Proč je Deniz pelargonium považován za nejlepší z růží podobných odrůd rostliny a jak se o tuto květinu starat?

Rosebuds jsou skupinou zonálních pelargonií.Patří do rodiny Geranievů.A odrůda Denise je bezpochyby oblíbená jak na výstavách, tak mezi pěstiteli květin.To je pozoruhodné tím, že jeho květy jsou svěží květenství - jako by z malých rozkvetlých keřových růží.V článku si každý bude moci prohlédnout fotografii Denise a dozvědět se vše o podmínkách pro pěstování rostlin této odrůdy.

]

Popis, historie a fotografie

Pelargonium udeří svou vůní.Odrůda Denise je možná tím nejlepším ze všech růžových, protože její mnoho růžových pupenů je jako by propojeno v luxusních květenstvích.

Keře jsou nízké - pouze 60 - 80 cm, ale poměrně silné .Pokud je pouzdro tvarováno správně, vypadá to obzvláště působivě.Je pozoruhodné, že uprostřed květu jsou okvětní lístky světlejší než spodní a tento kontrast dává odrůdě Denise zvláštní kouzlo.

Tato květina pochází z Jižní Afriky, takže relativně snadno toleruje nedostatek vlhkosti.

Pozor! Docela často, místo odrůdy Denise, se někteří prodejci pokoušejí odříznout odřezky jiných odrůd nesoucích růže, přičemž využívají výhody své vnější podobnosti.Proto nakupujteJe rozumné dělat v mateřské školce, abyste se chránili před padělky.

Tuto květinu uznávají odborníci i amatéři, nejvhodnější z celé rodiny.Mnozí jí říkají Denis, a ještě více laskavě - Denisk.

Cena zakořeněného stonku

Pelargonium Deniz je pěstiteli květin tak milovaná, že jsou připraveni zaplatit značnou částkuza stopku - asi osm set rublů.

To však vůbec neznamená, že se dá snadno koupit - není snadné najít takový stonek.

Semena z Holandska se rovněž prodávají na internetu, ale vztahují se pouze na chovatele , kteří provádějí pokusy o šlechtění těchto rostlin.Semena také nejsou levná.

Pokyny pro péči o rostliny

Pravidla pro výsadbu a péči o květinu nejsou tak komplikovaná, ale pokud je nebudete dodržovat, pěstitel nikdy neuvidí kvetení jeho květů.- takový je pelargonium Denise.

Osvětlení a místo

Rostlina má ráda světlo, proto se doporučuje udržovat květinu doma, kde je hodně slunce , je lepší na parapetu.V létě lze květinu vytáhnout na balkon nebo terasu, do zahrady.

Rostlina by měla být zastíněna před přímým slunečním světlem, aby se zabránilo popálení listů a stonků.

Pokud je rostlina držena venku v létě, není třeba ji ztmavovat. Nedostatek světla má nejnepříznivější důsledky:

 1. Špatné kvetení.
 2. Žloutnutí listu a jeho padání.

Teplota

Teplota by měla být mírná.Optimální režim:

 • léto - 20-25 stupňů;
 • Zima - 12–15 stupňů.

Příliš nízká teplota může výrazně ovlivnit zdraví rostlin.

Požadavky na půdu

Denise potřebuje pro pelargonium volnou, výživnou půdu s neutrální kyselinou.V prodeji jsou pro tuto květinu speciální půdní směsi.

Pokud pěstitel preferuje nezávislé kompilace půdy, bude potřebovat:

 • trávník;
 • humus;
 • rašeliniště;
 • písek.

První tři jména se berou ve stejných objemech - každá dvě části, ale jedna část je potřebná pro písek.

Důležité! Pro výsadbu pelargonia je nezbytná dezinfekce půdy!

Kromě toho květina potřebuje také drenáž.K tomu použijte:

 • expandovaná hlína;
 • malé oblázky;
 • oblázky;
 • Bitva cihel.

Zalévání

Zalévání rostlin vyžaduje pravidelné, ale ne příliš hojné .Princip je: nedostatečné plnění je lepší než přeplnění.Druhá možnost je plná Denise velmi rychlého rozpadu kořenového systému.Signálem pro další zalévání bude proto znatelné sušení horní vrstvy substrátu.

Není nutné stříkat květ, protože to může vést k vývoji hniloby a plísní.

Vrchní úprava

Pro aktivní kvetení a zdraví Denise je nezbytné pravidelné doplňování ve formě minerálních komplexních přísad.Tato událost se koná na jaře následovně:

 1. Za účelem vytvoření svěží zeleně, půdyobohacené dusíkem.
 2. Na samém začátku kvetení se provádí přechod k hnojení potašovým fosforem - to zajistí svěží kvetení.

Nemoci a škůdci

Pelargonium Denise není příliš vybíravá, ale není chráněna proti chorobám a škůdcům.Možné problémy s rostlinami:

 • Gray Rot .Velmi časté onemocnění pro pánevní horečku.Příznakem onemocnění je šedý, nadýchaný povlak na listech.Nejpravděpodobnější příčinou je nadměrné zalévání a nízká teplota vzduchu.Aby se problém odstranil, jsou zasažené listy z rostliny odstraněny.Poté se Denise postříká systémovým fungicidem.
 • Rez .Neméně běžný problém.Na listech se objevují skvrny - hnědé, hnědé.List je v tomto případě také odstraněn a ošetřen fungicidem.
 • Whitefly .Nejnebezpečnější pro tuto rostlinu.Pokud jde o larvy, mohou být na právě zakoupeném květu a aby se zabránilo neúspěšnému nákupu, musíte pečlivě zkontrolovat keř.Larvy nebo bílá vejce na listech by měly sloužit jako důvod pro odmítnutí nákupu - je velmi obtížné chovat molice.
 • Mealybug .Vyznačuje se bílou, jako by se chřadly bavlněné shluky v osách listů.Zde přicházejí k záchraně systémové insekticidy a čím dříve je ošetření provedeno, tím lépe může hmyz zabít hmyz.
 • Nedostatek květu .Hlavním důvodem tohoto jevu je příliš vysoká pokojová teplota v zimě.Jak již bylo zmíněno, měla by být 12-15 stupňů.

Správné oříznutí

Nápověda .Prořezávání by mělo být prováděno s extrémní opatrností - květinu se to opravdu nelíbí.

Aby nedošlo k poškození zařízení během těchto prací, musíte znát jednoduchá pravidla:

 1. První prořezávání by mělo být provedeno až po konečném zakořenění Deniz pelargonium.
 2. Při ořezávání by měl být použit ostrý a dezinfikovaný nástroj.
 3. Štěpání by mělo být prováděno pouze na základě růstu mladých výhonků - v tomto případě je boční větvení rychlejší.

Na podzim, po rozkvětu, je nutné odstranit ty větve, které jsou nemocné, příliš slabé nebo zvadlé.

Funkce reprodukce

Tento proces je možný pouze stříháním.Celý problém spočívá v tom, že Deniz pelargonium není schopen přenášet rodičovské vlastnosti prostřednictvím semen.Jinými slovy, pokud se pokusíte vyrobit sazenici ze semene odrůdy Denise, získáte nejběžnější pelargonium, nikoliv růže.

Cesta od řízků k hotovým sazenicím trvá asi rok .Pokud dojde ke zakořenění na jaře, může mladá rostlina dát první barvu již v nadcházejícím létě.

Zkušení pěstitelé květin doporučují odřezky od února do března, ale pokud má Deniz pouze jeden exemplář od majitele, je lepší počkat, až rostlina vybledne, a střílet na podzim.

V zimě se to neděje, protože kvůli krátkým denním hodinám se stopka nebude moci plně rozvinout.

Proces zakořenění

Proces zakořenění není o nic méně zodpovědný, existují jeho vlastní nuance .Jak na to správně:

 1. Z matečné rostliny je pořízen apikální výhonek - 5-7 cm. Je nutné, aby měl alespoň tři internody a nejméně čtyři listy.
 2. Řízky se suší pokládáním na papír - sušení trvá jednu až dvě hodiny.
 3. Ze spodní části je nutné odříznout všechny listy a květenství, pokud existují, nedovolí hnilobě řízků.
 4. Střelba je umístěna ve vlhkém substrátu, který se skládá ze směsi půdy, písku nebo perlitu a prohlubuje stopku o jednu internodu.Hrnec s rukojetí musí být umístěn například na parapetu - to dá dobré světlo a teplo.
Při pravidelném zalévání a normálním osvětlení musí kořen stonku zakořenit do dvou až tří týdnů.

Je lepší použít průhledné sklo vyrobené z plastu - to umožní vizuální ověření zakořenění, které se uskutečnilo.

Transplantace

Pelargonia v květináčích rostou rychle, a proto vyžadují transplantaci poměrně brzy. Je lepší to udělat na jaře, před aktivním rozvojem květu.

Květináč by měl být o 2-3 cm větší než ten předchozí a půda by měla být čerstvá.

Složení půdy:

 • humus;
 • rašelina;
 • písek;
 • trávník;
 • perlit.

Poměr: 2-2-1-4-1.V případě potřeby si můžete zakoupit hotovou zeminu.

Dále:

 1. Rostlina se několik dní udržuje v mírně vlhké půdě.Vznik nových výhonků naznačujeúspěšné zakořenění.
 2. Oříznutí následuje za vytvoření keře, navíc stimuluje kvetení.Děje se to opatrně, mladý výhonek se odstraní na samém základně nebo zůstanou stonky 5-7 cm dlouhé.

Režim zavlažování je mírný, dokonce opatrný .Světlo by mělo být dostatečné, ale bez přímých paprsků slunce.

Každý, kdo chce na okenní parapet umístit nenáročný, dlouhý a hojně kvetoucí pelargonium, bude moci najít svou vlastní oblíbenou odrůdu.Na našich webových stránkách najdete popis a fotografie takových druhů květin, jako například: královský, trpaslík, ampelous, terry ], tulipánový, zahrada, Pak Viva, Hedvábí a Ludwigsburg Flyer.

Odrůda Denise je nejpohlavnější květ mezi růžovými ložisky pelargonia.Je charakterizována nejen svým velkolepým vzhledem, ale také svou nenáročností, protože není tak těžké ji pěstovat.Přesto si musíte vybrat to správné místo v domě a kompetentně se o rostlinu starat, dodržovat jednoduchá pravidla.Hodně štěstí v chovu Denise!