Pro milovníky orchidejí.Co když se stane záliv květu?

V tropech rostou orchideje mezi kameny, kameny a větvemi stromů.Během období sucha odebírají vlhkost z půdních vrstev a kmenů stromů.Dlouhé deště vyrovnávají vodní rovnováhu nezbytnou pro vývoj rostlin.Každý pěstitel by měl vědět, že přebytek vody vede k záplavám.V důsledku toho se orchidej rozkládá a umírá.Jak zachránit květ před zamokřením - viz níže.

Rolezvlhčování

Hydratace je nejdůležitější věcí péče o rostlinu.Pro něj je nedostatek i přebytek vody fatální.

Nejdůležitější podmínkou zavlažování je udržování rovnováhy tekutin.V květinářství najdete pouze hybridy tropických orchidejí.Divoké lesní exempláře jsou velmi vzácné.

Rostliny z obchodů dávají přednost dřevnatému substrátu a vysoké vlhkosti. Mnoho pěstitelů orchidejí dělají při zalévánínásledující chyby:

 • Použijte tvrdou vodu z kohoutku.
 • Sbírejte topnou vodu nebo dešťovou vodu.
 • Okyselí vodu kyselinou šťavelovou.
Důležité! Studená voda z vodovodu není vhodná pro orchideje.Kapalina musí být očištěna od nečistot filtrací nebo vařením.Existuje mnoho důvodů, které ovlivňují zdravý vývoj a kvetení.To vše je výsledek.dodržování zavlažovacích pravidel.

Co je záliv?

Často amatérští zahrádkáři, když se zalévají rostliny metodou „ponoření“, zapomenout je včas odstranit z vodní nádrže.Půda je přesycena vodou, což může ohrozit smrt orchidejí.Takovou nadměrnou zátoku rozeznávají vráskavé listy (co dělat, pokud listy orchidejí ztratily turgor a vrásky, přečtěte si zde ).Pokud k tomu došlo ve fázi kvetení , kvetoucí květiny a poupata odpadnou (chcete-li se dozvědět více o tom, proč orchideje mizí, pupeny vypadávají, můžete zde ).To jsou pouze vnější projevy.Kořenový systém se za současných podmínek začne hnít kvůli nespotřebované vlhkosti.Pokud květina nebude uložena včas, může zemřít.

Co dělat, když je rostlina podmáčena?

Pokud byla zakoupená rostlina před nákupem převedena nebo pokud k této chybě došlo při péči o orchidej , je podmáčená květina naléhavě resuscitována - transplantována .Zároveň je věnována pozornost každé maličkosti.

 1. Orchidej je opatrně (nevytažena) uvolněna z plavidla.
 2. Z kořenového systému čistí Zemi přesností šperků, opláchnou ji vodou a provedou kontrolu.
 3. Pokud jsou shnilé kořeny, jsou pečlivě odříznuty (aby zjistily, jaká by měla být normální barva zdravého kořenového systému a proč se mění, viz zde ).
 4. Řezy se ošetřují práškovým uhlím nebo mletou skořicí, aby se zabránilo infekci a plísňové infekci.
 5. Květina je ponechána osamělá na jeden den, aby se kořeny a kořeny vyschlykrk.
 6. ​​

Hrnec je připraven předem a ošetřen mýdlovým roztokem.

Další akce :

 1. Připravený substrát se nalije na dno nádoby na květ.
 2. Ponořte kořenový systém do země tak, aby byl volně v nádrži.
 3. Zbývající země je rozptýlena po stranách.
Důležité! Rhizomy nejsou vrazeny.Krk a část kořenového systému musí zůstat viditelné.

Substrát není po transplantaci napojen.Je dostatečně hydratovaný.

Co když orchidej, která byla zaplavena, prakticky nepřežila z kořenů?Lze jej uložit vytvořením malého skleníku.Voda se nalije do plastové nádoby a květ se upevní tak, aby se malé kořeny nedotýkaly povrchu vody.Rhizomy se stříkají několikrát denně.Kapalina musí být pravidelně přidávána na požadovanou hladinu.

Když kořenové výhonky dosáhnou délky až 6 cm, jsou přesazeny do květináče , naplněné speciálním substrátem pro orchideje.

Více o tom, jak zachránit orchidej bez kořenů, si přečtěte zde a z tohoto článku se naučíte, jak oživit květ, pokud neexistuje kořenový systém a listy.

Resuscitovaná rostlina opět kvete teprve po 2 letech.

Doporučujeme, abyste si prohlédli video o záchraně převalující orchideje:

Jak ji správně zalévat?

Každý druh orchideje vyžaduje zvláštní režim a způsob zavlažování.Jeden má rád neustále vlhkou půdu, druhý musí být navlhčen po zaschnutí půdy. Frekvence zavlažovánístanoveno z řady faktorů :

 • Typ orchideje.
 • Čas roku.
 • Období kvetení a klidu.
 • Vlhkost.
 • Jídla, ve kterých roste květ.

U takových druhů orchidejí, jako je cymbidium, phalaenopsis, paphiopedilum, je potřeba vlhkosti určena potem na stěnách průhledného květináče.Cattleya, oncidium, dendrobium a odontoglossum dávají přednost zalévání po úplném zaschnutí půdy v nádrži.Vanda rostoucí s otevřeným kořenovým systémem vyžaduje každodenní postřik z postřikovací láhve.

Vodní orchideje jedním ze způsobů :

 1. Zavlažování kořenového systému.
 2. Použití konve.
 3. Ponořením.

Kořeny se stříkají stříkací pistolí, dokud jejich barva nezmění jasně zelenou barvu.Konev pro zalévání orchidejí by měla být tenká nos.Voda je distribuována po celém povrchu půdy.Zabraňte proniknutí kapaliny do vnitřní části listů a růstových bodů.Zalévá se, dokud z otvorů v květináči nezačne vytékat vlhkost.Pauza na několik minut a pokračovat v zalévání.

Způsob ponoření :

 • Připraví se nádrž.
 • Nalijte teplou vodu, předem vařenou nebo filtrovanou.
 • Do mísy vložte misku s květinou.
 • Odjíždět půl hodiny.

Během této doby je půda dobře nasycená vodou, která na dlouhou dobu uchovává dostatek vlhkosti.Po tomto postupu se z nádoby odstraní přebytečná voda.

Nápověda! Orchideje lze umístit v letním dešti, aby se přiblížilytropické podmínky na chvíli.

Během vegetačního období se rostlina zalévá 2-3krát týdně.Když se objeví stopka, půda se navlhčí častěji.Když květiny zmizí, sníží se rychlost zavlažování a půda se mezi zavlažováními vysuší.

Nabízíme vám sledovat video o zalévání orchidejí:

Orchidej je krásná pokojová rostlina, která, pokud je nesprávně udržována, může onemocnět.Na našem webu najdete články o nejčastějších onemocněních listů květů a zjistíte, proč mohou čerpat, suché, prasknout a ) zbarví žlutě.

Prevence a další péče

Aby se zabránilo opakovanému zaplavení , je nutné pečlivě sledovat vlhkost rostliny .Podle výše uvedených pravidel zavlažování se takové chyby nebudou opakovat.Orchidej, která je obnovena po přetečení, je třeba nakrmit.Hnojit se sloučeninami obsahujícími fosfor a draslík.

Nezahrnuje hnojiva obsahující dusík.Dusík způsobuje rychlý vývoj listů, ale ne pupeny.V době květu je potřebný fosfor.Jeho nedostatek vede ke snížení počtu pupenů.

Správné zalévání orchideje zajistí jeho zdravý růst a rychlé kvetení.Rostlina s vodou přijímá živiny.Pokud bude zalévání prováděno včas a bez zátok, nebude problém s orchidejemi.Zdálo se, že jedli koupili transfuzní květ nebo takovou chybu udělal květinář, neměl by být vyhozen.Může být uložen a po 2 letech bude znovu zakrytkvětiny.