Produktivita a krása na farmě - stříbrné slepice Campin

Není tajemstvím, že v chovu drůbeže nelze nejčastěji slepice patřící do jedné kategorie zařadit do jiné (například bojová plemena nebudou použita jako okrasná nebo masová).

Existují však výjimky.Jedním z nejvýraznějších příkladů takové „výjimky“ je stříbrné plemeno kuřat Campin, které se podle směru vajec chová stále více jako dekorativní pták.

Neexistují přesné údaje o místě, čase a konkrétních důvodech výskytu plemene Campin Silver.Je pravděpodobně známo, že Campins byli původně chováni jako slepice.

Rodištěm plemene je Belgie nebo spíše severovýchodregion Campin (na jehož počest byly nosnice pojmenovány).Počáteční plemeno, které dalo vznik Campinům, je považováno za plemeno egyptského Fayumi, přivezené do Evropy z Egypta před mnoha staletími.

V genotypu se blíží Campina a Chickens Brakel.Někteří chovatelé drůbeže jsou si jisti, že plemeno racků Ostfries se stalo předkem stříbra.

Popis plemene Kampin stříbro

Slepice plemene Kampin patří do vajec a zároveň do dekorativních kategorií.Proto mají zástupci plemene charakteristické rysy obou skupin plemen.

Při popisu stříbra Kampin se věnuje pozornost obecným rozměrům těla, struktuře končetin, tvaru a masnosti hřebenu, barvě a povaze peří a barvě skořápky.

Typické stříbřité Campiny lze popsat takto.Ptáci jsou malé velikosti.Velmi aktivní;mají dlouhé silné nohy.Holeně jsou stěží znatelné;ne příliš velký metatarz.Metatarsal a prsty jsou tmavě modré.Břišní i hrudní partie jsou dokonale tvarovány a zřetelně vyjádřeny.

Kohouti a slepice mají masitý hřeben ve tvaru listů a jehnědy.Na hřebenu je 5-6 zubů.U kohoutů je hřebenatka široká vzpřímená a u slepic je maso masité a obvykle leží na boku.Ušní ucho je mírně podlouhlé, bílé.

Peří je husté. Peří rovnoměrně pokrývá celé tělo.Barva ptáka je pozoruhodná.Zcela bílá barva peří hlavy a krku slepic a samců se postupně mění v bílou barvu s tmavými tečkami a malými skvrnami hřívy.

Bederní peří z bílé se postupně mění v šedavé.Ocas kohouta je svěží, nasycený černý se sytě zeleným nádechem.

V ocasu jsou široké pletence.Kuřata mají malý ocas;ocasní peří černé s bílými skvrnami.Kohout má na ramenou lehký „plášť“ tenkých visících peří.Barva peří na zbytku těla je stejná pro kohouty a slepice: pruhované peří s geometrickým vzorem.

Pavlovský slepice mají prostě nejkrásnějšívzhled.Toto plemeno nelze zaměnit s ostatními.

Trpaslík Welsumer je miniaturní a roztomilý pták.Můžete si o tom přečíst zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/karlikovie/karlikovyj-velzumer.html.

Černé a bílé peří se navzájem střídají, čímž se vytváří efekt gradace a přechodu z úplně lehké horní části ptáka do stále tmavšího peří spodní části.Barva skořápky je sněhově bílá.

Kromě stříbra Campin existuje i zlatá odrůda.U zlatého ptáka je princip malování pláště peří úplně stejný jako u stříbra.Jediným rozdílem je, žejsou střídavě bílo-černé pruhy nahrazeny zlatavě červenou .

Vlastnosti

Stříbrný kampin má, stejně jako jakékoli jiné plemeno kuřat, své výhody a nevýhody.Mezi zjevnévýhodyšedobílých ptáků patří:

 • nenáročnost na podmínky chovu, krmení a pití .V krmení drůbežích vajec je poměr krmení a pití téměř totožný s podobnými kritérii;
 • časná zralost .Již o 2,5–2,8 měsíců.muži začnou zpívat.Ve věku 4 měsíců jsou Campiny již plně formovány, u slepic v tomto věku začíná kladení vajec;
 • aktivita ptáků .Kampaně nemohou zůstat dlouho na jednom místě.Zástupci plemene mají vysoký metabolismus, takže obezita a nemoci způsobené sedavým životním stylem pro ně nejsou nebezpečné;
 • jsou neuvěřitelně krásné .Stříbrná akcie Campin, dokonce i několik, se stanouskutečná dekorace celé vaší směsi.

Ale některénevýhody jsou spojeny s plemenem :

 • špatný instinkt pro inkubaci .Díky své hyperaktivitě nemohou slepice stříbrného plemene Campin jednoduše dlouhodobě fyzicky zůstat na jednom místě.Získání kuřat z mateřských slepic bude proto velmi problematické;
 • zvláštní charakter .V temperamentu jsou slepice Campin stříbrného plemene blízké typu choleriky.Při takovém temperamentním chování pták nevychází dobře s jinými plemeny kuřat;
 • vzhledem knízké produkci vajec .Získejte rekordní počet vajec z Campiny nebude fungovat.

Údržba a pěstování

Stříbrný Campin není vůči podmínkám zajištění nenáročný.Krmení ptáků se neliší od krmení jiných vaječných plemen kuřat, ptáci rádi jedí obilí, zelenou hmotu, hmyz a žížaly.

Jako návnada lze do stravy zahrnout práškové skořápky.Je nutné zajistit kuřatům čistou pitnou vodu.

V obsahu Campinos je však několik nuancí, které stojí za to věnovat pozornost.

Nejprve , kvůli vysoké aktivitě ptáka potřebuje prostor pro chůzi.Nejlepší je postavit chodící voliéru s přístřeškem.Ve stodole budou hřady na odpočinek Kampinov a slepice mohou chodit v obrovském volném prostoru voliéry.

Za druhéjsou Campins velmi impulzivní, a proto se velmi bojí, mohou snadnolétat přes nízký výběh nebo plot paddocku, ať jste kdekoli.Musíte se tedy postarat o poměrně vysokou ohradu.

Za třetíje Campin stříbřitý majitelem elegantního hřebenu podobného listu.Aby bylo zajištěno, že hřebenatka zůstane po celou dobu svého života ve vzpřímené poloze a neporušuje se, je nutné zcela odstranit všechny ostré a nebezpečné předměty ze stodoly a voliéry, kde žijí ptáci.

U materiálu kráčejícího plotu by měla být vybrána síťovina s jemnými oky, ve které kuřata nemohou přilepit své hlavy do buněk.Tím se vyloučí poškození hřebenů a náušnic.

No a za čtvrtémají Campins výbornou imunitu a prakticky onemocní.Ale stejně jako jiná plemena kuřat jsou náchylní k neštovicím.Proto musí být pták od 2 měsíců věku očkován bez výjimky.

Charakteristiky

Pokud popíšete plemeno Campin stříbro v číslech, získáte následující obrázek:

 1. ukazatele hmotnosti: kuře - 15-2 kg;kohout - 1,8-2,6 kg;
 2. počet vajec za rok (produkce vajec) - 135–145 vajec;
 3. hmotnost jednoho vejce je 55–60 g.

Kde je v Rusku získám?

Vzhledem k tomu, že stříbro Campin není kladen na vejce, chov a prodej tohoto plemene kuřat se u nás v širokém proudu neuvádí.

Stále však můžete získat zástupce plemene nebo slepičích vajec na velkých drůbežárnách a na osobních pomocných farmách.

 • Drůbežárna „ Vikhrovo“,nachází se v moskevském regionu, okresu Serpukhov, vesnici Vikhrovo (kontaktní telefon: +7 (495) 741-5618 nebo +7 (495) 354-0015;).
 • Z osobních dceřiných společností se vyplatí zmínit LPH „ SIMBIREVYH “, které se nachází v moskevském regionu Shakhovsky District, s.Ivashkovo, Novaya St., 8 K. 2 (telefon pro komunikaci: +7 (967) 072-72-07 nebo +7 (915) 082-92-42;).

Analogy

Jak ve vzhledu, tak v hlavních ukazatelích produktivity je stříbro Campin podobné těmto plemenům slepic: racek Ostfries, ) Hamburk, vrstva Vestfálska a Holandština.

Velmi často se Campina Silvery nazývá Brekel stříbřitě.To je ale špatně, protože Campin a Brekel jsou úplně jiná plemena kuřat.Genotyp Campina má neobvyklý kuroperost gen.

Za zajištění toho, aby se peří pletence v ocasu kohoutku stalo podobné peřím slepic, odpovídá právě on.Brekel takový gen nemá.

Problém je v tom, že někdy je tento gen v Kampinu slabě exprimován a prakticky se neobjevuje fenotypicky.V takovém případě pouze profesionální chovatel rozliší jedno plemeno od jiného.

Shrneme-li výše uvedené, lze poznamenat, že stříbro Campin není jen plemeno kuřecího směru vejce, ale také živým představitelem dekorativních ptáků.Takové kuře je perfektní, pokud dáte na první místo estetickou krásu ptáka, nikoli jeho kvalitu vajec.