Problémy a choroby Zamioculcas (Dollar Tree) a způsoby ošetření rostliny

Zamiokulkas, je strom dolaru, je květem celibátu, je mezi pěstiteli květin stále populárnější.Krásný keř s četnými listy je pozoruhodný svou nenáročností, která potěší majitele po celý rok.

Málokdy je nemocný a má jen malou expozici útokům hmyzu.V zásadě jsou všechny problémy spojeny s hrubými chybami v opuštění pro něj.

Článek představuje choroby rostlin a odpovědi na otázky: jak léčit a jak zachránit Zamioculcas před problémy.

Nemoci a problémy

Při péči o zamiokuly vždy pamatujte, že je to sukulentní,který shromažďuje vodu a ukládá ji do hlíz a masitých částí.Proto je přísně zakázáno zavlažování.Většina nemocí Zamioculcas (dolarových stromů) je spojena s přebytečnou vodou.

Zamiokulkas zežloutne

Následuje odpověď na otázku, proč listy Zamiokulkas (dolarových stromů) zžloutly a co dělat, když doma zožloutnou.Důvody zažloutnutí dolaru se mohou lišit.Zelené listy mohou změnit barvu v důsledkupřirozeného stárnutí .V tomto případě pouze dolní a v jednotlivých kopiích zbarví žlutě a klesají.Zároveň se na vrcholcích větví tvoří mladé listy.

Masivní žloutnutí listů Zamioculca jakéhokoli věku je způsobeno prudkými skokypři teplotěa proudem studeného vzduchu.NeStojí rostlina v ponoru?

Pokud pouze konce listů zbarví žlutě, znamená to, že místnost je takésuchávzduchem, z něhož strom dolaru trpí.

Žloutnutí na mladých listech je důkazemnesprávného zalévání .Nadměrná vlhkost vyvolala hnilobu hlíz a kořenů.

Pokud všechny listy zžloutnou a spadnou, předávkujete je bez zalévání rostliny.Zamiokulkas se rozhodl, že přišlo letní sucho a připravilo se na to.V tomto případě je třebapřesaditna čerstvou půdu a mělo by se začít pravidelné zalévání.Ze starých stonků brzy vyrazí mladé větve.

Pokud neroste

Níže je uvedena odpověď na otázku, proč Zamiokulkas nebo strom dolaru nerostou dobře a nedávají doma nové výhonky.Mladý keř obvykle roste velmi pomalu a nedává více než několik listů ročně.Důvodem je, že květ celibátu vrhá všechny své sílyna vývoj hlíza přilehlých kořenů.

Začne pěstovat pozemní část až poté, co zvládne celý okolní prostor v hrnci.

Totéž se stane, pokud v prostorném kontejneru zasadíte i velmi dospělou rostlinu.

Dalším důvodem špatného růstu a nedostatku nových výhonků jedestrukce kořenového systému .Pokud je květina často napojena nebo voda nezajišťuje odtok do pánve, hlízy pravděpodobně hnijí.

Přirozeně se vývoj zcela zastaví a Zamioculcas umírá.V tomto případě je možné pouze odříznout zemčásti a zkuste je znovu zakořenit.

Dolarový strom může odpočívat a zastavit růst v klidu.Protože rostlina pocházela z Afriky, její „hibernace“ začínáv únorua trvádo července .

Tmavé skvrny

O čem jsou tmavé skvrny na stopce Zamioculcasu?
Výskyt černé a tmavé skvrny kaštanu na listech a stoncích dolaru signalizuje dokonalépřehlédnutí během odletu .

Bloty se mohou tvořit z toho, že byly během přetečení drženy v chladné místnosti, hniloby jednotlivých kořenů a hlíz.

Skvrny na kmeni mohou také naznačovat nadměrnou vlhkost půdy.Navíc se objevují, pokud část kořenů z nějakého důvodu zemře.Pokud neexistují žádné další problémy a strom se vyvíjí dokonale, pak je to jen přirozená dekorace Zamioculcus.

Stonek pomačkaný

Proč se stonek pomačkal v Zamiokulkách?
K tomu může dojít pouze při závažnémnedostatku vody .Závod se snaží využívat své rezervy a postupně se vyčerpává.

Buď Zamioculcas zaléváte velmi zřídka, nebo používáte nedostatek vody, nebo hromada zeminy ztuhne a voda stéká do pánve po stranách, aniž byste namočili půdu.

Hlízy a kořeny hniloby

Co udělat, pokud má Zamiokulkas kořeny hniloby?
Nejčastější problém, který se vyskytuje při pěstování zamioculků.Zdá sez přetečenía přebytečné vody v zemi.

Stále vlhká půda a teplé prostředí přitahují patogenní původcehouby, které způsobují hnilobu.

Abychom zachránili rostlinu, musíme jednat radikálně.Strom musí být vyjmut z květináče, kořeny zbaveny nečistot a umyté v teplé vodě.Nyní byste měli odříznout všechny zasažené kořeny a vystřihnout shnilé oblasti hlíz.Měla by zůstat pouze zdravá tkáň.

Poté by Zamioculcas měl být ošetřenjakýmkoli systémovým fungicidem- Hom, Acrobat, Vitaros, Fundazol.Hrnec a veškerá půda jsou nahrazeny novou, dříve dezinfikovanou vroucí vodou nebo zahříváním v mikrovlnné troubě.Teprve poté je rostlina zasazena do kontejneru.

V případě závažných rozsáhlých lézí, když se hlízy zcela hnilo, odřízněte stonek nebo listy a zakořente je.Můžete použít výhradně neinfikované části květu.

Větev se zlomila

Co mám dělat, když se větev odlomila u dolaru?
Pokud omylem vyřadíte útěk, nenechte se odradit!Ránu na zamioculkáchposypte aktivovaným nebo aktivním uhlím , abyste zabránili napadení bakteriemi.

A odříznutou střílelku těsně nad šrotem a umístit do nádoby s vodou.Brzy se na něm objeví kořeny a ve své sbírce můžete získat další strom dolaru.

Proč plačící strom dolaru?

Objeví se tedyochranný mechanismus rostliny , díky kterému se rostlina stejně jako ostatní aroidy zbaví přebytečné vody.Zamioculcas křičí po přílišném zalévání a se zvyšující se vlhkostí v atmosféře, například,po postřiku nebo před deštěm.

Guttation(plačící rostliny) nastává, když povrch listů přestane odpařovat vlhkost nebo nemá čas se ho zbavit.V této době jsou aktivovány hydatody - žlázy umístěné na koncích listů.Vypouštějí kapičky vody.

Škůdci

Níže jsou uvedeny dva nejběžnější škůdci Zamioculcas:

Květinové midges

Co dělat,jestli jsou v Zamiokulkách midi?
Černí létající midges se chovají v podmínkáchkonstantní vlhkosti .Dospělí jedinci žijí na povrchu rostliny a vejce jsou položena do země.Larvy také žijí v půdě a jedí kořeny.

K úplnému odstranění škůdců je nutné vykopat zamioculky a nechat je uschnout.Nyní použijte půdu z hrnce, ošetřete nádobu vroucí vodou nebo silným manganistanem draselným a naplňte čerstvou zeminu.

Po vysušení zkontrolujte hlízu a kořeny, odřízněte všechny podezřelé oblasti a ošetřete slabýmmanganistanem draselným .Místo toho můžete použít drcené uhlí jednoduše ponořením všech kořenů do něj.Tyto produkty dokonale dezinfikují tkáně, zabraňují rozpadu a šíření škůdců.

Nyní lze dolarový strom vysadit v nové půdě, alenemít být napojen !Nechte květinu několik dní osamocenou a znovu pozorujte možný vzhled středních květů.Aby se zabránilo jejich novému útoku, voda pouze přes pánev.

mšice

Všemocný škůdce neobcházípozornost a zamioculcas.Malý hmyz se množí rychle a vytváří uvnitř kolonií rozsáhlé kolonie.Pokud mšice nezničíte včas, můžete ji jednoduše zničit.
Většina moderníchinsekticidůmůže být použita proti těmto hmyzům, například Intavir, Fas, Actellik, Decis, Karate.

Z lidových léčivých přípravkůbylinné ozdobypampelišky, měsíčku lékařského a opáleného fungují dobře.

Zamioculcas překvapivě houževnatá a životaschopná rostlina!I když jste ztratili kořeny nebo listy, může být znovuzrozen téměř z ničeho.Pokud budete postupovat podle doporučení odborníků, nemusíte se vůbec zabývat škůdci a chorobami květin.