Ptáci stvoření pro boj - malajské bojové plemeno

Téměř všichni, kdo mají vlastní půdu, se zabývají pěstováním zemědělských zvířat.Mnoho z nich se zajímá o velmi exotické druhy ptáků.Tento článek se zaměří na malajské bojové kuřata.

Malajské boje nejsou v běžných domácnostech běžné.Historickou domovinou tohoto plemene je Indie a zejména malajské souostroví.Existuje předpoklad (neprokázaný vědeckým světem), že jedním z progenitorů tohoto druhu jsou zaniklé obří kuřata zvaná Gallus giganteus v latině.

Je jisté, že první zástupci tohoto druhu přišli do Evropy na palubu anglických obchodních lodí v roce 1830.Choval z asijských bojových slepic, speciálně navržených pro účast v bitvách.

Obecný popis plemene Malay Fighting

Růst Malay Fighting dosahuje dokonce 90 (!) Centimetrů .

Zakřivený ocas, který se skládá z úzkého peří, mírně zakřiveného, ​​vypuklého zádového, dlouhého a širokého, jakož i mírně zakřiveného zadního krku - všechny tyto znaky spolu vytvářejí „řadu 3 ohybů“, což je jeden z hlavních charakteristických rysůsakra plemeno.

Tělo typického jednotlivce je postaveno svisle, ohraničené podél nohou, krku a hrudníku přímkou ​​kolmou k zemi.

Křídla jsou konvexní, ramenanastavena extrémně vysoko, kůže na nich vypadá tenká, protože je průsvitná.Hrudník je široký, žaludek je nevyvinutý.

Hlava je malá, po stranách vyrovnaná, oblouky nad obočím jsou velmi vyvinuté, což dává vzhledu určitý hněv.Oči jsou poněkud vyklenuté, u žáků perleťového odstínu mohou být v barevném spektru, které se nachází mezi zářivě žlutým a perleťovým zlatem.

Silná hruď, křídla vyčnívající z ramen, dlouhá a široká záda, sahající až k ocasu;ocas sám je téměř rovnoběžný se zády.Hřeben ve tvaru ořechu, náušnice jsou velmi slabě vyjádřeny, červená barva ušního lalůčku.Silný zobák, silný a krátký, nápadně ohnutý.

Žluté nohy nejsou osrstěné, spíše vysoké.Dolní část nohy je velmi svalnatá.Tělo má obecně tvar vejce.Toto plemeno má hnědo-ořech nebo jen hnědé, husté peří.

Kuřecí maso Yokohama, známé také jako Phoenix, má překvapivě dlouhý ocas.Může dosáhnout délky až 16 metrů.

Barvy jsou hnědá, porcelánová, červená bederní, černá, pšenice a bílá.S pšeničnou barvou kohouta má hnědočerveno-zlaté peří na hřívě, dolní části zad a hlavě.

Celé velké peří tvoří široký, příčný pruh černý s leskem.Vnější část křídel křídla je hnědočervená, ocas, přední část krku, břicho a hrudník jsou černé s jasně zeleným leskem.

Ve ​​stejném druhu barvy má kuře hnědočervenou hlavu a hřívu, s černými tahy podél šachty peří.Holeně, břicho, ocas, záda a celé čísloocas samice je žluto-červený;hrudník a přední část krku jsou matně žluté, křídlový trojúhelník je skořice, s okraji na křídlech na křídlech načervenalou hranou a stonky peří jsou světlé.Peří a peří v ocasu jsou černé s hnědým okrajem.

Tříbarevné zbarvení kohouta je hlavní hnědočervenou barvou, ale na konci každého peří je černo-zelená skvrna, ve které je umístěna další perlová skvrna.Po křídlech prochází dva pruhy tvořící bílé „perly“.

Barva peří je hnědá, ale hroty jsou bílé a vnější pásy jsou černé.Stejná barva v ocasních copech a na ocasním peří.

Chmýří tmavého stínu.Porcelánové kuře vypadá stejně jako samec, ale v mírně světlejších barvách.S hnědou barvou vypadá kohout stejně jako u pšenice. Jediným rozdílem je, že jeho dolní část zad a hřívu může být téměř černá a ramena, bederní opeření, hřbet a hřiva jsou mnohem tmavší než u pšenice.

Kuře této barvy má peří z hnědého mahagonu s černými pruhy podél tyče;krk je tmavší než kuře „pšeničné“ barvy.

Údržba a chov

Malajští bojovníci jsou obvykle chováni speciálně pro účast v bitvách.

Samci dosahující dospělosti jsou od ostatních kuřat odděleni a připraveni na boj.Tomu se říká „retenční období“.Budoucí „bojovník“ je broušený náušnicemi a hřebenem.Díky tomu je pták naštvaný a temperovaný.Pak - klasická recepce - boj se zrcadlem.

Objeví se zobák jednotlivce, vytrvalost. Po zahájení přípravy na skutečné boje ho pro začátečníky můžete trénovat na starých kohoutech.Normální hmotnost jednotlivce připraveného k boji je nejméně 3 kilogramy.

Plemeno malajských bojů není rozmarné, nenáročné a necitlivé na podmínky zadržení.Ale časný začátek inkubace vede k tomu, aby se tito ptáci nedostali do vlhkého a chladného počasí.

Chovatelský materiál je nejlépe dokončen do začátku prosince a je mu dán výhradně proteinový charakter;Nejvhodnější je suché krmivo pro nosnice a směs různých druhů zrn, 20 gramů na jednotlivce.

Za účelem získání mláďat včas je třeba při líhnutí vajec dodatečně osvětlit.Zpočátku by se kuřata měla chovat na silném stelivu při teplotě nejméně plus 33 stupňů Celsia.

Krmivo musí být speciálním druhem kombinovaného krmiva bez doplňkových látek, které je speciálně určeno pro kuřata;V žádném případě byste neměli povolit přebytek bílkovin v organismech malých ptáků.

Vitaminy s pitnou vodou by měly dostávat pouze jednou týdně.Když jsou kuřata stará 2 týdny, musíte jim dát kopřivy, salát, mrkev a zelenou cibuli jako doplněk stravy, ale to vše v přísně omezeném množství.

Po dokončení procesu zvonění by měl být proveden hladký přenos ptáka do zvláštního krmiva s krmivem pro malá zvířata .To poskytne kuřatům pevnost kostí, zobák a tvrdost peří.

Vzhledem k tomu, že mladý růst je velmi pomalý, měl by být vždy udržován v suché, silné a čisté podestýlce a v chladných dnech dodatečně zahřívat vzduch pro kuřata.

Aby byl mladý růst rychlejší a zdravější a silnější, je třeba jej pravidelně chodit po zelených trávnících.Oblast chovu ptáků by měla být pravidelně dezinfikována a čištěna.To je zvláště důležité pro hnízda a bidla.

Vlastnosti

Dospělý, „v samotné šťávě“, může kohout vážit až 5 kilogramů.Kuře - do 4 kg. Nejzralejší kuře stanoví v průměru pouze 100 - 110 vajec .Hmotnost vajec je v průměru 57 gramů, ale občas může dosáhnout až sedmdesáti.

Skořápka má jemnou krémovou barvu.Až 92% dospělých a až 87% kuřat přežije bez umírání na nemoci nebo nepříznivé povětrnostní podmínky.

Oryolové kuře má zajímavý vzhled.Mohou dosáhnout velmi velkých velikostí, ale nejčastěji se chovají pro dekorativní účely.

Pokud nevíte, jak konzumovat naklíčenou pšenici tak, aby to přineslo maximální užitek, přečtěte si tento článek.

Analogy

Pokud chcete nahradit malajské bojové zvíře jiným chovem, má k němu nejbližší vztah oryolové kuře (navzdory absolutní vnější odlišnosti).Ale pro začátek byste se měli rozhodnout, jaké vlastnosti potřebujete.

Například Brahma a Kokhinhin jsou považovány za nejvíce „masité“.Nejplodnější nosnice jsou považoványPlemena Rhodonite-2, leggorn a bílé ruské kuře.

Slepice s vyváženými vlastnostmi masa a vajec - Ostrov Rhode, Amrox a Orpington.Dobří bojovníci pocházejí z indických černochů, Azilea a Kulanga.Mezi nejoblíbenější dekorativní nosnice patří Padova, trpaslík Wyandot, Seabright a kudrnaté.

Video