Proč se vyskytuje vitellinová peritonitida u ptáků a jak bojovat se záněty?

Peritonitida influenzy ptáků je onemocnění, při kterém se vyskytuje zánět pobřišnice a dalších membrán ve střevě.

Obvykle se toto onemocnění vyskytuje u kuřat, která jsou přepravována.K tomu dochází společně se zánětlivými onemocněními ve vaječníku a vaječníku.

Toto onemocnění trpí dospělé slepice téměř ve všech zemích.Nemoci se jasně projevují u hus a jiné drůbeže.

K tomu dochází, pokud dochází k poruchám metabolismu vitamínů, minerálů a bílkovin.U těchto ptáků je zaznamenána zvýšení tělesné teploty, slabost a další negativní projevy.

Pokud nemoc nabývá akutních forem, chuť k jídlu u drůbeže zmizí a výkaly jsou výrazně šedozelené.

) Co je to žloutkový pertonit u ptáků?

Ve ​​většině případůtrpíslepice a husy.

Po onemocnění se produkce vajec sníží a na vejcích se objeví vápenná usazenina.

Jsou to dospělé nosnice, které trpí.Zanícují pobřišnice, střeva a další zjevné příznaky.Přerušený metabolismus minerálů a vitamínů.

Kromě toho může škodlivá mikroflóra vést ke komplikacím nemoci.Mezi hlavní typy bakterií patří mezi nejčastějšíjsou stafylokoky, kolibacily, streptokoky atd.

Přibližně 43% kuřat je infikováno různými bakteriemi.V důsledku velké akumulace bakterií může dojít k peritonitidě vitellinu.Nejčastěji trpí mladé nosnice.

Toto onemocnění se masově šíří a objevuje se v důsledku abnormálního výskytu metabolismu vitamínů, minerálů a bílkovin.V důsledku toho ptáci trpí horečkou, slabostí a dalšími příznaky.

Rysy choroby

Vititonová peritonitida se zánětlivými onemocněními je u dospělých kuřat běžná téměř ve všech zemích.Zpravidla trpí těmito chorobami asi 39–6% ptáků .

Hlavním nebezpečím této choroby je, že může vést ke smrti drůbeže.V důsledku toho chovatelé drůbeže utrpí značné materiální škody poté, co kuřata a husy zemřou ve velkém počtu.

Hlavní příčiny:

  1. Podvýživa.
  2. Používání škodlivých krmiv s velkým množstvím minerálů.
  3. Neživotní podmínky života.
  4. Stísněné buňky, zranění.

Kuřata mají zánět pobřišnice způsobený prasknutím ovariální membrány.Tato podmínka u kuřat se zpravidla stává, když není ve stravě dostatek vitamínu A, E, D a dalších užitečných látek.

​​

Často se do krmiva pro zvířata přidává příliš mnoho živočišných bílkovin.To vede k různým dysfunkcím v těle.Nemoci mohou nastat po různých zraněních, zvýšenávlhkost atd.

Pocit kuřat a rybolovu příliš často, nedostatek potravy, infekční choroby vedou k tomu, že pták hromadně onemocní.Mezi nejoblíbenější patogeny patří invaze, pullorosis a paratyphoid.Porážka kuře začíná u vajcovodu.Pak zánět přechází do vaječníku.

Příčinou choroby u drůbeže mohou být často špatné životní podmínky.Například podvýživa, zejména u nekvalitních krmiv.Onemocnění způsobuje intoxikaci a různé degenerace.

Nedostatek vápníku

Podle veterinářů má nedostatek vápníku negativní vliv na jejich zdraví.Koneckonců je to vápník, který drůbež potřebuje, aby mohla snášet normální vejce.

Pokud v těle není dostatek vápníku, vyskytují se četné genitální poruchy.Vaječníky a vnitřní membrány jsou více citlivé na škodlivé vlivy.

Nedostatek vitamínů

Pokud tělo nemá dostatek vitamínu D, je růst ptáků a plná funkce vaječníků obtížné.

Zdravá kuřata z těchto kuřat nevycházejí.Objeví se více degenerativních změn.

Mnoho moderních krmiv obsahuje látky nízké kvality, které narušují plné fungování drůbeže.

Například v případě přebytku bílkovin vykazují kuřata nízkou produktivitu.Jejich plný fyziologický stav se zhoršuje.Zpravidla je asimilace užitečnálátky a vitamíny s takovou stravou jsou sníženy.To narušuje úplnou výměnu minerálů.

Pokud do výživy drůbeže vstoupí příliš mnoho fosforu, je narušena jeho rovnováha s dalšími užitečnými prvky.Ale i při velkém příjmu fosforu se jeho normální absorpce zhoršuje, když je v těle nedostatek vitaminu B2.Nejlepší možností je, když hladina koncentrace fosforu v krmení slepic je asi 0,6%.

Pokud drůbež nekonzumuje dostatek cholinu, zvyšuje se pravděpodobnost rozvoje peritonitidy žloutku.Podmínky pro růst mladých ptáků mají velký vliv na plnou prevenci proti chorobám.

Pokud například kuřata během růstu nezískají dostatek minerálů a vitamínů, mají větší náchylnost k chorobám a nižší produktivitu.Zejména u nosnic jsou zaznamenány masové choroby pohlavních orgánů.Tito ptáci nejsou schopni snášet taková vejce, ze kterých se získají úplná kuřata.

Podmínky zadržení

Ve většině případů onemocní ptáci, pokud jsou chováni ve velmi těsných klecích s velkým počtem dalších jedinců.

Podle veterinárních lékařů lidé při hromadném chovu ptáků ne vždy přesně spočítají, že pro každého jednotlivce je dostatek krmítka.

Nehygienické podmínky se špinavou vodou, hnijícím jídlem, bez větrání, vedou k dalším komplikacím u ptáka.

I mladí jedinci trpí zvýšenímintoxikace ve škodlivých životních podmínkách.V případě progresivního průběhu onemocnění dochází k přechodu zánětlivých onemocnění z dolních částí do zbytku.

Příznaky

Příznaky choroby u kuřat mají určité rozdíly.Například na začátku dochází ke zvýšení břicha, pak se tekutina hromadí.

Peří se zaznamenává na místech poblíž břicha. Slepice se stávají letargickými a slabými .Projevují se nejen depresivní stav, ale také známky deprese.To vede ke zhoršení jejich zdraví.Ptáci mají menší šanci spěchat.

Tito ptáci na volném prostranství často sedí dlouho.Přestanou jíst.Mají nárůst teploty.Břicho se zvětšuje.

Kuřata trpí dropsy, když je žaludek natažený a mohou dokonce dosáhnout úrovně země.U kuřat namísto růžových zběsí.Drůbež často zvlhčuje a rychle se vyčerpává.

Tyto příznaky se projevují rychle a násilně.Slepice mohou umřít téměř za tři dny.Tato onemocnění jsou spojena s intoxikací a protrahovaným zánětem.

Diagnostika

Na základě klinických studií je možné u drůbeže diagnostikovat tato onemocnění.Veterináři hodnotí celkový stav nemocných jedinců a vadné změny.

Například v závažných případech lze zaznamenat zjevné patologické změny.Oviduct je zvětšený a jeho dutina je napnutá.Objevují se různá krvácení.Výrazný zánět sliznice.

V některých případech jsou ve vajcovodu viditelné dva až tři.normální vejce.Taková drůbež však velmi často trpí prasknutím vajcovodu.Takové orgány jako slezina a játra rostou.Porucha plné svalové práce.Ptáci považují za obtížné se pohybovat sami.Jsou pomalí, letargičtí se zjevnými příznaky špatného zdraví.

Symptomy

Po asi 15–16 hodinách se objeví zvýšení teploty.Slepice zpočátku vykazují slabost, utlačovaný stav, který se stává chronickým.

Poté, co ptáci přestanou spěchat, zemřou přibližně o několik týdnů později.Domácí slepice po nemoci zaujímají neobvyklou vzpřímenou polohu.Peří padají na břicho, objevuje se výrazná cyanóza.

Průběh nemoci může být komplikovanější, když dojde k průniku do vitellinové hmoty.Výsledkem je, že se škodlivá mikroflóra aktivně násobí.To je zvláště běžné, když kuřata trpí pasteurelózou, kolibakteriózou, salmonelózou.

Známý tymián má úžasné léčivé vlastnosti!

Plánujete pěstovat jablka?Přečtěte si vše o jabloni Melba přečtením článku: https://selo.guru/sadovodstvo/yabloni/melba-sort-yabloni.html.

Drůbež velmi trpí hnisavým hnilobným úpadkem v těle .Toto onemocnění může být akutní a chronické.Pokud jsou kuřata chronicky nemocná, výrazně zhubnou.Během palpace můžete detekovat přítomnost tekutin a kamenů.

Chronická forma zpravidla snadno procházíakutní, po kterém kuřata umírají masově.V plazmě a krvi drůbeže byla zjištěna zvýšená koncentrace dusíkatých látek, bílkovin, kyseliny močové.

Léčení a prevence

Léčba této drůbeže v těžkých formách nepřináší pozitivní výsledky.Ale v počátečním stádiu mohou být použita antibiotika a léky ze skupiny sulfonamidů.

Zkušení chovatelé drůbeže tyto vrstvy snadno identifikují v raných stádiích choroby. Mohou jim pomoci při jejich nemoci a mohou být zmírněny léčbou mikroflóry .K tomu se používají mléčné mikroorganismy.

Aby se předešlo závažným komplikacím, měla by být použita různá preventivní opatření.Například nejúčinnějším způsobem, jak zachránit drůbež před nemocemi, je vytvořit optimální podmínky pro její zachování.

Krmení by mělo být pravidelné.Krmítka by měla být umístěna v dostatečném množství a na místech vhodných pro ptáka.Nepoužívejte taková krmiva, která jsou nekvalitní nebo nevyvolávají pochybnosti o jejich užitečnosti.Kojení drůbeže umělým krmivem je nepřijatelné.

Měli byste přísně sledovat a zvolit pouze ty možnosti, které obsahují dostatečné množství vitamínů a různých minerálů.Je nezbytné zajistit, aby byly prostory udržovány v plném hygienickém stavu.

Pro každého ptáka musí být vypočítán a přidělen dostatečný prostor.Prostory větrejte denně.Pravidelně čistěte stoličku.V případě nepříznivého počasí na ulici je nepřijatelné ponechat ptáka doma venku bez vody a jídla.To vede k tomu, že kuřata začínají hladovat vlastní hlady stolice.

Klece, nářadí a vybavení musí být vyčištěny a pravidelně dezinfikovány .Při zkoumání kuřat je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození jejich vnitřních orgánů silným tlakem.V místech jejich držení a chůze je důležité odstranit všechny zbytečné předměty, které by mohly způsobit vnitřní zranění.

Nejdůležitější věcí při provádění profylaxe je úplné krmení s normálními fyziologickými proporcemi vápníku, fosforu, vitamínů, bílkovin a dalších prvků.Je nepřijatelné, aby se pták nepřímo krmil nepřirozeným jídlem, aby přibral rychleji.Naopak, v praxi naopak snižuje její imunitu a v mladém věku zasahuje do plného vývoje.

Další nepříjemné onemocnění je kandidóza u ptáků.Přečtěte si, jak se s tím vypořádat na našem webu.

Izolaci podkrovní střechy může provést každý.Musíte pouze vědět, co je psáno zde.

U plemen drůbeže by měl být pro asimilaci pravidelně přidáván vápník v určitém množství.Denaturovaná krmiva pro zvířata plní destruktivní roli na buněčné úrovni.

Dále je třeba zohlednit věk ptáka, jeho hmotnost a roční období.Nejlepší možností krmení drůbeže jsou produkty vve své přirozené formě (mrkev, byliny, rybí olej a jiné přírodní přísady).Vitaminové přípravky by měly být předepisovány v přesně definovaném množství, aby se vyloučilo poškození ptáka.

Podle veterinářůmůže nedostatek mikroživin ve výživě vést ke komplikacím .Například u kuřat a jiné drůbeže musí být přidán jód.Tento prvek se nejsnadněji absorbuje ve formě jodidu draselného.Přibližná dávka je 2 až 3 mg na každé kuře nosného plemene.To pomáhá zabránit výskytu vititinové peritonitidy u mladých a zralých kuřat.

Aby mohla kuřata běžet pravidelně a aby jejich vejce byla vhodná pro líhnutí, mělo by se jejich zdraví udržovat na dobré úrovni.Když jsou plně krmeny přírodními produkty v čistých větraných buňkách, jsou vrstvy životaschopnější.

Jsou odolnější vůči chorobám, které ovlivňují orgány tvorby vajíček.Je nezbytné provádět pravidelné vyšetření kuřat, aby se identifikovaly možné příznaky peritonitidy a jiných nemocí v raných stádiích.

To pomůže snížit výskyt a úmrtnost drůbeže.A proto se vyhnout materiálním ztrátám při hromadném chovu kuřat v domě.Ve většině případů dávají zkušení chovatelé drůbeže přednostně vyřazovat nemocnou drůbež předem a dát jí maso.

Léky spočívají v tom, že ptákům je podáván sulfathiazol po dobu 3 až 5 dnů .Dále se podávají antibiotika.Chloridroztoky vápníku a draslíku mají pozitivní účinek.

V důsledku těchto činností ptáci přinášejí přibližně 200 vajec ročně.Masná plemena přibývají na váze.