Příčiny alopecie u ptáků nebo proč jsou kuřata plešatá?

Majitelé slepicích kuřat často čelí problému plešatění svých ptáků.Vědecky se toto onemocnění u kuřat nazývá - alopecie.Důvodů může být mnoho, proto se podívejme podrobněji na to, proč k němu dochází a jak s ním zacházet.

Co je alopecie u kuřat?

Toto je nemoc, která vede k plešatosti.Nejedná se o vypouštění peří podle sezóny, konkrétně o problémy s tělem u kuře, zatímco peří vypadává ze sezóny a zvyšuje se jejich ztráta.

Alopecie je rozdělena do dvou typů :

 1. Částečná - vyskytuje se v celém těle a v malém množství, takže je obtížné si ho všimnout.
 2. Plný - znatelný plešatý bod na bolavém místě v těle.

Příčiny choroby

Pravděpodobné příčiny alopecie u kuřat mohou být:

 1. podvýživa .

  U kuřat se nejčastěji vyskytuje alopecie, pokud ve stravě ptáka chybí potřebné stopové prvky a vitaminy, nebo naopak z důvodu jejich nadměrného množství.

  Častěji se tyto problémy objevují, když majitel neví, jak a v jakém množství přidat užitečné látky do potravin, a některé z nich nejsou vůbec kompatibilní a jsou absorbovány pouze odděleně od sebe.Nebo kuře postrádá množství samotného jídla, zvláštěběhem tání, a ona nemůže vyrovnat peří, které kleslo, což vede k plešatosti.

 2. Špatné podmínky zadržení .

  Zejména plešatost může nastat:

  • zvýšenou vlhkostí (neměla by být vyšší než 60%);
  • špatná teplota;
  • s nedostatečným větráním;
  • nehygienické podmínky při pravidelném čištění;
  • směnky;
  • Nedostatek vitamínu D v důsledku nedostatečného opalování a chůze.
 3. Běžnou příčinou alopecie jsoukožní paraziti , kteří se živí peřím.

  Například kuřecí roztoči, jedlíci a blechy mohou u kuřat způsobit plešatost.Poškození peří potkanem nebo myší je možné.Pokud má kuře slabou imunitu a paraziti jsou velmi zuřiví, může dojít k samotnému kousnutí, dokonce je možný výskyt kanibalismu u ptáků.

Příznaky a průběh nemoci

Nejprve začíná peří padat na ocas, pak na záda, krk a hlavu.Křídla jsou zasažena v poslední chvíli.Peří vybledne a není elastické, chmýří může také vypadnout.V důsledku toho je možné ztratit takové množství peří, že ptáci zůstanou téměř nahí.Lze pozorovat kožní léze, pohmoždění v blízkosti ložisek alopecie.

Změny ve vnitřních orgánech nejsou charakteristické, pokud problém okamžitě věnujete pozornost a vyléčíte jej.Pokud ale neodstraníte příčinu ztráty peří, pak je v důsledku nedostatku vitamínu a připevnění infekce možné porušení v různých orgánových systémech.Nedostatek vitamínů ve vrstvách v důsledku nemoci může vést k tomu, že kuře zřídka spěchá nebo dokonce přestane.

Diagnostika

Existuje několik možností pro potvrzení diagnózy.První je navštívit veterináře.Druhý - stačí prozkoumat ptáka a vidět určité příznaky peří vypadávají mimo sezónu a přítomnost podmínek pro alopecie.

Moderní léčba

Abyste vyléčili, musíte nejprve odstranit příčiny nemoci :

 1. Upravte krmenía poskytovat zdravé minerály a vitamíny s jídlem.
 2. Zlepšit podmínky zadržování a odstranit nedostatek vitamínu D.
 3. Při léčbě parazitů můžete do nádrže, ve které se slepice koupají, nalít popel, čímž zabijete škůdce.

K rychlému a účinnému ošetření a obnovení peří se používají potravinářské přídatné látky: B-12 a další vitaminy, vápník (sádra, křída, fosforečnan vápenatý a fosforečnan vápenatý), jodid draselný, síran manganatý, masové a kostní moučky, síry (2-3 mg na 1 vzorek), můžete pít jednou denně s jódem nebo slabým manganistanem draselným.

Jaké léčivé metody lze použít :

 • Chiktonik je komplexní vitaminový přípravek, který pomáhá eliminovat nedostatek stopových prvků.
 • Gamavit.Může být použit pro kuřata se slabou imunitou.
 • Ganasupervit.Multi Vitamin Supplement.
 • Desi Spray.Sprej, který se používá na povrch holé kůže, v případě zranění.
 • Operain.Krmná směs pro regeneraci peří.
 • Pokud je alopecie způsobena parazity a popel nepomáhá, je nutné použít antiparazitika (Front Line, Neomostozan, Ivomek).
 • Prášky na bázi hmyzu-akaricidů ošetřují kuřecí mechy (do 150 g na 1 metr) a ptáky (10–15 g na kuře).

Lze také použít alternativní metody ošetření :

 • Rozemelte peří, které vypadlo, a přidejte tuto směs do potraviny.Peří obsahuje cystein, který přispívá k jejich tvorbě.
 • Drtit rohy a kopyta tak, aby pták z nich obdržel chybějící stopové prvky.

Prevence

Pokud se obnoví peří ptáků a znovu se radují se svou krásou, pak, aby se zabránilo opakování nemoci, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

]
 1. Během tání je vhodné dát ptákovi potravu bohatou na organickou síru: list zelí, luštěniny, maso, kostní a krevní moučka.
  Důležité! Pokud dáte kuřecím masem štítné žlázy, může se objevit plešatost.
 2. Jídlo by mělo být dostatečné a mělo by být nasyceno nezbytnými minerály a vitamíny.
 3. Častým čištěním a dezinfekcí drůbeže se zamezí peří a zdravotním problémům.

Je nutné uspořádat krabici s popelem v kuřecí moči jako profylaxi proti parazitům kůže a je také možné namazat základny ptačího peří rostlinným olejem.Doporučuje se betonovat podlahu a zakrýt všechny praskliny v kuřecím molu, čímž se zabrání pronikání hlodavců.

pro udržení zdraví kuřat jsou nezbytné zásady řádné údržby a péče.Aby nedocházelo k nedostatku vitaminu D, doporučuje se instalovat v zimě ultrafialové lampy av létě je třeba ptáky nechat vyvěst na čerstvý vzduch a na sluneční světlo po dobu 6-8 hodin.

Závěr

Alopecie u slepic, i když to není příjemný pohled, není hrozné onemocnění.A pokud zjistíte příčinu včas a vyléčíte ptáky, nebude to mít žádné důsledky.A ještě lépe, znát správné podmínky pro udržení, krmení a prevenci parazitů, aby se zabránilo této nemoci.