Půvabná, ušlechtilá, malebná - Stonecrop Matron

Když jsme slyšelinázev „rozchodník“ , okamžitě si vzpomeneme na skromný přízemní s jasně žlutými květy.Tatorozchodník je žíravý , připomíná se díky jeho květům.

Jinak, uprostřed jasnějšího prostředí, kdo by na něj věnoval pozornost, stejně jako stovky jeho méně jasných příbuzných v plném květu?

Náš článek podrobně popisuje typ kameníku Matrona, jeho výsadbu, péči a fotografii rostliny.

Historie

Celkem se počítáasi 600 druhů a poddruhů , a díky své nenáročnosti obývají všechny rohy Země, kde mohou přežít pouze ty nejnáročnější rostliny.

Většina stonekropů jsou rostliny pokryté půdou, ale vyskytují se druhy s výrazným vzpřímeným stonkem.

Patří mezi něprominentní kameník Matron , pochází z severovýchodní části Číny.

Díky krásným květům a jednoduchosti pěstováníse prominentní rozchodník široce používal v krajinném designua mezi amatérskými zahradníky, což podněcovalo chovatele k vývoji nových zajímavých odrůd a mezi nimi i kultivarů matron.

Vzhled

Stonecrop prominentní Matron- keř do 60 centimetrů, květy malé, bílo-růžové, shromážděné v květenstvích štítů od 10 doV průměru 20 centimetrů jsou listy husté, lesklé s lehce fialovou barvouodstín shromážděný ve vírech.

Rostlina kvete od poloviny července do začátku prudkého chladného počasí .Podzimní vítr nezasahuje do kvetení této úžasné rostliny, odolný keř se nerozpadne, jeho vzhled netrpí vůbec.

Odrůda Matrona se objevila v našich zahradách v devadesátých letech minulého století a zájem o ni roste.

Odrůda Matron nevyžaduje žádnou zvláštní péči , včasné zalévání a plevel, uvolnění půdy - to je dost, aby se rostliny dobře rozvíjely, hojně a nepřetržitě kvetly.

Životnost elegantních keřů závisí na kvalitě péče o ně.

Foto

Stonecrop (sedum) matron:

Péče

Výběr místa pro přistání

Stonecropje prominentní, včetně odrůdyMatron ,nádherný materiál v rukou krajinářství , pro maskování neatraktivních míst nemusí být používán jako zakrývání půdy.

Prominentní kameník je sám o sobě dobrý,je to dekorace jakéhokoli místa, kdekoli je vysazeno , a musí být vysazeno na slunných místech, pouze na slunci jeho barvy budou jiskřit v celé své kráse, vve stínu, rostlina pustí tenké výhonky s malými květenstvími a pak jednoduše uschne.

Odrůda Matron v kombinaci se stonecropy prominentními v jiných odrůdáchvytváří úžasně krásný obraz.

Příprava půdy

Kameníci mohou růst i ve štěrbinách hornin,kvalita půdy je málo důležitá , kameník je výraznýpreferuje písčité půdy.

Při přípravě místa pro výsadbu kamenitých minerálních hnojiv není třeba vyrábět minerální hnojiva, stačí humus.Pokud je půda příliš těžká, je třeba nanést malé množství písku.

Výsadba

Mladé rostliny se vysazují na jaře , vzdálenost mezi keři by neměla být menší než 50 centimetrů, zesílení výsadby vede k vyblednutí listů a květů, oslabenírostliny obecně.

Sazenice semen Matron Sedum se během výsadby hojně zalévají, a pokud to bude nutné, pak nadbytečná vlhkost povede ke smrti rostlin.

Podzimní kameníci nemusí být vysazeni , nemusí mít čas na kořen a zmrazení.Stonecrops na jednom místě může růst od 3 do 6 roků, stárnoucí rostliny ztratí svůj dekorativní efekt a musí být nahrazeny mladými, zasadit je na stejném místě, poté, co vykopali půdu a hnojili ji humusem.

Příprava na zimu

Matrona rozkvétá od července do mrazu , ale bylo by lepší, kdybyste rostlinu připravili na nepříznivé počasí před chladným počasím.podmínky.

Stonky by se měly řezat, posypat keřovým humusem, vytvářet nízký kopec a ponechat rozchodník až do jara.Nevyhazujte řezané květiny, jsou stále tak dobré!Dejte je do vody.

Rozmnožování

Stonecrop Matron se šíří dvěma způsoby .

Květenství

Kameníky, včetně prominentních, se velmi snadno reprodukují, dokonce i kořeny rozkrojených a kladených květen.

Vše, co je potřeba, je odříznout zvadlé štíty.květiny, a nechat stonky ve vodě, a brzy si všimnete aktivně rostoucí kořeny, a vytvořila se mladá rostlina.

Můžete ji nechat ve vodě až do jara, nepřetržitě přidávat čerstvou vodu, nebo můžete vysadit mladé sedum v nádobách a přesazovat již zakořeněné sazenice na stálé místo na jaře.

Tuto metodu rozmnožování lze použít v létě , přičemž se stonky stonají a zakořenují stejným způsobem, a to i bez zakořenění ve vodě.

Rostliny rozmnožované tímto způsobem mají všechny vlastnosti mateřského keře, což znamená, že pro rozmnožování musíte vybrat keř s nejlepšími údaji, silný, s jasnými, velkými květy.

Rozmnožování osivem

Zářivě kvetoucí hybridní formy lze získat pouze metodou setí semen , jedná se o problematický podnik, ale výsledek stojí za to, jako novýV důsledku volného opylování zdědily rostliny řadu nepředvídatelných vlastností.

V březnu nebo dubnu jsou semena zaseta do krabice s úrodnou půdou, hojně napojena, nejlépe postřikovačem, pokryta sklem a umístěna na spodní polici chladničky na 2 týdny.

Po 2 týdnech je schránka vystavena oknu, rychlost klíčení semen je jiná, nespěchejte, abyste ji vyhodili, buďte trpěliví.

Sazenice se 2 listy musí být bezvýsledně vyvýšeny, na trvalém místě by měla být vysazena silnější rostlina.

Sběr semen z odrůdy Matron má smysl, pouze pokud máterostou pouze kultivary Matron, jinak budete léčit hybridní formy volného opylení.

Stonecrop nebo sedum mají mnoho synonym
: vrzání, horečka tráva, králičí zelí, juvenilní, herniální tráva, houževnatost, porušení, živá tráva.

Všechna tato jména odrážejí určité vlastnosti rostliny.Krása kvetení a překvapivá nenáročnost učinily tuto rostlinu populární aodrůda Matron se vyskytuje častěji než ostatní kvůli dlouhému období květu , protože kvete v červenci a ne ve druhé polovině srpna, stejně jako mnoho jiných odrůd.

Škůdci a nemoci

Odhalující sedum může trpětmšicemi, třásněmi, slony brázdy- jeho larvy poškozují kořeny a samice se živí listy.

Insekticidy pro černý rybíz jsou vhodné pro hubení škůdců.

Nemoci v reliktu významného nebyly popsány.