Proč Petúnie vyschne, co dělat, aby oživil květ a jak se o něj starat?

Petúnie je oblíbená květina mnoha manželek v domácnosti a není v ní nic překvapivého: není těžké se o ni starat, neliší se složitostí květu a navíc se vyznačuje bujnou barvou.Nezkušené zahradníky a ženy v domácnosti však často čelí problému sušení petúnie.V tomto článku se budeme zabývat příčinami vyschnutí květu, co by se mělo v takových situacích udělat, a také pravidly řádné péče o rostlinu.

Důvody

Sušení petúnie je pro zahradníky velkým problémem .Aby nedošlo k vysušení rostliny, je třeba znát její příčiny.

Nesprávná péče

Jak ukazuje praxe, sušení může být často způsobeno nesprávnou péčí, která může zahrnovat:

 • Nedostatek čerstvého vzduchu .Pro správný růst rostlin je nutné květinu „vzduchovat“ tak často, jak je to možné, otevírat okno nebo okno za teplého počasí.
 • Nedostatečné zalévání .Při nedostatečném zalévání můžete předčasně zalévat během tepelné sezóny nebo nadměrné vlhkosti v půdě v chladném období (kořeny hniloby, to ovlivňuje listy).

Nebezpeční škůdci

Co udělat, pokud není důvodem nesprávná péče?Stává se také, že příčinou sušení petúnieškůdci mohou sloužit .Nebezpečnými škůdci pro petúnie jsou roztoči, mšice a hlístice.

Škůdci nepříznivě ovlivňují vývoj a úplnou existenci rostliny, což může následně ovlivnit její sušení.Pokud nebudou opatření přijata včas, může Petúnie zemřít.

Doporučujeme sledovat video o škůdcích Petúnie:

Onemocnění

Nejčastěji rychle fungující plísňové infekce mohou sloužit jako petúnie.Mechanismus vývoje infekcí je jednoduchý a jasný: houba ovlivňuje cévy v bazální zóně a nedovoluje živinám dosáhnout stonku, listů.Rostlina nedostává vlhkost, výživu a postupně schne.

Více informací o nemocech a škůdcích petúnie lze nalézt v tohoto článku.

Proč suché listy klesají?

Zpravidladochází k sušení spodních listů rostliny v období od konce srpna do začátku září .Důvodem je to, že rostlina je starší než 2 měsíce, a tak zbavuje již zbytečné listy.

Pokud nejde o stáří rostliny, dalším důvodem může být nedostatečné osvětlení rostliny.To se stane, když petúnie po dlouhou dobu stojí na tmavém místě.Obecně jsou příčiny vysušení dolních listů dostačující.

Mezi nimi je třeba zdůraznit nejčastější:

 • Nesprávná péče.
 • Škůdci (roztoči, mšice, hlístice).
 • Nepříznivé podmínky prostředí.
 • Šedá hniloba.
 • Nedostatek železa v půdě.

Co dělat, když rostlina zaschne?

Konkrétní jednání pěstitele závisí na přesné příčině.Při neodborné péči je nutné pouze přezkoumat podmínky zadržení, a pokud jsou infikovány parazity, je nezbytné bezodkladné ošetření chemickými látkami.
 • Nepravidelné zalévání .Pokud je důvodem vysušení nesprávné zalévání, pak by měla být rostlina zasazena do jiného květináče jako profylaxe a posypána drenáží do půdy.
 • Šedá hniloba .Aby nedošlo k vysušení, odstraňte poškozené oblasti rostliny a ošetřte jejich místa křídou nebo dřevěným uhlím.
 • Múčnatka Začněme, stojí za to odstranit poškozené části rostliny a dát ji do vzduchu za teplého počasí po dobu asi 15-20 minut.Dále by měla být půda ošetřena, půda ošetřena fungicidem.
 • Chloróza železa .Aby se zabránilo vysušení rostliny, měla by být ošetřena roztokem kyseliny citronové a síranu železa.Měl by být zpracováván 1-3krát denně.
 • Mšice .Je třeba se zbavit mšic ručně, potom zpracovat rostlinu pomocí roztoku aktary, fufanonu a důvěrníka.Postup opakujte jednou denně.
 • Nematodes .Nematody jsou pro rostliny škodlivé a jejich zbavení je docela obtížné.Pro osvobození byste měli vyzkoušet nástroj „Narcissus“.Pokud to nepomůže, petúnie by měla být přesazena do nové půdy.
 • Roztoč pavouk .Chcete-li se toho zbavit, měli byste připravit roztok neoronu a apolla v proporcích1-2 a 0,5 mililitrů na litr.Mokrá hojně spodní část rostliny.

Metody resuscitace

Je důležité vědět, žeoživení sušené rostliny je možné pouze tehdy, pokud zbývá alespoň jedna živá část ].Pokud petúnie zcela vyschla, není žádná šance na resuscitaci.

Představte si, že máme ještě jednu živou část.Aby se v tomto případě obnovila rostlina, bude nutné ji zcela umístit do čisté teplé vody a po oříznutí zaschlých a mrtvých částí počkat tři hodiny.

Na celý den je v kbelíku s teplou vodou místo.Někteří dokonce považují tuto metodu za účinnější.Pokud v procesu „máčení“ má rostlina malé výhonky, znamená to, že začíná ožívat.

Tajemství řádné péče

Když už mluvíme o řádné péči o rostlinu, stojí za zmínku, že odrůdy s velkým květem absolutně nemají rádi vlhkost nebo částečný stín, vítr je pro ně zvlášť strašnýa silný déšť.Pokud mluvíme o petúnii obecně, pak, stejně jako všechny ostatní rostliny, potřebuje řádné zalévání zahradníkem. Rostlina by měla být napojena, protože zasychá .

 1. Pokud držíte na balkoně květinu , měli byste ji zalévat jednou za dva až tři dny.
 2. Pokudv záhonu- jednou za dva dny nebo každý den za horkého počasí.
V žádném případě by nemělo být dovoleno okyselení půdy a stagnaci vody - to způsobí okamžitou smrt květu!

Pokud jde o hnojiva, zde je petúnienenáročný .Hnojiva jsou vhodná pro všechny, s výjimkou čerstvého hnoje.Praxe však ukazuje, že rostlina roste bujně kvetoucí a bez hnojiv.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak se správně starat o petúnie:

Další informace o nemocech Petúnie a jejich léčbě najdete v dalších článcích v této části.Z nich se dozvíte, co dělat, když listy rostliny zblednou, lepkavé nebo začnou zbarvovat žluté a co dělat, když Petúnie uschne.

Každý zahradník, který pěstuje petúnie, ho chce vidět jako dospělou, kvetoucí rostlinu.Aby vyschnutí květu nezastínilo jeho přání, musíte znát možné příčiny tohoto procesu a uchýlit se k řádné péči o Petúnii.