Ptáci exotické krásy - slepice plemene Paduan

Kuřecí paduán je vzácný a neuvěřitelně krásný druh drůbeže.Je vybaven svěží zářivý hřeben pokrývající celou hlavu.

Paduáni jsou známí již od starověku.Po dlouhou dobu se kupovaly pouze s ozdobným účelem.Již v XVIII. Století začali ruští rolníci používat Paduany jako vrstvy a zdroj masa.

Paduán - plemeno okrasných vajec, nosnic, kuřat.Itálie byla oficiálně uznána jako jejich vlast.Přesné místo původu není známo.První zmínka o této neobvyklé drůbeži k nám přišla z Římské říše.

V roce 1927 byly v hale zvířat Vatikánského muzea Pia Clementa vidět dvě mramorové sošky zobrazující kuřata chocholaté, jejichž původ sahá do 1. až 2. století nl.

Kuře s největší pravděpodobností získalo neobvyklé jméno „Paduan“ na počest malého města Padova, které se nachází v oblasti Veneto v Itálii.Toto jméno bylo tomuto plemenu kuřat přiřazeno před několika stoletími.Paduáni jsou už dlouho cennými ptáky a komoditou.V italském městě Padova byli chováni ve velkém počtu a prodávali do zahraničí.Mnoho kupců oceliaby pojmenovali svá nová domácí zvířata na počest oblasti, odkud tito úžasní ptáci pocházejí.

Obecný popis paduánského plemene

Slepice jsou lehké a elegantní.Všechny části těla jsou vzájemně úměrné.Světlé peří je harmonicky rozloženo.

Velikost prstenu: kohout - IV, kuře - V. Hlava je střední velikosti.Struktura lebeční kosti je charakterizována významným výstupkem, na kterém je umístěn luxusní hřeben.V kohoutcích vypadá hřeben jako hříva, s tenším peřím po stranách a vzadu.Hřeben kuře se podobá kouli, je kompaktnější.

Vousy jsou dobře vyvinuté, rovnoměrně pevné a harmonicky vypadající se zbytkem peří.Hřeben těchto slepic chybí, je to nezbytné pro optimální umístění hřebene.

Náušnice také chybí, jsou nahrazeny širokým vousem.Zobák je masivní, silný, mírně ohnutý.Nosní otvory vyčnívají mírně nad obecnou úroveň.Barva zobáku závisí na odrůdě, často má namodralý nádech.

Oči jsou kulaté, velké, se živým leskem.Barva může být tmavě oranžová nebo červená, v závislosti na rozmanitosti Paduanu.Tvář má tmavě červenou barvu, spodní část je pokryta svěží bradkou.Krk je silný, klenutý, mírně zakřivený, zcela pokrytý peřím.Ramena jsou silná, široká, půlkruhová.

Plemeno kuřat Tetra je výsledkem šlechtitelských prací vědců.Přečtěte si o jejich vlastnostech na našem webu.

Chcete-li zjistit všechny potřebné informace o kuřat rudocasých, klikněte zde zde.

Tělo je trochu podsaditéramena se postupně zužují směrem k ocasu.Poloha těla je téměř vodorovná, tělo je mírně zvednuté.Křídla střední délky, držená vodorovně, těsně přitlačená k tělu.Ocas je dlouhý, široký, radiálně se odchyluje od středu jednotlivými copánky.Ocas tvoří úhel k zadní linii 40/45 ° u kohoutů a 30/35 ° u kuřat.

Hrudník je poměrně plný, dobře zaoblený, mírně vyčnívající dopředu.Nohy jsou středně dlouhé, bez peří, mají čtyři prsty.Barva kůže nohou připomíná modrou břidlici.Peří je dobře vyvinuté, dobře přiléhá k tělu, tvar peří je zaoblený.Kůže je světlá, téměř bílá.

Vlastnosti kuřat

Kuřecí Paduan dokonale plní dekorativní roli.

Jeho neobvyklá barva, délka a umístění peří zaujaly mnoho milovníků neobvyklých druhů ptáků a jednoduchých pozorovatelů.Paduánský pták se může stát domácím mazlíčkem.

Paduáni mají klidný a vyvážený charakter .Svou povahou jsou velmi přátelští, důvěryhodní a nekonfliktní.Pokud žijí v domě, kde věnují velkou pozornost, začnou ukazovat individuální charakterové rysy.

Často velmi rozumný, uvážlivý.Pokud s Paduanem zacházíte opatrně, pták se může snadno naučit jíst rukama, cestovat po místnosti nebo na dvoře a lezit na rameno nebo paži majitele.

Někdy existuje žárlivost, mohou vykazovat rysy egoismu, negativní emoce jsou však u těchto ptáků vzácné.Paduánci se chovají jako obyčejná domácí zvířata, jejich povaha a vztah s majitelem jsou přímo závislévztah k nim.

Produktivitou paduánského masa a vaječného kuře.Paduán klade ročně asi 120 vajec.Hmotnost jednoho vejce není menší než 50 g, barva vajec je bílá.Hmotnost kuře je od 1,5 kg do 2,5 kg, takže jejich chov na maso není ziskový obchod.

Kuřatajsou téměř všemocná, ale tuto kvalitu není nutné používat .Jakmile kuřata jedí něco nevhodného, ​​příliš mastného, ​​produkt obsahuje infekci, pták okamžitě onemocní.

Pouze veterinární lékař může diagnostikovat nemoc a předepsat nezbytné léky.Musíte pečlivě sledovat stravu těchto kuřat.

Odrůdy a fotografie

 • White Paduan.

  Peří těchto ptáků vypadá jako klasický bílý jater stejné uniformní barvy.V ocasní oblasti se barva stává tmavší.
  Vady: přítomnost nějakého černého peří v plášti.

 • Black Paduan.

  Peří těchto slepic je mařeno jednotnou černou uniformní barvou, kohouti mají světlé peří tmavě modrých odstínů, zejména v oblasti ocasu.
  Vady: přítomnost vzácného bílého peří během peří.

 • Silver Padaduan.

  Bílé peří se střídá s černým peřím.U kuřat je střídavé zbarvení rovnoměrně rozloženo po celém těle, u kuřat může být nerovnoměrně rozloženo po celém těle.78. Vady: spontánní rozložení bílého a černého peří.

 • Golden Paduan.

  Peří má planou barvu, střídavě s černým peřím.Zbarvenímohou být nerovnoměrně rozmístěny v celém těle, někdy se objeví oddělené velké shluky černé a plavé barvy.
  Vady: přítomnost bílého peří v peří, nepravidelné ohraničení barev ve peří.

 • Padova Chamoa.
  Fawn peří jsou lemované bílou barvou.U kuřat může být barva buď stejnoměrná nebo distribuovaná v různých oblastech.
  Vady: objevují se černé peří, nepravidelné bílé a hnědé opálení.
 • Trpasličí Paduán.

  Menší verze klasického Paduana.Jejich váha je menší než u obyčejného Paduána.Kuřata váží do 0,8 kg, kohouti do 0,9 kg.Průměrná produktivita je přibližně 100 vajec ročně.
  Vady: malá produkce vajec, zejména dekorativní role.

Vedení a chov

Způsob života Paduána může být stejný jako u běžných kuřat.Paduánci žijí ve speciálních domech nebo v dobře izolovaných halách.

V chladném období, v místnosti, kde ptáci žijí, je žádoucí dodatečně izolovat podlahu, můžete smíchat seno s rašelinou a silnou vrstvou, aby s ní byla podlaha vyrovnána.Kuřata tohoto druhu nemohou chodit za deště nebo za mrazivého počasí, jsou náchylní k nachlazení.

Pokud slepice chodí pod širým nebem, v případě deštivého počasíje pro ně nutné postavit vrchlík , a v zimním počasí, aby se zabránilo průvanu v domě.

Místnost, ve které Židé žijí, by měla být dobře izolovaná.Vyvarujte se nízkých teplota průvanu, pak budou ptáci v chladném období zdraví.

Vyberte si ideální jídlo pro své oblíbené .Suché kompletní krmivo je vhodné.Před nákupem pečlivě zkontrolujte jeho složení.

Složení granulovaného krmiva by mělo zahrnovat zrna, krmivo, slunečnicovou moučku, vitamíny.Nekupujte jídlo s přídavkem barviv, růstových hormonů, přísad ke zlepšení chuti.

Není to nutné pro vaše ptáky, škodlivé přísady narušují jejich imunitu a užitečnost vajec, která produkují.Věnujte pozornost nutriční hodnotě zakoupeného krmiva, optimální obsah bílkovin je 15%, tuk je 5%, měly by být obsaženy aminokyseliny, vápník, měď, popel, vitamíny a minerály.

Zrna ovsa, kukuřice, pšenice a proso jsou vynikající pro krmení kuřat.

Důležitým prvkem při zalévání v Padově je jejich dlouhá vousy.Když pijí vodu od běžných konzumentů, peří vousů zvlhne, což způsobuje jejich deformaci, nepohodlí pro kuřata.

V důsledku neustálého zvlhčení peří se na nich nečistoty ulpívají s mikroorganismy, které jsou v ní obsaženy, což může způsobit výskyt parazitů.

Aby se tomu zabránilo, musí se zakoupit piják na bradavky.Když pták pije od takového pijáka, jen jeho zobák přijde do kontaktu s vodou, v důsledku toho peří zůstane suché, což ochrání kuře před infekcemi.

Vždy nakupujte čisté krmivo od důvěryhodných společností.Zmrazené kyselé jídlo, přítomnost škodlivých mikroorganismů v něm může vést ke střevním onemocněním.

Nejlepší prevencí je udržování ptáků v čistotě.Pokud je pták již nemocný, měli byste okamžitě zahájit léčbu.Například kokcidióza se závažným, ale běžným onemocněním je léčena sulfadimezinem v dávce 1 mg léčiva na 1 kg krmiva.

V chladu bude teplé jídlo pro vaše kuře velmi prospěšné. Hrách, čočka a fazole jsou pro to ideální.Dávat je kuřatům by mělo být ve večerních hodinách.V silných mrazech je ideálním teplým jídlem pro vaše ptáky kukuřice, bohatá na bílkoviny, uhlohydráty a tuky.

Ke zlepšení odolnosti vůči chorobám používejte premixy obsahující vitaminy, aminokyseliny a základní chemikálie.

K posílení imunitního systému je třeba pravidelně dávat kuřatům zeleň.Jas a užitečnost vajec závisí na množství zeleně.

Pokud jsou vaše kuřata ve volném výběhu, měli by mít přístup do zeleně.Kuřatům, kteří žijí ve vašem bytě, dávejte denně čerstvou zeleninu nebo ji zasejte do hrnce, což je další kapacita speciálně pro vašeho domácího mazlíčka.

Zelenina a ovoce jsou důležité pro správnou výživu.Paduánským očistám, která již nejsou vhodná pro vaření, můžete dát čistotu, můžete je zkazit zelím, mrkví, jablky.To vše posílí imunitu domácího kuře a zlepší kvalitu vajec, která produkují.

Nenechte Paduána jíst všechno, co vidí.Je nezbytné omezit jejich přístup k potravinovým výrobkům, které jsou pro ně nebezpečné.Pokud je kuře otrávené, vyčistěte strumu.To jelze provést ručně, v případě potřeby použijte sondu.

Vlastnosti

Hmotnost: kohout - 2,1–2,5 kg, kuře - 1,5–2,0 kg.Paduánský trpasličí druh, jeho zástupci váží méně než jeden kilogram.

Roční produktivita: 120 vajec ročně.Hmotnost vajec: 50 g.

Vlastnosti chovu

Doporučuje se chovat slepice Padua v inkubátoru, protože samotná Padova málokdy vylíhne vejce.

Když se kuřata líhnou, počkejte, až budou úplně suchá, a teprve poté je vyjměte z inkubátoru.Připravte místo pro novorozence kuřat s teplotou vyšší než 29 ° C.Malá kuřata potřebují teplou místnost, při nižší teplotě zemřou.

Kuřecí podestýlka může být vyrobena z tkaniny nebo papíru.Nevkládejte kuřata na chladné místo.Podlaha, po které chodí, a teplota v okolí musí být teplá.

Prvních deset dní krmte malá kuřata každé dvě hodiny.Použijte směs vajec (jemně nasekané vajíčko natvrdo nasekané), speciální krmivo pro kuřata.

Kuřata jedí tvaroh, vařenou proso, pšenici, kukuřici, brambory, mrkev.Veškeré jídlo musí být filtrováno přes sýr, aby se odstranila přebytečná vlhkost.Třetí den mohou slepice jíst čerstvé bylinky.

Nedovolte, aby ucpání způsobily žádné nečistoty.Umístěte podavač na okraj místnosti vyhrazené pro malá kuřata.Pokud se objeví nečistoty, okamžitě je vyjměte z krmiva.

Když jsou kuřata stará 6-8 dní, začněte opatrněsnižujte teplotu každý týden o 2-3 stupně, dokud nepřejde potřeba ohřívačů.Pokud kuřata dosáhnou věku 20 dní v létě a 30 dní v zimě, mělo by být další vytápění odstraněno.

Když kuřata zrají jeden měsíc, začněte přidávat míchačky do stravy.Skládají se z obilné směsi s bylinkami, drcené vařené brambory jsou ideální pro menší kuřata.

Kde koupit v Rusku?

 • Paduánská kuřata si můžete objednat na farmě „ Bird Village “.Nachází se ve městě Kurgan, st.Omskaya 144. Telefonický kontakt +7 (916) 795-66-55
 • Soukromý statek nabízí velký výběr trpasličího Paduana " Veselé poště ".Nachází se v blízkosti města Pereslavl-Zalessky.Zavolejte na číslo +7 (919) 575-16-61

Analogy

Kuřecí Paduán nemá analogy, jeho estetické vlastnosti nejsou přenášeny ostatnímidruh ptáků.Existují plemena kuřat, která se vzdáleně podobají Paduanovi, kvůli přítomnosti ne tak velkolepého, ale charakteristického hřebenu.

Ruské kuře chocholatý - staré plemeno kuřat, chovali v Rusku rolníci selekcí.Produktivita až 200 vajec ročně.Na hlavě je poměrně široký hřeben, vyjádřený dlouhým peřím, rozbíhající se na všech stranách.

Pavlovskaya kuře - plemeno kuřat chovaných v Rusku.Roční produktivita až 150 vajec.Přitahuje jasnou barvou peří a vysokou odolností proti mrazu.Výrazným rysem je také dlouhý hřeben.Na začátku dost úzký,sestává z velkého množství peří, takže vypadá jako banda.Obvykle se nádherně zvedá nad hlavu a padá ze dvou stran.

Závěr

Vlastnosti chovu, chovu a krmení jedinečných paduánských ptáků mají řadu funkcí.Je nezbytné přistupovat k péči a prevenci nemocí s veškerou odpovědností, poskytnout Padově všechny podmínky pro správný vývoj a život.Věnujte náležitou pozornost svým domácím zvířatům, starejte se o zdravé ptáky s dobrou produktivitou.