Proč kuřata odmítají jíst a měli byste se postit?

Stává se, že kuřata odmítají jídlo bez zjevného důvodu.Existují však důvody.

Konec konců, kuře, všežravé stvoření, krmivo jednoduše nebude ignorovat.

Někteří majitelé, nejčastěji ženy v domácnosti, dokonce cvičí kuřata nalačno, připisují jí léčivé vlastnosti - omlazení hospodářských zvířat a zlepšenou produkci vajec.

Je pravda, že tato teorie neobdržela oficiální potvrzení a je nepravděpodobné, že by ji přijala.A skutečnost, že hladovění drůbeže je nemoc, již veterináři potvrdili.

Co je to půst kuřat?

V počátečním stádiu choroby kuře postupně ztrácí chuť k jídlu, začne jíst méně a méně a poté přestává mít zájem o jídlo obecně.Hřeben ztmavne u ptáka, ztrácí váhu a vzhled, přestane se pohybovat a v důsledku toho umírá.

To vše se děje ve velmi krátkém období.Týden je dost na to, abych šel do „jiného světa“ kvůli hladovění kuře.

Stupeň nebezpečí

Nebylo známo, kde, jak a za jakých okolností toto onemocnění vzniklo.

Míra nebezpečí hladovění kuřat však může být určena skutečností, jak neočekávaně a nepostřehnutelněproniká do domu a může zničit celé stádo, pokud nebudou přijata nezbytná opatření.

Toto onemocnění je nebezpečné, protože ptákům chybí minerály a živiny. Hladovění může mít za následek jiné choroby, které jsou již infekční povahy .

Toto je pravomoc přimět každého, aby se v první fázi nemoci staral o svého opeřeného hostitele, a posílil tak kuřecí stravu vitamíny.Jinak můžete ztratit, pokud ne všichni, pak většinu hospodářských zvířat.A to bude docela nepříjemné, protože hladování není nakažlivé onemocnění a lze s ním zacházet pouze s pozorností.

Jaký je důvod?

Bez ohledu na to, jak paradoxní to může znít, je důvod odmítnutí krmiva v samotném krmivu.Pokud jste krmili slepice ultramoderními směsemi, které obsahují příliš mnoho bílkovin, v moči se nahromadila kyselina močová a vyvinula se dna vnitřních orgánů.

Symptomatika

Jakmile ptáci aktivní v absorpci potravin přestanou přistupovat ke krmítku, růstový proces u mladých se zpomalí, opadnutí opadá, slepice slepice po velmi dlouhou dobu, barva peří se nemění k lepšímustrana.

Ošetření je krmeno

Způsob, jak zvládat takové nepříjemné onemocnění, jako jsou kuřata nalačno, jedostatek a přiměřená výživa .Taková rada puzzluje některé majitele drůbežářských farem: je třeba ošetřovat kuřata, ale co když nechtějí jíst?

​​

Veterináři nicméně trvají na vyvážení stravy , přidávají do ní maximální množství vitamínů a diverzifikují potraviny .(tj. nenabízet kuřata stejné zrno každý den) a pak začnou dobrovolně projevovat zájem o jídlo a po nějaké době se vrátí ke své obvyklé stravě.

Kromě toho jim bude každé krmení opět radostí.

Prevence

Abyste se vyhnuli tomuto nezákazlivému, ale extrémně nepříjemnému onemocnění kuřat, stačí dodržovat jednoduchá pravidla, která jim umožňují žít pro ně v pohodlných podmínkách..

  • Nejprve , nedocházelo k žádnému vtlačení do kuřecího moku.Slepice by měly být umístěny tak, aby existoval určitý prostor, aby vzduch nestagnoval, ale volně cirkuloval.
  • Za druhémusí kuřata procházet a mít přístup na zelenou trávu bohatou na vitamín B.

Hladovění rovněž brání vitaminu A..Proto pro kuřata nenahrazujte mrkev, seno a mouku.Babičky ve vesnicích úspěšně krmily své kuřata vrcholky řepy a ani jedna z kuřat, věřte mi jako ověřený fakt, odmítla jídlo.

Pokud je to možné,přidejte kuřata do krmiva mléko nebo rybí olej- vynikající prostředky pro půst.

Někteří majitelé, kteří se obávají hladovění kuřat, zejména v období podzim-zima, vyrábějí krmné směsi pro drůbež s přídavkem kostní a rybí moučky, mletého masa a dokonce i masového vývaru.

Mezi ně patří originály, které uchovávají živé červy na zimu, které se kuře nedostane pod sněhem, ale opatrný majitel se o to postaral a poskytl hospodářským zvířatům tak důležitým pro ptákypochoutka.

Co je třeba se vyvarovat při přípravě správné kuřecí stravy, je sůl a minimalizovat spotřebu domácího kuře, pšenice a kukuřice.

Doprovodné nemoci

Téma bude neúplné, pokud si nevzpomeneme na tzv. Nemoci spojené s půstem.Některé z nich se stávají příčinou hladovění, jiné - výsledek.

Je však zřejmé, že chodí ve stejném „postroji“.Proto pro úspěšný boj proti nemocem je důležité znát jejich příznaky a průběh.

Dna.Kvůli přebytku bílkovin v krmivu je diagnostikována jako otrava kyselinou močovou.K otravě dochází náhle, hlavním příznakem je rychlá změna barvy hřebenu z červené na hnědočervenou.

Pokud jsou takové metamorfózy zaznamenány, neprodleně přijměte opatření k léčbě.A tady nepomůžete s žádnými antibiotiky - pouze úplnou vitaminizací.

Spása je ve stravě, která obsahuje zelenou trávu, naklíčená zrna a kvasnice (pivo a pekař).Změna stravy by měla být prováděna pravidelně - to je nezbytný předpoklad, aby se zabránilo vyhladovění kuřat a dně vnitřních orgánů.

Nedostatky vitaminu

Toto onemocnění se vyskytuje na stejném základě jako hladovění - z nedostatku vitamínů ve stravě.Kuřata jsou zvláště náchylná k nedostatku vitamínů.

Požadavky rostoucího organismu jsou obrovské, ale pokud krmivo tyto požadavky nesplňuje, namísto aktivního růstu organismus uschne: jeho obecná aktivita, výměna energie je narušena a kuře prostě začínádegradovat.

Ale nejen mladá zvířata trpí nedostatkem vitamínů, ale dospělí trpí nedostatkem vitamínů.Nedostatek vitamínů A, B a D způsobuje, že kuřata zdobí loděnice v utlačovaných, ztracených koordinacích pohybu, nepřirozeně se ohýbajících, roztavených jedincích.

Vitaminóza je léčena a je jí zabráněno stejnou metodou - chůze, přístup k přírodním vitamínům, dostatek čerstvého vzduchu a sluneční světlo.

Trpaslík Leggorn je menší kopií slavného plemene Leggorn.O rozdílech se můžete dozvědět na našem webu.

Poškozené opeření u kuřat se také nazývá aperióza.Přečtěte si zde, jak se s tím vypořádat.

Stresové faktory

Stres pro drůbež je stres těla, který vznikl v souvislosti s určitými okolnostmi, kterým se kuře nemůže přizpůsobit.

Mezi nejnebezpečnější stresové faktory patří podvýživa nebo její nedostatek.Hladovění a úzkost u ptáků vede k oslabení imunity a výskytu různých nemocí.

Dobré a dobře krmené kuře

Žádný nerešpektovatel chovatele drůbeže nedovolí půstním kuřatům, oslabuje imunitu ptáků a proniká patogenními viry do slabého kuřecího organismu.A proto má dva důvody:

  1. Vždy cítí svou odpovědnost za ty, které zkrotil.
  2. Jako praktický člověk chápe, že dobře krmené kuře je výbornou produkcí vajec a kvalitním masem ke stolu.