Proč brát a jak chovat metronidazol u kuřat ve vodě?

Při chovu kuřat se zemědělci potýkají s problémem, jako jsou invazivní choroby.Způsobují parazity, které pronikají do těla kuřat špinavým stelivem nebo jídlem.

Někteří nejprve nevědí, co dělat, a začnou s potomky zacházet různými lidovými způsoby.Tento přístup může velmi negativně ovlivnit vývoj a zdraví kuřat.

Metronidazol byl vyvinut pro boj s parazity.Jedná se o účinný lék, který se vyrovná s mnoha nemocemi a působí jako vynikající prevence.

Co je to tento lék?

Metronidazol je antiparazitické léčivo, které účinně bojuje s anaerobními mikroorganismy .Má umělé složení, které ovlivňuje dýchací systém parazitů a přispívá k nástupu jejich okamžité smrti.

V drůbežářství je tato droga považována za jedno z povinných antibiotik pro léčbu a prevenci chorob způsobených bakteriemi, jako jsou:

 • Giardia;
 • améba;
 • histonády;
 • Trichomonas.

Metronidazol se uvolňuje ve formě tablet, které se nacházejí v polymerových plechovkách.Jedna sklenice obsahuje 1 000 tablet.Existuje uvolněná forma prášku.50 mg hlavní látky v jedné tabletěobsažené v množství 12,5 mg. Náklady na léčivo jsou 165 rublů .

Indikace pro použití

Metronidazol je antiparazitické léčivo, které má výrazný antibakteriální účinek.Aktivní proti mnoha parazitům a anaerobním mikroorganismům.

Je vynikající pro ošetření hospodářských zvířat. Používá se v drůbežářském hospodářství k léčbě a prevenci patologických stavů, jako jsou :

 • kokcidióza;
 • histomoniáza;
 • trichomoniáza.

Aktivní složky léčiva ze žaludku pronikají do orgánů a tkání a hromadí se v játrech ptáka.Vylučuje se po 2 dnech stolicí a moči.Při porážce je zvíře povoleno 120 hodin po poslední dávce.

Zvláštnosti podávání

Kokcidióza

U ptáka postiženého touto chorobou jsou pozorovány následující příznaky :

 1. špatná chuť k jídlu;
 2. zvýšená touha pít;
 3. nehybnost;
 4. průjem s krevními sraženinami;
 5. kuře se snaží být pryč od svých příbuzných;
 6. kuřata jsou koncentrována poblíž zdroje tepla;
 7. paralýza.

Metronidazol lze použít k léčbě a prevenci této patologie.Pokud je k léčbě, pakje léčivo podáváno v dávce 0,1 g hlavní látky na 1 kg hmotnosti ptáka .Na 5 kg kuře tedy stačí jedna tableta.

Požadovaná dávka prášku nebo tablety by měla být naředěna ve vodě a roztok by měl být kuřeti v zobáku zaveden pomocí pipety nebo stříkačky.Vezměte Metronidazoljednou denně.Trvání léčby je 1,5 týdne.

Pozor !Existuje způsob, kdy se lék nepodává s vodou, ale s jídlem.Tabletu jemně nasekejte, nalijte do jídla v množství 150 mg na 1 kg jídla.Vedení recepce po dobu 10 dnů.

Pokud je metronidazol podáván jako profylaxe, měl by být smíchán s jídlem v množství 0,2 - 0,25 g na 1 kg kuřat.Profylaxe kokcidiózy může trvat 1,5 měsíce.

Histomoniáza

Následující symptomy jsou pozorovány, když jsou kuřata ovlivněna histomoniázou :

 • špatná chuť k jídlu;
 • nečinnost;
 • pěnivý průjem;
 • kroucení křídel;
 • Kuřátko se snaží zůstat stranou od svých bratří;
 • kontaminované peří;
 • kůže na hlavě je modrá.

Toto onemocnění může postihnout kuřata od 20. do 90. dne života .U dospělých ptáků je histomonóza extrémně vzácná.Pokud se k léčbě onemocnění používá metronidazol, spotřebuje se 0,25 g léčiva na 1 kg hmotnosti.

Zředí se ve vodě a podává se stříkačkou 3krát denně po dobu jednoho týdne.K krmivu lze přidat prášek nebo prášek.Na 1 kg jídla se použije 4,5 g metronidazolu.Rozdělte na 3 dávky.Průběh léčby je 10 dní.

Proprofylaxe prášku v kombinaci s krmivem podle schématu: na 1 kg hmotnosti ptáka 20 mg léčiva.Dejte ptákovi 3-5 dní.Mezi kurzy by měla být přestávka - 10 dní.

Co udělat, pokud je dávkování nesprávné?

Pokud je dávka léčiva nesprávně sestavena a je užívána dlouho, může u ptáka dojít k alergické reakci.Toto je jediný vedlejší účinek Metronidazolu.

Pokud existuje alergie, zrušte terapii a poraďte se s veterinárním lékařem.Bude schopen vyzvednout lék podobné akce.

Metronidazol je účinný prostředek v boji proti parazitům, které infikovaly tělo kuřat .Pokud zahájíte terapii tímto lékem včas, můžete svou farmu zachránit, aniž byste nechali zemřít mladý růst.

Zvláštností léčiva je, že může být podáván nejen k léčbě, ale také jako profylaxe.