Příprava zimostrázu na zimu: přístřeší na zimu a náležitá péče

Boxwood (buxusus) je keř pocházející z jižních zemí.Přesto dokáže odolávat zimním mrazům, pokud jsou pro jeho zimování vytvořeny vhodné podmínky.

Ne všechny druhy zimostrázu tolerují zimní mrazy.Nejodolnější vůči chladu v zimě jsou odrůdy Girkansky, Kolkhidsky, Evergreen.Je pravda, že někteří botanici považují první dvě odrůdy za druh stálezeleného zimostrázu.

V tomto článku se budeme zabývat tím, zda by se na zimu mělo roubit dřevo a jak to udělat správně.

Jak připravit zimostráz na zimu?

Podzimní péče o rostlinu skončila, nastal čas pro mrazy a nyní je před nimi třeba chránit zimostráz. První fází přípravyna úspěšné zimování zimostrázu je zavlažování vodou.

Ve skutečnosti je jedním z hlavních problémů zimování každé rostlinyzvadlý mráz.

Když se vlhkost odpařuje ze stonků pod vlivem mrazu, okamžitě zamrznou.Proto je před zimním chladným počasím důležiténasycení živé tkáně zimostrázu vodou.

Po zalévání v souladu s pravidly pro péči o zimostrázové dřevo v zimě musí být povrch prořezán rašelinou nebo shnilými jehlami.

Nedoporučuje se používat pro mulčování suché listí.Během zimy se zahřívá a může infikovat zimostráz plísní.

Mulčovací vrstva by měla být vysoká 5-8 cm.Nelijtek samému spodkukeře, ustupte 2-3 centimetry, aby byl zajištěn přístup vzduchu ke kořenům.

Způsoby úkrytu keřů

Boxwood snadno snáší zimu. Ale za podmínky, že je zasněžená.

Sníh slouží jako přírodní útočiště a pomáhá keřům přirozeně se bránit.

Důležitou podmínkou pro úspěšné přežití zimostrázu v zimě je takésprávné místo pro výsadbu.

Za tímto účelem se zimostrázové dřevo vysazuje ve stínu, pod velkými rostlinami nebo vedle budov na severovýchodě a severozápadě od nich.

Podstatou toho je, že na otevřených plochách, zimostrázu během tání, zahřátém sluncem , může začít růst v nepříznivých dobách .Listí, probuzené ve špatnou dobu, bude určitě trpět při prvním mrazu.Proto musíte na zimu chránit zimostráz.

Ve stínu, i během oteplování, sníh přetrvává a rostlina se neprobudí.

Přístřešky na zimu se skládají z těchto akcí:

 1. podvazkové keře .

  Je nezbytné pro standardní rostliny.Nejprve musíte vytvořit podporu pro pouzdro, zejména pokud je pouzdro dostatečně vysoké.
  Pokud se tak nestane, může se zlomit pod hmotností sněhu.Spodní část pouzdra je připevněna k podpěře pomocí lana.

  Rostliny v živém plotu jsou úhledně svázány provazem ve skupinách.

 2. Přístřešek .

  K ochraně před mrazem je na křoví rozprostřena vrstva krycího materiálu, a pokud se předpovídají silné mrazy, je zapotřebí několika vrstev.

  Krycí materiál může přímo zabalit pouzdra.Ale pokud je to možné, je výhodnější stavět rámy.Můžete je vyrobit z drátu, umístěného napříč přes pouzdro.Tento rám je pokryt materiálem a připevněn na dno těžkým nákladem nebo posypaný zeminou.

  Rám by měl být vyroben z trvanlivých materiálů , aby se neohýbal pod hmotností sněhu a nerozmačkal pouzdro.
  U vysokých exemplářů je možné použít kování ve tvaru písmene U instalované příčně - příčně nad pouzdrem.

Nezakrývejte boxwood plastovým obalem.Díky tomu, že nepropustí vzduch, se keře pod ním spojí.

Před začátkem silných mrazůmusí být jedna hrana materiálu zvýšena , aby mohl vzduch proudit do pouzder.

Veškerý materiál lze nakonec fixovat pouze , když je teplota nastavena na minus 10 stupňů .Pokud to uděláte dříve, mohou se keře během rozmrazování pozastavit.

Pro boxwoodské dřevo, které se používá jako živý plot, je vhodnějšístavět přístřešky před jedle smrkových větví. Větve jsou svázány v několika kusech a obklopují je obrubníky v podobě chaty.

Když spadlo dost sněhu, hodte jej přes úkryt smrkových větví.Tím se vytvoří vzduchový polštář a uvnitř křovin zůstane teplo a vlhkost.

Pokud ve vaší oblasti vedle růží rostou keřové keře, můžete pro ně vytvořit obecný rámový úkryt.

Pro přístup k vzduchu pod přístřeškem v několika vrstvách ťukněte pod materiál kus ohebné trubky .Vyhnutý konec ohněte a zajistěte jej v nízké výšce.

Vzduch protéká takovým větracím otvorem anámraza nepronikne.

V tomto videu se můžete vizuálně seznámit s přípravou zimostrázu na zimu:

Odstraňujeme ochranu

Abychom pokryli zimostráz na zimu,na to přišel a co dál?

S nástupem teplých jarních dnů se většina zahrádkářů ve spěchu okamžitě zbaví rostlin z úkrytu. Nespěchejte na to .Pokud krabici otevřete dříve, než se sníh úplně roztaví a země se alespoň trochu zahřeje, může to poškodit keř.

Listy a stonky pod jarním sluncem začnou aktivně odpařovat vlhkost a kořeny v této době stále nemohou fungovat tak, jak by měly.Výsledkem je, že nadzemní část vyschne arostlina může zemřít.

Je nutné postupně vychovávat keř ke slunci. První zveřejnění je nutné za oblačného dne.Aby jasné slunce nespálilo listoví.V prvním týdnu, pokud svítí jasné slunce, se krycí materiál během dne vrhne do keřů.

Můžeme uvolnit lana, která upevňují větve, teprve tehdy, když si postupně zvykne a hlavní sněhová pokrývka taje.

Nespěchejte ihned po sejmutí krytu, aby se ořízl, nechal se probudit úplně a začal růst.
Doporučujeme, abyste si přečetli články našich odborníků o vlastnostech pěstování a péče o zimostráz, jakož i výsadbu, opětovnou výsadbu a roubování rostliny na podzim.

Pozorovánívšechny tyto podmínky a přesně věděl, zda je nutné pokrýt zimostráz na zimu, pomůže keřům přežít drsné zimní podmínky a vaše rostliny vás potěší krásou po více než jednu sezónu.