.Oči kuřat mohou být červené nebo oranžové.Zpravidla to záleží na barvě peří.

Vlastnosti

Trpasličí kuřata Brahma mají velmi neobvyklý vzhled, což mnozí chovatelé ptáků oceňují.

Tyto slepice se vyznačují chlupatými tlapami a velmi velkolepým ocasem.Kromě toho mají neobvyklou, mírně kompletní tělesnou strukturu.Všechny tyto znaky dělají z tohoto trpaslíka ideální dekorace pro soukromou letní chatu.

Mezi výhody patří také vysoké přežití. Mohou snadno přežít i při extrémně chladném a vysokém žáru .Zároveň jsou prakticky ostré vůči imunitěrozdíly teploty a vlhkosti.

Je však třeba připomenout, že to platí pouze pro dospělé.Mladý růst by se měl udržovat v suchých místnostech, protože kuřata mají ve srovnání s dospělými ptáky mírně nižší míru přežití.

Toto plemeno kuřat se vyznačujeklidným a zcela flegmatickým charakterem .Vychází dobře s jakoukoli jinou drůbeží.Ani kohouti nikdy bojují o území.Navíc kuřata nepotřebují každodenní chůzi.Mohou být drženi ve speciálně vybavené drůbežárně nebo voliéře, kde se budou cítit pohodlně.

Brahma nosnice milují péči o své potomky.Líhají vejce dobře, a když se líhnou, mladí s ním aktivně tráví čas a starají se o stav kuřat.Silný vývoj mateřského instinktu snižuje počet mrtvých embryí ve spojce a také umožňuje chovatelům drůbeže utrácet peníze za instalaci inkubátoru.

Bohužel i tento pták má své nevýhody.Letní obyvatelé musí pochopit, že vývoj kuřat u tohoto trpasličího plemene trvá relativně dlouho, takže je třeba tohoto ptáka rozmnožit na jaře, aby kuřata mohla vyrůst v zimě a získat spolehlivé peří.

Údržba a pěstování

Trpaslí kuřata prakticky nevyžadují zvláštní péči a údržbu.

Je dostačující, aby chovatel drůbeže postavil pohodlný dům tak, aby se všichni jednotlivci cítili pohodlně.Je třeba poznamenat, že výška kolejnic prookouna by neměla přesáhnout 20-30 cm. To umožní všem ptákům rychle vyskočit a skočit z nich bez ohrožení končetin.

Příliš vysoké rošty mohou být pro trpasličí kuřata nepřístupné , takže budou spát na lůžkovinách, kde se riziko nákazy výrazně zvyšuje.

Rovněž nestojí za to uspořádat v domě víceúrovňovou okouna.Jednotlivci, kteří zabírají horní „police“, začnou špinit nižší jedince, což ovlivní kvalitu života ptáků.Je lepší zařídit pro kuřata větší dům se spoustou pohodlných lamel než malý.Současně by ptáci měli mít pod nohama suchý vrh.

Jeho tloušťka nesmí přesáhnout 5 cm v létě a 8 cm v zimě.V případě nadměrné kontaminace by měla být okamžitě odstraněna, jinak se ve vrhu začnou množit různé patogeny.

Kuřata Lari jsou sportovní plemena.Obvykle jsou chováni pro účast v bitvách.

Pokud kliknete na následující odkaz , můžete zjistit všechny podrobnosti o knemidocoptóze.

Pokud jde o krmení, mělo by k němu dojít dvakrát denně současně.Ptáci jsou obvykle krmeni celými zrny doplněnými vitamíny a bílkovinami.Někdy dostávají před spaním „top dressing“, aby se ptáci necítili hlad.Vrstvy a skořápky mohou být přidány do nosnic, aby se nakrmila více vajec.

Vlastnosti

Kohouti mohou vážit 1,5 kg a slepice 1,3 kg.Toto dekorativní plemeno se navíc vyznačujedobrá produkce vajec.Vrstvy mohou produkovat až 80 malých vajec se světle hnědou skořápkou.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Ptačí park Nemčenka se nachází v Krasnodaru, ul.Veterinární, 7. Zde najdete trpasličí kuřata z Bramy, která mají různé barvy.Náklady na drůbež a vejce můžete zjistit telefonicky +7 (861) 225-73-12
  • Mladá zvířata tohoto plemene a násadová vejce si můžete koupit na webové stránce http://www.cipacipa.ru/.Zde je velký výběr barev trpasličích kuřat Brahma.Samotná drůbežárna se nachází 20 km od moskevského okruhu podél dálnice Nosovikhinsky.Objednávku můžete provést telefonicky na čísle + (910) 478-39-85.

Analogy

Milovníci trpasličích kuřat Brahma se mohou dostat na svou farmu trpaslíka Kokhinhinova.

Liší se také atraktivním vzhledem, dobrou produkcí vajec.Dokonale zakořenit v jakémkoli, i nejtěžším klimatu.Nevyžaduje zvláštní péči a spotřebovává malé množství krmiva.

Pro milovníky neobvyklých dekorativních slepic půjdou trpasličí hedvábná kuřata.Obsahově jsou nenáročný.Zároveň mají poměrně neobvyklé peří, které může každého návštěvníka na letní chatě překvapit.

Pokud velikost ptáka není důležitá, můžete se rozhodnout pro velké slepice Brahm a Kokhinkhina.Je však třeba si uvědomit, že větší ptáci vyžadují na místě více místa a více krmiva.

Závěr

Brahmova trpasličí kuřata jsou přesnou kopií velkých Brahmů.Úplně opakují strukturu těla, charakter, návyky a peří, ale taková kuřata nepotřebují velké množství jídla a prostorné domy.

To umožňuje, aby velké množství trpaslíků Bram bylo drženo v omezené oblasti bez dodatečných finančních nákladů.Proto je toto plemeno ideální pro letní obyvatele.