Queen of the Bird House - Dark Brahma

Slepice plemene Dark Brahma se kombinují, jsou ozdobné i maso.Kořeny tohoto plemene jdou do USA.Zpět v roce 1874, jeho vzhled, který vidíme dnes, byl chován chovateli.

Pouze ta Dark Brahma byla trochu odlišná co do velikosti.Byl větší, ale s méně načechraným peřím, ale hustší.Zpět kuře byl v té době delší a slepice byly lépe mobilní a daly více vajec.

Dekorace ptáků je pro Evropany důležitější, proto pracují na svém vzhledu, nikoli na jeho produktivitě.

Chovatelé uspěli: kuře Dark Brahma v kuřecím koši je královnou.A to nejen svými vlasy, ale také svým královským chováním.Je tak neotřesitelné, že ho můžete sledovat celé hodiny.

Ostatní kuřata na svém pozadí prostě mizí.A její opravdu královské pomalé pohyby upoutaly jeho pozornost.

Popis plemene Dark Brahma

Kuře nemá žádné zvláštní rozdíly od ostatních plemen slepic.

Stejné konvexní čelo, silný žlutý zobák, někdy s černými pruhy, hrášek ve tvaru malého hřebenu, který je jasně rozdělen do tří drážek, červenohnědé oči, malá hlava s dlouhým krkem, ušní lalokyčervená nebo jasně růžová, krátká a široká záda, hrudník široký a konvexní, kůže je světle růžová nebo bílá.

Ocas slepic je malý, vysoko posazený a vzhlédne , nohy jsou dlouhé, žluté, silné a silné.Hlavní rozdíl mezi tímto chovem kuřat od ostatních v peří.U Temné Brahmy je velkolepá, ale ne hustá.U slepic a kohoutů jsou téměř všechny nohy pokryty peřím, peří na nohou jsou dobře vyvinuté.

Barva peří je tmavá.Není to čistě černá, ale má tmavě šedý odstín peří.Na těle jsou dvě tři řady černých pruhů.Jsou nasměrovány rovnoběžně s konturou pera ve formě půlkruhu.

Toto zbarvení je charakteristické pro kuřecí prsa a boční stranu.Peří na hlavě jsou vždy lehčí než celé tělo, třpytí se stříbrnými přílivy, což je zvlášť dobře vidět na slunci.

Kohouti mají téměř stejnou barvu.Zadní část a ramena jsou stříbro-bílé a na krku je jeden podélný černý pruh.Všechno ostatní peří kohouty čistě černé, zelené odstíny.Peří kohoutů na nohou by se mělo přesně shodovat s celým peřím na těle.Pokud tomu tak není, pak je taková barva vrozená vada.

Vlastnosti

Hlavním rysem kuřat Dark Brahma je jejich chování.Chují se úplně neobvykle v kuřecí bedně.

Zdá se, že dělají všechno stejné jako ostatní kuřata, ale dělají to jinak. Všechny pohyby jsou plynulé, ne ostré .Kuře je velmi obtížné dostat se z tohoto stavu, vždy zůstává stejnéneotřesitelný.Právě tento rozlišovací znak přitahuje mnoho chovatelů drůbeže.

Velkou předností těchto slepic je také jejich zdatnost.Je naprosto nenáročný, kousne každé jídlo dobře, zakořenuje s jinými plemeny, dává hodně vajíček, dokonce i v zimě.

Fotografie

Níže, takže víte, jak vypadají tyto slepice, uvádíme malý výběr fotografií.V první z nich vidíte, jak kuře nechce zmrznout ve sněhu:

Na této fotografii chodí Temný Brahma ve dvoře.Jako většina kuřat se rádi kopají do země.

Vynikající vzorek samice tohoto plemene.Zde je zábleskem trochu překvapená:

A to je půvabný kohout, stojící vzpřímeně a hledá něco:

A samozřejmě, kuřata, jižpřipraven k odchovu:

Chov a růst

Kuřata Dark Brahma jsou jedním z typů těžkých slepic.Je proto nezbytné, aby pro ně bylo stanoveno několik dalších hřbetů větších, než jsou obyčejná slepice.

Kromě toho není pro Brahma v případě těžkých slepic dovoleno provádět víceúrovňové hájení, protože slepice budou bojovat o nejvyšší místo.V tomto případě nemohou být zlomené nohy a rány, protože toto plemeno je příliš bolestivé.

Kuřata můžete krmit jakýmkoli jídlem, ale pokud si stanovíte cíl pěstovat krásné slepice, jak jsou znázorněny na obrázcích, budete muset krmivu věnovat určitou pozornost.Do 6–7 měsíců musí být kuřata Dark Brahma krmena stejným způsobem jako kuřataobyčejná chovaná kuřata.

To znamená, žeby v kuřecí stravě mělo být hodně bílkovin .Když kuře vyroste, bude nutné sledovat v krmivu normu křídy a skořápek, protože stopové prvky a vápník v nich obsažené jsou pro kuře nezbytné.

Je také nezbytné opatřit kuřata koupelím s pískem a popelem.

Nepřípustné nedostatky

Někdy existují určité odchylky od vzhledu slepic.Některé z nich jsou zcela bezpečné.

Naopak existují takové odchylky vzhledu, že nesou odchylky v plemeni.Například je to nedostatečný růst, nohy příliš malé, krátká záda, úzká hrudník, řídké peří, bílé laloky, volný ocas ve tvaru keře v kohoutcích.

Všechny tyto znaky by se měly brát v úvahu při nákupu kuřat. Nejdůležitější věcí, na kterou je třeba se podívat, je velikost slepic .Rozměry kuřat by se měly výrazně lišit od ostatních plemen kuřat, které lze okamžitě vidět.Slepice plemene Dark Brahma mají přibližně stejnou velikost jako kohouti běžných starých plemen.A kohouti jsou ještě více slepic.

Vlastnosti

Tuková hmotnost kuřat Dark Brahma je přibližně 3,5 kg.A tuková hmotnost kohoutů je 4,5 kg.

Výroba vajec slepic 120 vajec.Toto je průměrná produkce vajec.V prvním roce nesou slepice 140 vajec, v dalších letech asi 100 vajec.Hmotnost jednoho vejce by se měla rovnat přibližně 60 g.Barva skořápky je krémová, stejně jako u jiných druhů slepic.Bezpečnost slepic dospělých je 83%, mladých slepic 67%.

Kde si mohu koupit v Rusku?

  • Kuřata a vejce lze zakoupit v MoskvěDark Brahma voláním +7 (909) 910-86-69.Jedno kuře pro dospělé stojí 500 rublů.Zbytek detailů, které potřebujete znát telefonicky.Umístění farmy musí být také rozpoznáno telefonicky.Jméno prodávajícího je Anatoly.
  • V Čerkassku, ve městě Smela, jsou nabízena vejce a kuřata.Můžete kontaktovat telefonicky na čísle +7 (093) 995-59-31.Jméno prodávajícího je Nikolai.
  • V Sverdlovské oblasti v Krasnojarsku je možné koupit kuřata kontaktováním +7 (952) 144-26-80.Farma se nachází na ulici Naimushina, 1.

Analogové

Kolumbijská žlutá .Vzor peří je přesně stejný jako u plemene Dark Brahma.Pouze místo stříbrného přepadu je v celém těle lehce nažloutlý odstín.Na hřídeli pera musí být umístěn přerušovaný vzor.

Nepřijatelné odchylky u plemene těchto slepic, kterým je třeba se vyhnout: absolutně černé peří v peřích ocasu, ocasu, metatarsu.Nebo čistě žluté peří, bez černého vzoru ve stejných oblastech.

Partridge .Červenohnědá hlava kohoutů, hnědá se zlatým odstínem hřívy, s úzkým černým přerušovaným vzorem podél peří.Ramena a záda jsou tmavě hnědé, trochu se zlatým nádechem.

Kudrnaté kuře má pro tyto ptáky poněkud podivný vzhled, což ho nezbavuje méně roztomilých.

Elektrické kotle jsou dnes v soukromém domě nepostradatelné. Zde se o nich dozvíte více.

Kohout: hlava je červeno-hnědá, hříva je zlatohnědá s úzkým černým přerušovaným vzorem podél šachty peří a zlatohnědá lemující peří;ramena a záda jsou tmavě hnědá-zlatá, spodní část hřbetu je zlatohnědá nebo zlatožlutá s tmavým pruhovaným vzorem podél dříku peří, dolní končetina a žaludek jsou stejné barvy jako hrudník;peří je matné černé s hnědým přerušovaným vzorem.

Nepřijatelné nedostatky: bílá barva v peří a ocasu mladých kohoutů, spousta hnědých skvrn na hrudi kohouta, velmi bohatý široký, pruhovaný vzor v hřívě kohouta;u kuřat je peří horní části těla šedé nebo žluté a peří na hrudi a bedrech jsou nejasné.

Video

V krátkém videu můžete poznat toto úžasné plemeno ještě lépe: