Proč se u ptáků vyskytuje kandidóza a lze tuto nemoc vyléčit?

Ptačí kandidóza je časté onemocnění, které se projevuje v lézích sliznic trávicího traktu.

S vývojem choroby jsou ovlivněny struma a sliznice.Toto onemocnění je běžné téměř ve všech zemích.

Toto onemocnění je pro drůbež velmi život ohrožující.Během celého období studie nemoci bylo zjištěno, že smrt ptáků po této nemoci nastává přibližně ve 100% případů.

Candida bakterie jsou v přírodě velmi populární.Identifikovat použité studie sliznic.

Patogeny kandidózy u ptáků

Jsou to asporogenní kvasinky, vačnatci.Tyto mikroby se chovají pučením.Objevují se pseudomycelie, chlamylospory, blastospory.

K infekci dochází prostřednictvím mléčných výrobků, půdy, zeleniny, ovoce, podlahových rohoží.Tyto patogeny vykazují zvýšenou odolnost vůči chemickým a fyzikálním vlivům.

Většina mikroorganismů se rozmnožuje v prostředí bez účasti ptáků .Kandidáti se nacházejí na různých místech v divočině.

K vážným onemocněním dochází při nemytých rukou a používání jídla z podlahy.Tyto mikroby vedou k tvorbě toxinů.

Patogenní „houby“ vykazují odlišnou rezistencina vnější projevy.Závisí to na životních podmínkách.Mikroby jsou například schopny žít v půdě tři až sedm měsíců.

Je možné je zabít varem až po 10-15 minutách.Dobrého účinku mají ultrafialové paprsky, které jsou kombinovány s různými chemickými látkami.Například léky, které obsahují jód, glycerin, chloramin, jsou silné.

Hlavní důvody:

  1. Environmentální faktory.
  2. Patogenní houby.
  3. Endogenní příčiny, které oslabují tělo.Například po dlouhodobých nemocech.
  4. Dysbakterióza.
Při dysbióze je většina podmínek pro vývoj patogenního stavu.Například po nesprávné antibakteriální terapii a při dlouhodobém používání cytostatických látek, imunosupresiv, používání hormonů.

Pokud se antibiotika používají dlouhodobě, zhoršuje se fungování prospěšných mikrobů.To vede ke zhoršení fungování enzymových systémů, nedostatku vitamínů a ke snížení adaptivních a imunitních sil těla.Výsledkem je infekce.

Průběh a příznaky

Toto onemocnění lze snadno infikovat kontaktem s pacienty a dokonce i věcmi, které s nimi byly v kontaktu.

Nástup choroby je možný v případě snížené tělesné rezistence.Například s podvýživou zůstaňte v nehygienických podmínkách.V některých případech může být nemoc vyjádřena jako sekundární nemoc.

Jednotlivci, kteříantibiotika se používají již dlouhou dobu .Je možné zhoršení onemocnění.

​​

Patogenní mikroflóra Candidy na sliznici vede k oslabení těla.To vede ke vzniku parazitů.Poté krev a lymfa rozšířily nemoc do celého těla.To vede k projevům intoxikace.

Po tomto onemocnění nemají ptáci silnou imunitu, ale v těle se objevují různé protilátky.Například precipitiny, aglutininy.Je zaznamenána nízká úroveň specifických sérologických reakcí.

Nástup choroby začíná od tří do patnácti dnů.Mladí ptáci mají ztrátu chuti k jídlu, depresi, průjem, peří.Takoví ptáci nechodí, ale shromažďují se v hromadách.Pokud pohmatáte strumu, můžete si všimnout jejího bolestivého zesílení.Ptáci stěží pijí vodu a spolknou jídlo.

Gastroenteritida kuřat stále více.Pokud tuto nemoc neidentifikujete, může zabít vaše ptáky!

Kliknutím na následující odkaz se dozvíte více o péči o orchidej Phalaenopsis.

Jsou slabí, letargičtí, rychle vyčerpaní.Mohou si všimnout křeče.Dospělí ptáci mohou nemoc tolerovat bez výrazných projevů, ale stále tolerují mikroby.

Pacienti mají horečku .Mohou kulhat.Drůbež ztratila peří a vypadala nezdravě.

Pacienti jedí špatně a jsou zakrnělí.Často mají nadýmání.Obecně platí, že slepice a další ptáci hodně lhají a zdráhají se pohybovat, chronicky zhubnou.Pokud se neléčí, pak jsouumírají.

K infekci může dojít poté, co zdravé ptáky přijdou do styku s nemocnými.Například zasadte zdravého ptáka do klece, kde byl dříve nemocný, a pak může infekci převzít.

V centru ornitologického výzkumu byli chováni ptáci, kteří byli chováni v zajetí.Za tímto účelem byly odebrány vzorky s pohybem střev (u pacientů a zdravých jedinců).V důsledku těchto analýz bylo zjištěno, že v těle je mnoho bakterií.Kromě toho bylo možné vidět plísňové kultury.

Tito ptáci zemřeli častěji než ostatní s jinými chorobami.Ptáci, kteří konzumovali vodu a krmili se pesticidy a těžkými kovy, byli zvláště zasaženi.Podobné příznaky byly pozorovány nejen u drůbeže, ale také u vrabců.

V roce 2008 získali vědci více informací o této nemoci.U ptáků se závažnými příznaky byly provedeny speciální mikrobiologické testy.

Například jejich struma byla zanícena a také známky letargie, průjmu a poruch pigmentace.Zajímavé pozorování je, že u volně žijících ptáků, kteří žili v přírodě, byly tyto nemoci mnohem méně časté.

Například toto onemocnění nebylo nalezeno u ptáků, kteří žili v blízkosti přírodní rezervace v dobrých podmínkách.Přestože byli infikováni jinými mikroorganismy, jejich zdravotní stav nebyl blízko smrti.

Diagnostika

Pro stanovení diagnózy je nutné vyšetření.Kromě zřejmých příznaků byste měli studovatlaboratorní výzkum.

V důsledku toho lze kandidózu odlišit od různých infekcí a projevů nedostatku vitaminu.Po diagnóze mohou veterináři tuto nemoc oddělit od možné střevní otravy.

Pro přesnou diagnózu je nutné prostudovat klinická datazískaná po výzkumu.Chcete-li zdůraznit čistou kulturu houby, proveďte speciální druhy plodin.K identifikaci dochází studováním různých morfologických znaků.

Diagnóza může být obtížná, protože nemoc je podobná nedostatku vitamínů a jiným projevům špatného zdraví.Výskyt tohoto onemocnění je často spojen se skutečností, že v těle jsou i další ložiska infekcí.

Kvasinkové houby, které jsou v těle parazity, jsou škodlivé.Tyto houby jdou spolu s krmením drůbeže.

Tyto kuřata jsou zvláště obtížně snášitelná.V důsledku toho se jejich struma zvyšuje.A škodlivý hlen vstupuje do žaludku.Dochází k zahušťování strumy.Poté je zaznamenán progresivnější účinek symptomů.

Léčba

Léčba přináší dobré výsledky, pouze pokud je situace mírná.Vážně nemocní pacienti nedávají smysl k léčbě.Je obvyklé dát těmto ptákům maso.

K léčbě kandidózy strumy u drůbeže je nezbytnéuvolnit strumu strumy dvakrát denně z nadměrného hromadění kapaliny mikroby .

Za tímto účelem veterinární lékaři zvedají kuře a upevňují ho na místo vhodné pro vyšetření.Pozkuste goiter na dotek, a pak udělat lehkou masáž.Během masáže se objeví řinčení.Poté je struma vyprázdněna přebytečnou tekutinou.Tento postup bude trvat asi dvě minuty.

Lék se vstříkne do krku a před tím se zobák otevře.K léčbě kandidózy se doporučuje použít „ Baytril “.Vstřikuje se do krku a monitoruje se, aby se léky nerozlily.Je nepřijatelné, že se dostanou do dýchacího systému.

Po dvou hodinách se do krku drůbeže vstříknou přírodní probiotika s prospěšnými bakteriemi.To je důležité pro vysoce kvalitní mikroflóru.

Pokud je u ptáka zahájeno stadium kandidózy, odmítá jídlo a neochotně spolkne drogy, které jej dodávají strumy.Je nepřijatelné dávat nemocným ptákům obvyklou stravu s krmnou směsí a těžkou pro trávení zrna.

Pro tuto drůbež se připravují bramborová kaše, strouhaná kaše a vařená vejce drcená na pastu.Po celou dobu zotavení je pozorována měkká strava.


Je důležité dát kuřatům čistou vodu .Vytvořte pro ně klidné prostředí izolovaně.Pro další ošetření můžete použít lidové léky.

Na moderních drůbežářských farmách se provádí léčba ptáků pomocí aerosolu.K tomuto účelu se používají fungicostatická antibiotika.Dobře se hodí například nystatin, amfotericin B, sodné soli.Kromě tohoto ošetření se vyrábějí vodné roztoky jodu.

Aby byla léčba co nejúčinnější, je třeba řešit základní příčiny.

Dodatečná ochranná opatření

Na velkých farmách jsou hlavní příčinou infekce ptáků dospělí jedinci.Mohou se také stát nositeli různých nemocí.Z tohoto důvodu by mělo být prováděno pečlivé čištění a dezinfekce prostor.

Je důležité věnovat pozornost zpracování zásob , protože se na něm hromadí velké množství infekčních mikrobů.Zvláštní fungiostatické látky lze považovat za hlavní prvek při provádění preventivních opatření.

Hlavní opatření na ochranu mladých zvířat před chorobami:

  • Zrušit masivní používání antibiotik.
  • Přidejte do potravy potraviny, které neobsahují škodlivé látky, ale jsou bohaté na vitamíny, minerály a minerální složky.
  • Při čištění místností použijte 1,5% roztok formalinu.
  • Pravidelně ošetřujte mladé ptáky drogami, které mají fungicstatický a fungicidní účinek.

Prevence

Abyste chránili domácí zvířata před touto chorobou, musíte jim poskytnout úplné životní podmínky. Měla by být podávána vitamínová krmiva a jiné užitečné doplňky stravy .Dodržování hygieny a speciální péče o prostory před infekcemi je povinné průběžně.

Pokud jedna nebo více kuřat onemocní z celkového počtu, měla by být naléhavě izolována.Poté důkladně vyčistěte místnost a vybavení pomocí roztoku formaldehydu.

Nemocná zvířata se mohou vylučovatfekálie infekčních látek.Je možné přenášet infekci z jednoho zvířete na druhé potravou a půdou.Proto by pro nemocné a zdravé měli používat různé podavače a vybavení pro péči.

Velmi často se choroba začíná na jaře a může okamžitě postihnout velké množství mladých zvířat.Špatná ventilace nemoc zhoršuje.Toto onemocnění je přídavkem k dysbióze, vyčerpání těla po nesprávné péči.

Je důležité věnovat pozornost posilování zdraví a imunitního systému.K tomu se používají léky a biologické přísady.Měly by být vyloučeny různé stresové účinky.

Spolu s běžnými veterinárními a hygienickými opatřeními je nezbytné vyloučit výskyt dalších ložisek infekce v ptákových stanovištích.

V této místnosti jsou dezinfikovány speciálními léky.Specialisté sledují kvalitu krmiva a provádějí různé studie k identifikaci nemocí v raných stádiích.

V těchto domácnostech by se měly používat fungicidy, které zvyšují bezpečnost.Je zvláště důležité provádět preventivní opatření u ptáků léčených antibiotiky.